Companie
Detalii identificare
Nume firmăMAGIC STAMPS SRL
Cod unic de înregistrare27253145 neplătitor de TVA
Nr. înmatriculareJ2010000250318
EUIDROONRC.J2010000250318
Data înființării06.08.2010 - 15 ani
Domeniu de activitate
CAEN
4741
Această clasă include:
-vânzarea cu amănuntul a calculatoarelor -vânzarea cu amănuntul a echipamentelor periferice pentru calculatoare -vânzarea cu amănuntul a consolelor pentru jocuri video -vânzarea cu amănuntul a software-ului de utilizare generală, inclusiv al jocurilor video Această clasă exclude: -vânzarea cu amănuntul a discurilor şi benzilor neînregistrate,
4763
-vânzarea cu amănuntul a calculatoarelor -vânzarea cu amănuntul a echipamentelor periferice pentru calculatoare -vânzarea cu amănuntul a consolelor pentru jocuri video -vânzarea cu amănuntul a software-ului de utilizare generală, inclusiv al jocurilor video Această clasă exclude: -vânzarea cu amănuntul a discurilor şi benzilor neînregistrate,
4763
Industrie
Comerţ cu ridicata şi cu amănuntul; repararea autovehiculelor şi motocicletelor
SectorComert cu amanuntul, cu exceptia autovehiculelor si motocicletelor
Obiect activitateComert cu amanuntul al calculatoarelor, unitatilor periferice si software-ului in magazine specializate
Informații de contact
Adresastr. Crinului nr. 3, Zalău, Sălaj
Informații financiare
Rezumat (2025)
Cifra de afaceri (Lei)
4.180
Profit (Lei)
288
Număr angajați
0
Vechime
15 ani
Informații statistice
Loading chart...
©Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Bilanț (Lei)
| An | Cifra afaceri | Profit anual | Profit lunar | Datorii | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri proprii | Angajați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 4.180 | 288 | 24 | 5.118 | 0 | 22.153 | 17.035 | 0 |
| 2024 | 3.080 | -988 | -82 | 5.118 | 0 | 21.865 | 16.747 | 0 |
| 2023 | 8.062 | 3.755 | 313 | 5.168 | 0 | 22.903 | 17.735 | 0 |
| 2022 | 17.003 | 12.720 | 1.060 | 5.214 | 0 | 19.194 | 13.980 | 0 |
| 2021 | 21.265 | 4.632 | 386 | 5.193 | 0 | 6.453 | 1.260 | 1 |
| 2020 | 25.251 | 0 | 0 | 7.480 | 0 | 4.109 | -3.371 | 1 |
| 2019 | 22.063 | 0 | 0 | 2.297 | 0 | 4.526 | 2.229 | 1 |
| 2018 | 49.603 | 2.606 | 217 | 2.479 | 0 | 14.398 | 12.002 | 2 |
| 2017 | 40.485 | 154 | 13 | 4.793 | 0 | 13.189 | 8.396 | 1 |
© Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Indicatori derivați
Sumar
Marja profit net
6.89%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
1.69%
Lichiditate curentă
4.33
Viteza rotație active
0.19
Indicatori și coeficienți
Marjă profit net
6.89%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
1.69%
Profit net per salariat
n/a
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Marjă profit net | 6.89% | -32.08% | 46.58% | 74.81% | 21.78% | 0% | 0% | 5.25% | 0.38% |
| Marjă profit brut | 6.89% | 0% | 53.91% | 77.76% | 23.9% | 0% | 0% | 6.34% | 1.41% |
| Rentabilitatea capitalului (ROE) | 1.69% | -5.9% | 21.17% | 90.99% | 100% | 0% | 0% | 21.71% | 1.83% |
| Profit net per salariat | n/a | n/a | n/a | n/a | 4.632 Lei | 0 Lei | 0 Lei | 1.303 Lei | 154 Lei |
Viteza rotație active
0.19
Viteza rotație stocuri
5.15
Durata medie încasare creanțe
10.92 zile
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Viteza rotație active | 0.19 | 0.14 | 0.35 | 0.89 | 3.3 | 6.15 | 4.87 | 3.45 | 3.07 |
| Viteza rotație stocuri | 5.15 | 0 | 0 | 0 | 0 | 9.98 | 8.72 | 19.32 | 4.08 |
| Durata medie încasare creanțe | 10.92 zile | 14.81 zile | 0 zile | 0 zile | 0 zile | 0 zile | 0 zile | 23.38 zile | 0 zile |
| Cifra de afaceri per salariat | n/a | n/a | n/a | n/a | 21.265 Lei | 25.251 Lei | 22.063 Lei | 24.802 Lei | 40.485 Lei |
Lichiditate curentă
4.33
Lichiditate imediată
4.17
Pondere active imobilizate
0%
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 4.33 | 4.27 | 4.43 | 3.68 | 1.24 | 0.55 | 1.97 | 5.81 | 2.75 |
| Lichiditate imediată | 4.17 | 4.27 | 4.43 | 3.68 | 1.24 | 0.21 | 0.87 | 4.77 | 0.68 |
| Pondere active imobilizate | 0% | 0% | 0% | 0% | 0% | 0% | 0% | 0% | 0% |
| Pondere active circulante | 100% | 100% | 100% | 100% | 100% | 100% | 100% | 100% | 100% |
©Firme.ro