Companie
Detalii identificare
Nume firmăTALKBRIDGE TRANSLATIONS SRL
Cod unic de înregistrare RO 26664479 plătitor de TVA
Nr. înmatriculareJ35/441/2010
EUIDROONRC.J35/441/2010
Data înființării17.03.2010 - 16 ani
Domeniu de activitate
CAEN
7430
-
Industrie
Activităţi profesionale, ştiinţifice şi tehnice
SectorAlte activitati profesionale, stiintifice si tehnice
Obiect activitateActivitati de traducere scrisa si orala (interpreti)
Informații de contact
Adresastr. Gheorghe Doja nr. 19, Timişoara, Timiş
Telefon
Informații financiare
Rezumat (2024)
Cifra de afaceri (Lei)
229.415
Profit (Lei)
36.994
Număr angajați
1
Vechime
16 ani
Informații statistice
Loading chart...
©Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Bilanț (Lei)
| An | Cifra afaceri | Profit anual | Profit lunar | Datorii | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri proprii | Angajați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2024 | 229.415 | 36.994 | 3.083 | 88.834 | 123.913 | 39.561 | 74.640 | 1 |
| 2023 | 154.159 | 0 | 0 | 210.149 | 194.488 | 60.915 | 45.254 | 1 |
| 2022 | 352.439 | 24.244 | 2.020 | 64.561 | 126.234 | 79.294 | 140.967 | 2 |
| 2021 | 133.430 | 80.099 | 6.675 | 77.175 | 131.175 | 93.955 | 147.955 | 1 |
| 2020 | 129.325 | 79.718 | 6.643 | 3.499 | 0 | 99.475 | 95.976 | 1 |
| 2019 | 35.209 | 0 | 0 | 13.767 | 0 | 30.025 | 16.258 | 1 |
| 2018 | 9.696 | 9.405 | 784 | 98 | 0 | 24.371 | 24.273 | 0 |
| 2017 | 2.540 | 2.459 | 205 | 10 | 0 | 14.879 | 14.869 | 0 |
© Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Indicatori derivați
Sumar
Marja profit net
16.13%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
49.56%
Lichiditate curentă
0.45
Viteza rotație active
1.4
Indicatori și coeficienți
Marjă profit net
16.13%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
49.56%
Profit net per salariat
36.994 Lei
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Marjă profit net | 16.13% | 0% | 6.88% | 60.03% | 61.64% | 0% | 97% | 96.81% |
| Marjă profit brut | 17.08% | 0% | 7.73% | 60.92% | 62.6% | 0% | 100% | 99.8% |
| Rentabilitatea capitalului (ROE) | 49.56% | 0% | 17.2% | 54.14% | 83.06% | 0% | 38.75% | 16.54% |
| Profit net per salariat | 36.994 Lei | 0 Lei | 12.122 Lei | 80.099 Lei | 79.718 Lei | 0 Lei | n/a | n/a |
Viteza rotație active
1.4
Viteza rotație stocuri
0
Durata medie încasare creanțe
7.11 zile
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Viteza rotație active | 1.4 | 0.6 | 1.71 | 0.59 | 1.3 | 1.17 | 0.4 | 0.17 |
| Viteza rotație stocuri | 0 | 0 | 2244.83 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Durata medie încasare creanțe | 7.11 zile | 7.57 zile | 10.85 zile | 1.34 zile | 23.67 zile | 150.48 zile | 0 zile | 0 zile |
| Cifra de afaceri per salariat | 229.415 Lei | 154.159 Lei | 176.220 Lei | 133.430 Lei | 129.325 Lei | 35.209 Lei | n/a | n/a |
Lichiditate curentă
0.45
Lichiditate imediată
0.45
Pondere active imobilizate
75.8%
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 0.45 | 0.29 | 1.23 | 1.22 | 28.43 | 2.18 | 248.68 | 1487.9 |
| Lichiditate imediată | 0.45 | 0.29 | 1.23 | 1.22 | 28.43 | 2.18 | 248.68 | 1487.9 |
| Pondere active imobilizate | 75.8% | 76.15% | 61.42% | 58.27% | 0% | 0% | 0% | 0% |
| Pondere active circulante | 24.2% | 23.85% | 38.58% | 41.73% | 100% | 100% | 100% | 100% |
©Firme.ro