Companie
Detalii identificare
Nume firmăATLANTIC RESIDENCE SRL
Cod unic de înregistrare RO 26819697 plătitor de TVA
Nr. înmatriculareJ2010004187401
EUIDROONRC.J2010004187401
Data înființării23.04.2010 - 16 ani
Domeniu de activitate
CAEN
4120
Această clasă include:
-construcţia tuturor tipurilor de clădiri rezidenţiale: -case pentru o singură familie -clădiri pentru mai multe familii, inclusiv clădiri înalte (bloc turn) -construcţia tuturor tipurilor de clădiri nerezidenţiale: -clădiri pentru producţie industrială, de exemplu fabrici, ateliere, uzine etc -spitale, scoli, clădiri de birouri -hoteluri, magazine, centre comerciale, restaurante -clădiri pentru aeroporturi -săli de sport şi similare -garaje, inclusiv garaje subterane -depozite -edificii religioase -asamblarea şi ridicarea de construcţii din prefabricate pe şantier
Această clasă include de asemenea:
-modificarea şi renovarea structurilor rezidenţiale existente Această clasă exclude: -ridicarea construcţiilor prefabricate complete din părţi deja fabricate, dar nu din beton,
diviziunile 16 şi 25 -construcţia de instalaţii industriale, cu excepţia clădirilor,
4299 -activităţi de arhitectură şi de inginerie,
711 -servicii de management al proiectelor pentru construcţii,
711
-construcţia tuturor tipurilor de clădiri rezidenţiale: -case pentru o singură familie -clădiri pentru mai multe familii, inclusiv clădiri înalte (bloc turn) -construcţia tuturor tipurilor de clădiri nerezidenţiale: -clădiri pentru producţie industrială, de exemplu fabrici, ateliere, uzine etc -spitale, scoli, clădiri de birouri -hoteluri, magazine, centre comerciale, restaurante -clădiri pentru aeroporturi -săli de sport şi similare -garaje, inclusiv garaje subterane -depozite -edificii religioase -asamblarea şi ridicarea de construcţii din prefabricate pe şantier
Această clasă include de asemenea:
-modificarea şi renovarea structurilor rezidenţiale existente Această clasă exclude: -ridicarea construcţiilor prefabricate complete din părţi deja fabricate, dar nu din beton,
diviziunile 16 şi 25 -construcţia de instalaţii industriale, cu excepţia clădirilor,
4299 -activităţi de arhitectură şi de inginerie,
711 -servicii de management al proiectelor pentru construcţii,
711
Industrie
Construcţii
SectorConstructii de cladiri
Obiect activitateLucrari de constructii a cladirilor rezidentiale si nerezidentiale
Informații de contact
AdresaZizin nr. 4, Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti
Telefon
Informații financiare
Rezumat (2024)
Cifra de afaceri (Lei)
163.302
Profit (Lei)
-152.675
Număr angajați
4
Vechime
16 ani
Informații statistice
Loading chart...
©Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Bilanț (Lei)
| An | Cifra afaceri | Profit anual | Profit lunar | Datorii | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri proprii | Angajați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2024 | 163.302 | -152.675 | -12.723 | 35.834.533 | 411.058 | 37.226.784 | 1.813.550 | 4 |
| 2023 | 16.196 | 0 | 0 | 29.093.204 | 438.737 | 30.719.533 | 2.121.530 | 3 |
| 2022 | 1.468.032 | -300.991 | -25.083 | 11.570.022 | 473.721 | 14.776.434 | 3.699.246 | 6 |
| 2021 | 7.207.445 | 697.035 | 58.086 | 7.706.804 | 502.660 | 11.550.397 | 4.258.492 | 7 |
| 2020 | 11.771.092 | 300.288 | 25.024 | 6.528.641 | 476.540 | 10.012.992 | 3.871.028 | 7 |
| 2019 | 3.208.139 | 827.301 | 68.942 | 14.393.237 | 459.484 | 19.607.311 | 4.498.741 | 7 |
| 2018 | 2.636.890 | 286.964 | 23.914 | 9.056.843 | 1.047.322 | 12.373.459 | 4.271.440 | 7 |
| 2017 | 11.432.133 | 2.640.796 | 220.066 | 5.257.311 | 290.509 | 9.010.439 | 4.046.936 | 7 |
© Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Indicatori derivați
Sumar
Marja profit net
-93.49%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
-8.42%
Lichiditate curentă
1.04
Viteza rotație active
0
Indicatori și coeficienți
Marjă profit net
-93.49%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
-8.42%
Profit net per salariat
-38.169 Lei
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Marjă profit net | -93.49% | 0% | -20.5% | 9.67% | 2.55% | 25.79% | 10.88% | 23.1% |
| Marjă profit brut | 0% | 0% | 0% | 11.59% | 3.08% | 27.92% | 12.65% | 27.05% |
| Rentabilitatea capitalului (ROE) | -8.42% | 0% | -8.14% | 16.37% | 7.76% | 18.39% | 6.72% | 65.25% |
| Profit net per salariat | -38.169 Lei | 0 Lei | -50.165 Lei | 99.576 Lei | 42.898 Lei | 118.186 Lei | 40.995 Lei | 377.257 Lei |
Viteza rotație active
0
Viteza rotație stocuri
0
Durata medie încasare creanțe
1921.88 zile
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Viteza rotație active | 0 | 0 | 0.1 | 0.6 | 1.12 | 0.16 | 0.2 | 1.23 |
| Viteza rotație stocuri | 0 | 0 | 0.11 | 0.77 | 1.35 | 0.19 | 0.28 | 1.95 |
| Durata medie încasare creanțe | 1921.88 zile | 36064.96 zile | 161.04 zile | 70.22 zile | 25.33 zile | 264.35 zile | 244.04 zile | 19.43 zile |
| Cifra de afaceri per salariat | 40.826 Lei | 5.399 Lei | 244.672 Lei | 1.029.635 Lei | 1.681.585 Lei | 458.306 Lei | 376.699 Lei | 1.633.162 Lei |
Lichiditate curentă
1.04
Lichiditate imediată
0.06
Pondere active imobilizate
1.09%
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 1.04 | 1.06 | 1.28 | 1.5 | 1.53 | 1.36 | 1.37 | 1.71 |
| Lichiditate imediată | 0.06 | 0.12 | 0.07 | 0.29 | 0.2 | 0.18 | 0.31 | 0.6 |
| Pondere active imobilizate | 1.09% | 1.41% | 3.11% | 4.17% | 4.54% | 2.29% | 7.8% | 3.12% |
| Pondere active circulante | 98.91% | 98.59% | 96.89% | 95.83% | 95.46% | 97.71% | 92.2% | 96.88% |
©Firme.ro