Companie
Detalii identificare
Nume firmăAMBRO SA
Cod unic de înregistrare RO 2691530 plătitor de TVA
Nr. înmatriculareJ1991000006336
EUIDROONRC.J1991000006336
Data înființării18.01.1993 - 33 ani
Domeniu de activitate
CAEN
1712
Această clasă include:
-fabricarea hârtiei şi a cartonului destinate prelucrării industriale ulterioare
Această clasă include de asemenea:
-prelucrarea suplimentară a hârtiei şi cartonului: -acoperirea şi impregnarea hârtiei şi cartonului -fabricarea hârtiei creponate sau plisate -hârtie fabricată manual -fabricarea hârtiei de ziar şi a altor hârtii: de tipărit sau scris -fabricarea de vată celulozică şi a ţesăturilor din fibre de celuloză -fabricarea hârtiei pentru copiat (carbon sau autocopiantă), în role sau foi mari Această clasă exclude: -fabricarea hârtiei şi cartonului ondulat,
1721 -fabricarea, ulterioară, a articolelor din hârtie, carton sau celuloză,
1722, 1723, 1724, 1729 -fabricarea hârtiei acoperite sau impregnate, acolo unde materialul de acoperire sau impregnare reprezintă principalul ingredient,
clasa de activitate aferentă fabricării materialului de acoperire sau impregnare -fabricarea hârtiei abrazive,
2391 -fabricarea vestelor de salvare din plută,
3299
-fabricarea hârtiei şi a cartonului destinate prelucrării industriale ulterioare
Această clasă include de asemenea:
-prelucrarea suplimentară a hârtiei şi cartonului: -acoperirea şi impregnarea hârtiei şi cartonului -fabricarea hârtiei creponate sau plisate -hârtie fabricată manual -fabricarea hârtiei de ziar şi a altor hârtii: de tipărit sau scris -fabricarea de vată celulozică şi a ţesăturilor din fibre de celuloză -fabricarea hârtiei pentru copiat (carbon sau autocopiantă), în role sau foi mari Această clasă exclude: -fabricarea hârtiei şi cartonului ondulat,
1721 -fabricarea, ulterioară, a articolelor din hârtie, carton sau celuloză,
1722, 1723, 1724, 1729 -fabricarea hârtiei acoperite sau impregnate, acolo unde materialul de acoperire sau impregnare reprezintă principalul ingredient,
clasa de activitate aferentă fabricării materialului de acoperire sau impregnare -fabricarea hârtiei abrazive,
2391 -fabricarea vestelor de salvare din plută,
3299
Industrie
Industria prelucrătoare
SectorFabricarea hartiei si a produselor din hartie
Obiect activitateFabricarea hartiei si cartonului
Informații de contact
AdresaCalea Unirii nr. 24, Suceava, Suceava
Telefon
Email
Website
Informații financiare
Rezumat (2024)
Cifra de afaceri (Lei)
429.742.192
Profit (Lei)
3.620.925
Număr angajați
605
Vechime
33 ani
Informații statistice
Loading chart...
©Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Bilanț (Lei)
| An | Cifra afaceri | Profit anual | Profit lunar | Datorii | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri proprii | Angajați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2024 | 429.742.192 | 3.620.925 | 301.744 | 146.637.344 | 450.554.894 | 280.245.319 | 563.094.452 | 605 |
| 2023 | 450.825.541 | 2.958.085 | 246.507 | 99.388.379 | 429.246.785 | 253.074.452 | 559.473.528 | 613 |
| 2022 | 626.869.642 | 77.070.823 | 6.422.569 | 114.949.231 | 426.221.419 | 297.164.987 | 583.020.779 | 625 |
| 2021 | 506.696.569 | 67.757.892 | 5.646.491 | 103.333.770 | 406.246.241 | 246.729.131 | 520.799.956 | 606 |
| 2020 | 321.996.926 | 21.974.460 | 1.831.205 | 59.777.867 | 373.129.589 | 168.184.132 | 452.753.961 | 606 |
| 2019 | 352.551.416 | 26.586.007 | 2.215.501 | 54.228.062 | 347.131.402 | 161.660.863 | 433.935.586 | 601 |
| 2018 | 383.491.810 | 61.499.550 | 5.124.963 | 92.133.981 | 334.445.505 | 178.208.216 | 407.349.579 | 588 |
| 2017 | 329.281.701 | 37.207.863 | 3.100.655 | 109.553.758 | 331.913.075 | 137.600.362 | 345.850.029 | 601 |
| 2016 | 284.197.474 | 17.324.086 | 1.443.674 | 0 | 331.013.034 | 123.478.737 | 308.642.166 | 592 |
© Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Indicatori derivați
Sumar
Marja profit net
0.84%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
0.64%
Lichiditate curentă
1.91
Viteza rotație active
0.59
Indicatori și coeficienți
Marjă profit net
0.84%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
0.64%
Profit net per salariat
5.985 Lei
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Marjă profit net | 0.84% | 0.66% | 12.29% | 13.37% | 6.82% | 7.54% | 16.04% | 11.3% | 6.1% |
| Marjă profit brut | 1.85% | 0.75% | 13.06% | 14.2% | 7.57% | 8.82% | 18.49% | 11.96% | 0% |
| Rentabilitatea capitalului (ROE) | 0.64% | 0.53% | 13.22% | 13.01% | 4.85% | 6.13% | 15.1% | 10.76% | 5.61% |
| Profit net per salariat | 5.985 Lei | 4.826 Lei | 123.313 Lei | 111.812 Lei | 36.261 Lei | 44.236 Lei | 104.591 Lei | 61.910 Lei | 29.264 Lei |
Viteza rotație active
0.59
Viteza rotație stocuri
4.12
Durata medie încasare creanțe
146.76 zile
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Viteza rotație active | 0.59 | 0.66 | 0.87 | 0.78 | 0.59 | 0.69 | 0.75 | 0.7 | 0.63 |
| Viteza rotație stocuri | 4.12 | 4.79 | 5.97 | 6.22 | 5.94 | 6.35 | 6.76 | 5.83 | 0 |
| Durata medie încasare creanțe | 146.76 zile | 125.31 zile | 106.79 zile | 110.78 zile | 98.9 zile | 98.1 zile | 110.77 zile | 88.08 zile | 0 zile |
| Cifra de afaceri per salariat | 710.318 Lei | 735.441 Lei | 1.002.991 Lei | 836.133 Lei | 531.348 Lei | 586.608 Lei | 652.197 Lei | 547.890 Lei | 480.063 Lei |
Lichiditate curentă
1.91
Lichiditate imediată
1.2
Pondere active imobilizate
61.65%
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 1.91 | 2.55 | 2.59 | 2.39 | 2.81 | 2.98 | 1.93 | 1.26 | 0 |
| Lichiditate imediată | 1.2 | 1.6 | 1.67 | 1.6 | 1.91 | 1.96 | 1.32 | 0.74 | 0 |
| Pondere active imobilizate | 61.65% | 62.91% | 58.92% | 62.21% | 68.93% | 68.23% | 65.24% | 70.69% | 72.83% |
| Pondere active circulante | 38.35% | 37.09% | 41.08% | 37.79% | 31.07% | 31.77% | 34.76% | 29.31% | 27.17% |
©Firme.ro