Companie
Detalii identificare
Nume firmăPAVILION GRUP S.R.L.
Cod unic de înregistrare RO 26771971 plătitor de TVA
Nr. înmatriculareJ35/582/2010
EUIDROONRC.J35/582/2010
Data înființării13.04.2010 - 16 ani
Domeniu de activitate
CAEN
4120
Această clasă include:
-construcţia tuturor tipurilor de clădiri rezidenţiale: -case pentru o singură familie -clădiri pentru mai multe familii, inclusiv clădiri înalte (bloc turn) -construcţia tuturor tipurilor de clădiri nerezidenţiale: -clădiri pentru producţie industrială, de exemplu fabrici, ateliere, uzine etc -spitale, scoli, clădiri de birouri -hoteluri, magazine, centre comerciale, restaurante -clădiri pentru aeroporturi -săli de sport şi similare -garaje, inclusiv garaje subterane -depozite -edificii religioase -asamblarea şi ridicarea de construcţii din prefabricate pe şantier
Această clasă include de asemenea:
-modificarea şi renovarea structurilor rezidenţiale existente Această clasă exclude: -ridicarea construcţiilor prefabricate complete din părţi deja fabricate, dar nu din beton,
diviziunile 16 şi 25 -construcţia de instalaţii industriale, cu excepţia clădirilor,
4299 -activităţi de arhitectură şi de inginerie,
711 -servicii de management al proiectelor pentru construcţii,
711
-construcţia tuturor tipurilor de clădiri rezidenţiale: -case pentru o singură familie -clădiri pentru mai multe familii, inclusiv clădiri înalte (bloc turn) -construcţia tuturor tipurilor de clădiri nerezidenţiale: -clădiri pentru producţie industrială, de exemplu fabrici, ateliere, uzine etc -spitale, scoli, clădiri de birouri -hoteluri, magazine, centre comerciale, restaurante -clădiri pentru aeroporturi -săli de sport şi similare -garaje, inclusiv garaje subterane -depozite -edificii religioase -asamblarea şi ridicarea de construcţii din prefabricate pe şantier
Această clasă include de asemenea:
-modificarea şi renovarea structurilor rezidenţiale existente Această clasă exclude: -ridicarea construcţiilor prefabricate complete din părţi deja fabricate, dar nu din beton,
diviziunile 16 şi 25 -construcţia de instalaţii industriale, cu excepţia clădirilor,
4299 -activităţi de arhitectură şi de inginerie,
711 -servicii de management al proiectelor pentru construcţii,
711
Industrie
Construcţii
SectorConstructii de cladiri
Obiect activitateLucrari de constructii a cladirilor rezidentiale si nerezidentiale
Informații de contact
AdresaP-Ţa Axente Sever nr. 5, Timişoara, Timiş
Telefon
Informații financiare
Rezumat (2025)
Cifra de afaceri (Lei)
366.162
Profit (Lei)
42.088
Număr angajați
4
Vechime
16 ani
Informații statistice
Loading chart...
©Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Bilanț (Lei)
| An | Cifra afaceri | Profit anual | Profit lunar | Datorii | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri proprii | Angajați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 366.162 | 42.088 | 3.507 | 493.142 | 890.386 | 766.750 | 1.163.994 | 4 |
| 2024 | 518.541 | 22.431 | 1.869 | 395.987 | 871.461 | 646.432 | 1.121.906 | 0 |
| 2023 | 567.244 | 120.773 | 10.064 | 695.153 | 864.031 | 937.855 | 1.106.733 | 6 |
| 2022 | 550.546 | 49.193 | 4.099 | 824.836 | 865.783 | 976.571 | 1.017.518 | 7 |
| 2021 | 562.964 | 165.319 | 13.777 | 721.062 | 773.343 | 917.050 | 969.331 | 5 |
| 2020 | 624.059 | 273.535 | 22.795 | 653.840 | 732.639 | 726.784 | 805.583 | 6 |
| 2019 | 269.905 | 4.118 | 343 | 498.693 | 185.289 | 1.058.558 | 745.154 | 4 |
| 2018 | 262.504 | 86.424 | 7.202 | 463.682 | 161.264 | 1.043.454 | 741.036 | 3 |
| 2017 | 280.212 | 125.832 | 10.486 | 331.467 | 162.536 | 823.543 | 654.612 | 3 |
© Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Indicatori derivați
Sumar
Marja profit net
11.49%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
3.62%
Lichiditate curentă
1.55
Viteza rotație active
0.22
Indicatori și coeficienți
Marjă profit net
11.49%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
3.62%
Profit net per salariat
10.522 Lei
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Marjă profit net | 11.49% | 4.33% | 21.29% | 8.94% | 29.37% | 43.83% | 1.53% | 32.92% | 44.91% |
| Marjă profit brut | 14.03% | 6.43% | 22.4% | 9.89% | 30.3% | 44.91% | 2.6% | 33.92% | 45.91% |
| Rentabilitatea capitalului (ROE) | 3.62% | 2% | 10.91% | 4.83% | 17.05% | 33.95% | 0.55% | 11.66% | 19.22% |
| Profit net per salariat | 10.522 Lei | n/a | 20.129 Lei | 7.028 Lei | 33.064 Lei | 45.589 Lei | 1.030 Lei | 28.808 Lei | 41.944 Lei |
Viteza rotație active
0.22
Viteza rotație stocuri
0
Durata medie încasare creanțe
740.64 zile
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Viteza rotație active | 0.22 | 0.34 | 0.31 | 0.3 | 0.33 | 0.43 | 0.22 | 0.22 | 0.28 |
| Viteza rotație stocuri | 0 | 0 | 0 | 0 | 7.48 | 0 | 4.36 | 8.39 | 8.77 |
| Durata medie încasare creanțe | 740.64 zile | 435.15 zile | 576.87 zile | 635.83 zile | 526.86 zile | 372.84 zile | 744.84 zile | 1147.93 zile | 828.73 zile |
| Cifra de afaceri per salariat | 91.541 Lei | n/a | 94.541 Lei | 78.649 Lei | 112.593 Lei | 104.010 Lei | 67.476 Lei | 87.501 Lei | 93.404 Lei |
Lichiditate curentă
1.55
Lichiditate imediată
1.55
Pondere active imobilizate
53.73%
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 1.55 | 1.63 | 1.35 | 1.18 | 1.27 | 1.11 | 2.12 | 2.25 | 2.48 |
| Lichiditate imediată | 1.55 | 1.63 | 1.35 | 1.18 | 1.17 | 1.11 | 2 | 2.18 | 2.39 |
| Pondere active imobilizate | 53.73% | 57.41% | 47.95% | 46.99% | 45.75% | 50.2% | 14.9% | 13.39% | 16.48% |
| Pondere active circulante | 46.27% | 42.59% | 52.05% | 53.01% | 54.25% | 49.8% | 85.1% | 86.61% | 83.52% |
©Firme.ro