Companie
Detalii identificare
Nume firmăCENTROMEDICOR S.R.L.
Cod unic de înregistrare26960474 neplătitor de TVA
Nr. înmatriculareJ06/227/2010
EUIDROONRC.J06/227/2010
Data înființării21.05.2010 - 15 ani
Domeniu de activitate
CAEN
8622
Această clasă include:
-consultaţii şi tratamente medicale de specialitate în diverse domenii, acordate de către medici specialişti şi chirurgi
Această clasă include de asemenea:
-centre de planificare familială care oferă tratamente medicale cum ar fi sterilizarea şi întreruperea de sarcină, fără cazare Această clasă exclude: -activităţi de asistenţă spitalicească pentru pacienţii internaţi,
8610 -activităţi ale moaşelor, fizioterapeuţilor şi a personalului paramedical,
8690
-consultaţii şi tratamente medicale de specialitate în diverse domenii, acordate de către medici specialişti şi chirurgi
Această clasă include de asemenea:
-centre de planificare familială care oferă tratamente medicale cum ar fi sterilizarea şi întreruperea de sarcină, fără cazare Această clasă exclude: -activităţi de asistenţă spitalicească pentru pacienţii internaţi,
8610 -activităţi ale moaşelor, fizioterapeuţilor şi a personalului paramedical,
8690
Industrie
Sănătate şi asistenţă socială
SectorActivitati referitoare la sanatatea umana
Obiect activitateActivitati de asistenta medicala specializata
Informații de contact
AdresaP-Ţa Morii nr. 56, Bistriţa, Bistriţa-Năsăud
Website
Informații financiare
Rezumat (2024)
Cifra de afaceri (Lei)
1.189.315
Profit (Lei)
329.447
Număr angajați
10
Vechime
15 ani
Informații statistice
Loading chart...
©Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Bilanț (Lei)
| An | Cifra afaceri | Profit anual | Profit lunar | Datorii | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri proprii | Angajați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2024 | 1.189.315 | 329.447 | 27.454 | 77.131 | 1.660.878 | 42.604 | 1.626.351 | 10 |
| 2023 | 1.227.924 | 428.709 | 35.726 | 191.303 | 1.763.831 | 191.768 | 1.764.296 | 9 |
| 2022 | 1.419.500 | 482.635 | 40.220 | 505.842 | 1.829.298 | 12.131 | 1.335.587 | 9 |
| 2021 | 1.261.300 | 318.412 | 26.534 | 1.093.152 | 1.770.712 | 175.392 | 852.952 | 8 |
| 2020 | 875.688 | 168.231 | 14.019 | 1.353.885 | 1.872.355 | 16.070 | 534.540 | 8 |
| 2019 | 802.295 | 62.911 | 5.243 | 541.129 | 683.827 | 223.612 | 366.310 | 8 |
| 2018 | 784.503 | 69.144 | 5.762 | 334.725 | 452.739 | 185.385 | 303.399 | 8 |
| 2017 | 627.784 | 25.891 | 2.158 | 146.414 | 309.358 | 71.311 | 234.255 | 8 |
© Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Indicatori derivați
Sumar
Marja profit net
27.7%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
20.26%
Lichiditate curentă
0.55
Viteza rotație active
0.7
Indicatori și coeficienți
Marjă profit net
27.7%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
20.26%
Profit net per salariat
32.945 Lei
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Marjă profit net | 27.7% | 34.91% | 34% | 25.24% | 19.21% | 7.84% | 8.81% | 4.12% |
| Marjă profit brut | 30.7% | 35.91% | 35% | 26.24% | 20.23% | 8.86% | 9.81% | 5.11% |
| Rentabilitatea capitalului (ROE) | 20.26% | 24.3% | 36.14% | 37.33% | 31.47% | 17.17% | 22.79% | 11.05% |
| Profit net per salariat | 32.945 Lei | 47.634 Lei | 53.626 Lei | 39.802 Lei | 21.029 Lei | 7.864 Lei | 8.643 Lei | 3.236 Lei |
Viteza rotație active
0.7
Viteza rotație stocuri
0
Durata medie încasare creanțe
1.31 zile
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Viteza rotație active | 0.7 | 0.63 | 0.77 | 0.65 | 0.46 | 0.88 | 1.23 | 1.65 |
| Viteza rotație stocuri | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 21.27 | 17.02 |
| Durata medie încasare creanțe | 1.31 zile | 1.36 zile | 0.55 zile | 3.45 zile | 1.23 zile | 0.2 zile | 64.97 zile | 16.93 zile |
| Cifra de afaceri per salariat | 118.932 Lei | 136.436 Lei | 157.722 Lei | 157.663 Lei | 109.461 Lei | 100.287 Lei | 98.063 Lei | 78.473 Lei |
Lichiditate curentă
0.55
Lichiditate imediată
0.55
Pondere active imobilizate
97.5%
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 0.55 | 1 | 0.02 | 0.16 | 0.01 | 0.41 | 0.55 | 0.49 |
| Lichiditate imediată | 0.55 | 1 | 0.02 | 0.16 | 0.01 | 0.41 | 0.44 | 0.24 |
| Pondere active imobilizate | 97.5% | 90.19% | 99.34% | 90.99% | 99.15% | 75.36% | 70.95% | 81.27% |
| Pondere active circulante | 2.5% | 9.81% | 0.66% | 9.01% | 0.85% | 24.64% | 29.05% | 18.73% |
©Firme.ro
