Companie
Detalii identificare
Nume firmăCOMPANIA REGIONALĂ DE APĂ BACĂU SA
Cod unic de înregistrare RO 27429315 plătitor de TVA
Nr. înmatriculareJ2010000789045
EUIDROONRC.J2010000789045
Data înființării27.09.2010 - 15 ani
Domeniu de activitate
CAEN
3600
Această clasă include activităţi de colectare, tratare şi distribuţie a apei în scopuri menajere şi industriale. Este inclusă captarea apei din surse diferite şi în scopuri diferite. Este inclusă de asemenea activitatea de exploatare a canalelor de irigaţie.Totuşi, serviciile de irigare cu ajutorul aspersoarelor (sprinklere) şi serviciile similare anexe agriculturii nu sunt incluse în această clasă. Această clasă include:
-captarea apei din râuri, lacuri, puţuri etc. -colectarea apei de ploaie -tratarea apei în vederea furnizării acesteia -tratarea apei pentru utilizarea în industrie sau în alte scopuri -desalinizarea apei de mare sau a apei freatice în scopul obţinerii de apă dulce, ca produs principal -distribuţia apei prin conducte, cisterne sau alte mijloace de transport -activitatea de exploatare a canalelor de irigaţie Această clasă exclude: -activitatea de expoatare a echipamentelor din sistemele de irigaţii,
0161 -epurarea apei uzate pentru prevenirea poluării,
3700 -transportul (la mare distanţă) a apei prin conducte,
4950
-captarea apei din râuri, lacuri, puţuri etc. -colectarea apei de ploaie -tratarea apei în vederea furnizării acesteia -tratarea apei pentru utilizarea în industrie sau în alte scopuri -desalinizarea apei de mare sau a apei freatice în scopul obţinerii de apă dulce, ca produs principal -distribuţia apei prin conducte, cisterne sau alte mijloace de transport -activitatea de exploatare a canalelor de irigaţie Această clasă exclude: -activitatea de expoatare a echipamentelor din sistemele de irigaţii,
0161 -epurarea apei uzate pentru prevenirea poluării,
3700 -transportul (la mare distanţă) a apei prin conducte,
4950
Industrie
Distribuţia apei; salubritate, gestionarea deşeurilor, activităţi de decontaminare
SectorCaptarea, tratarea si distributia apei
Obiect activitateCaptarea, tratarea si distributia apei
Informații de contact
AdresaHenri Coandă nr. 2, Bacău, Bacău
Telefon
Social Media
Email
Website
Informații financiare
Rezumat (2024)
Cifra de afaceri (Lei)
143.568.224
Profit (Lei)
23.178.693
Număr angajați
648
Vechime
15 ani
Informații statistice
Loading chart...
©Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Bilanț (Lei)
| An | Cifra afaceri | Profit anual | Profit lunar | Datorii | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri proprii | Angajați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2024 | 143.568.224 | 23.178.693 | 1.931.558 | 34.821.076 | 278.548.450 | 298.133.908 | 86.179.768 | 648 |
| 2023 | 108.974.391 | 5.062.178 | 421.848 | 40.839.793 | 202.705.367 | 31.183.919 | 62.974.482 | 641 |
| 2022 | 86.908.762 | 895.597 | 74.633 | 49.252.263 | 233.269.492 | 30.789.219 | 57.932.530 | 636 |
| 2021 | 75.200.299 | 229.451 | 19.121 | 58.224.474 | 213.208.101 | 35.002.298 | 51.432.431 | 651 |
| 2020 | 75.044.687 | 142.238 | 11.853 | 65.268.660 | 181.368.244 | 35.355.515 | 51.269.697 | 677 |
| 2019 | 74.558.944 | 1.523.622 | 126.969 | 64.226.034 | 234.839.232 | 40.782.061 | 51.135.249 | 685 |
| 2018 | 68.912.491 | 602.802 | 50.234 | 66.027.192 | 329.483.548 | 41.919.222 | 47.352.745 | 682 |
| 2017 | 69.519.370 | 1.267.509 | 105.626 | 70.289.675 | 474.963.195 | 44.361.996 | 48.560.365 | 707 |
© Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Indicatori derivați
Sumar
Marja profit net
16.14%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
26.9%
Lichiditate curentă
8.56
Viteza rotație active
0.25
Indicatori și coeficienți
Marjă profit net
16.14%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
26.9%
Profit net per salariat
35.770 Lei
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Marjă profit net | 16.14% | 4.65% | 1.03% | 0.31% | 0.19% | 2.04% | 0.87% | 1.82% |
| Marjă profit brut | 19.39% | 5.48% | 1.03% | 0.31% | 0.42% | 2.14% | 0.87% | 2.46% |
| Rentabilitatea capitalului (ROE) | 26.9% | 8.04% | 1.55% | 0.45% | 0.28% | 2.98% | 1.27% | 2.61% |
| Profit net per salariat | 35.770 Lei | 7.897 Lei | 1.408 Lei | 352 Lei | 210 Lei | 2.224 Lei | 884 Lei | 1.793 Lei |
Viteza rotație active
0.25
Viteza rotație stocuri
78.27
Durata medie încasare creanțe
113.15 zile
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Viteza rotație active | 0.25 | 0.47 | 0.33 | 0.3 | 0.35 | 0.27 | 0.19 | 0.13 |
| Viteza rotație stocuri | 78.27 | 67.12 | 62.43 | 50.47 | 38.04 | 35.06 | 62.78 | 70.66 |
| Durata medie încasare creanțe | 113.15 zile | 66.17 zile | 77.99 zile | 105.31 zile | 64.03 zile | 59.29 zile | 52.12 zile | 68.73 zile |
| Cifra de afaceri per salariat | 221.556 Lei | 170.007 Lei | 136.649 Lei | 115.515 Lei | 110.849 Lei | 108.845 Lei | 101.045 Lei | 98.330 Lei |
Lichiditate curentă
8.56
Lichiditate imediată
8.51
Pondere active imobilizate
48.3%
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 8.56 | 0.76 | 0.63 | 0.6 | 0.54 | 0.63 | 0.63 | 0.63 |
| Lichiditate imediată | 8.51 | 0.72 | 0.6 | 0.58 | 0.51 | 0.6 | 0.62 | 0.62 |
| Pondere active imobilizate | 48.3% | 86.67% | 88.34% | 85.9% | 83.69% | 85.2% | 88.71% | 91.46% |
| Pondere active circulante | 51.7% | 13.33% | 11.66% | 14.1% | 16.31% | 14.8% | 11.29% | 8.54% |
©Firme.ro
