Companie
Detalii identificare
Nume firmăSALCEREAL SRL
Cod unic de înregistrare RO 26900065 plătitor de TVA
Nr. înmatriculareJ2010000152319
EUIDROONRC.J2010000152319
Data înființării10.05.2010 - 16 ani
Domeniu de activitate
CAEN
111
Această clasă include toate formele de cultivare în câmp a cerealelor, a plantelor leguminoase şi oleaginoase. Cultivarea acestor plante este adesea combinată în cadrul unităţilor agricole. Această clasă include:
-cultivarea cerealelor: -grâu -porumb -sorg -orz şi orzoaică -secară -ovăz -mei -alte cereale n.c.a. -cultivarea plantelor leguminoase: -fasole -bob -năut -mazăre -linte -lupin -alte plante leguminoase -cultivarea plantelor cu seminţe oleaginoase: -soia -bumbac pentru seminţe -ricin -in pentru seminţe -muştar -rapiţă -şofrănel -susan pentru seminţe -floarea soarelui -arahide -alte oleaginoase Această clasă exclude: -cultivarea orezului,
0112 -cultivarea porumbului dulce,
0113 -cultivarea porumbului furajer,
0119 -cultivarea fructelor oleaginoase,
0126
-cultivarea cerealelor: -grâu -porumb -sorg -orz şi orzoaică -secară -ovăz -mei -alte cereale n.c.a. -cultivarea plantelor leguminoase: -fasole -bob -năut -mazăre -linte -lupin -alte plante leguminoase -cultivarea plantelor cu seminţe oleaginoase: -soia -bumbac pentru seminţe -ricin -in pentru seminţe -muştar -rapiţă -şofrănel -susan pentru seminţe -floarea soarelui -arahide -alte oleaginoase Această clasă exclude: -cultivarea orezului,
0112 -cultivarea porumbului dulce,
0113 -cultivarea porumbului furajer,
0119 -cultivarea fructelor oleaginoase,
0126
Industrie
Agricultură, silvicultură şi pescuit
SectorAgricultura, vanatoare si servicii anexe
Obiect activitateCultivarea cerealelor (exclusiv orez), plantelor leguminoase si a plantelor producatoare de seminte oleaginoase
Informații de contact
AdresaZăuan, Sălaj
Telefon
Informații financiare
Rezumat (2025)
Cifra de afaceri (Lei)
645.646
Profit (Lei)
5.318
Număr angajați
2
Vechime
16 ani
Informații statistice
Loading chart...
©Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Bilanț (Lei)
| An | Cifra afaceri | Profit anual | Profit lunar | Datorii | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri proprii | Angajați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 645.646 | 5.318 | 443 | 3.800.997 | 2.662.227 | 2.119.904 | -483.424 | 2 |
| 2024 | 624.703 | -10.629 | -886 | 2.783.503 | 1.228.238 | 2.531.080 | -488.743 | 3 |
| 2023 | -17.346 | 18.922 | 1.577 | 2.637.648 | 942.672 | 2.682.338 | -478.113 | 2 |
| 2022 | 498.836 | 0 | 0 | 1.870.555 | 903.462 | 1.962.603 | -497.035 | 3 |
| 2021 | 446.354 | 0 | 0 | 2.088.018 | 1.156.692 | 2.495.043 | -49.336 | 3 |
| 2020 | 601.536 | 4.885 | 407 | 1.787.516 | 1.270.144 | 2.737.514 | 370.972 | 3 |
| 2019 | 366.334 | 6.882 | 574 | 1.800.703 | 1.736.250 | 2.506.941 | 366.087 | 3 |
| 2018 | 638.908 | 61.499 | 5.125 | 1.858.357 | 1.200.876 | 3.360.039 | 415.549 | 3 |
| 2017 | 756.063 | 276.138 | 23.012 | 752.263 | 26.370 | 3.463.982 | 354.051 | 3 |
© Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Indicatori derivați
Sumar
Marja profit net
0.82%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
-1.1%
Lichiditate curentă
0.56
Viteza rotație active
0.14
Indicatori și coeficienți
Marjă profit net
0.82%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
-1.1%
Profit net per salariat
2.659 Lei
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Marjă profit net | 0.82% | -1.7% | -109.09% | 0% | 0% | 0.81% | 1.88% | 9.63% | 36.52% |
| Marjă profit brut | 3.52% | 0% | -110.15% | 0% | 0% | 1.4% | 2.11% | 10.27% | 36.98% |
| Rentabilitatea capitalului (ROE) | -1.1% | 2.17% | -3.96% | 0% | 0% | 1.32% | 1.88% | 14.8% | 77.99% |
| Profit net per salariat | 2.659 Lei | -3.543 Lei | 9.461 Lei | 0 Lei | 0 Lei | 1.628 Lei | 2.294 Lei | 20.500 Lei | 92.046 Lei |
Viteza rotație active
0.14
Viteza rotație stocuri
0.72
Durata medie încasare creanțe
643.3 zile
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Viteza rotație active | 0.14 | 0.17 | 0 | 0.17 | 0.12 | 0.15 | 0.09 | 0.14 | 0.22 |
| Viteza rotație stocuri | 0.72 | 0.77 | -0.02 | 9.28 | 1.03 | 1 | 0.64 | 4.31 | 10.08 |
| Durata medie încasare creanțe | 643.3 zile | 896.3 zile | -35892.36 zile | 1122.39 zile | 1659.18 zile | 1286.34 zile | 1875.04 zile | 1779.06 zile | 1609.11 zile |
| Cifra de afaceri per salariat | 322.823 Lei | 208.234 Lei | -8.673 Lei | 166.279 Lei | 148.785 Lei | 200.512 Lei | 122.111 Lei | 212.969 Lei | 252.021 Lei |
Lichiditate curentă
0.56
Lichiditate imediată
0.32
Pondere active imobilizate
55.67%
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 0.56 | 0.91 | 1.02 | 1.05 | 1.19 | 1.53 | 1.39 | 1.81 | 4.6 |
| Lichiditate imediată | 0.32 | 0.62 | 0.67 | 1.02 | 0.99 | 1.2 | 1.08 | 1.73 | 4.51 |
| Pondere active imobilizate | 55.67% | 32.67% | 26% | 31.52% | 31.68% | 31.69% | 40.92% | 26.33% | 0.76% |
| Pondere active circulante | 44.33% | 67.33% | 74% | 68.48% | 68.32% | 68.31% | 59.08% | 73.67% | 99.24% |
©Firme.ro