Companie
Detalii identificare
Nume firmăUTILITĂȚI APĂ-CANAL RUCĂR 2010 SRL
Cod unic de înregistrare RO 27486132 plătitor de TVA
Nr. înmatriculareJ2010000998036
EUIDROONRC.J2010000998036
Data înființării08.10.2010 - 15 ani
Domeniu de activitate
CAEN
3600
Această clasă include activităţi de colectare, tratare şi distribuţie a apei în scopuri menajere şi industriale. Este inclusă captarea apei din surse diferite şi în scopuri diferite. Este inclusă de asemenea activitatea de exploatare a canalelor de irigaţie.Totuşi, serviciile de irigare cu ajutorul aspersoarelor (sprinklere) şi serviciile similare anexe agriculturii nu sunt incluse în această clasă. Această clasă include:
-captarea apei din râuri, lacuri, puţuri etc. -colectarea apei de ploaie -tratarea apei în vederea furnizării acesteia -tratarea apei pentru utilizarea în industrie sau în alte scopuri -desalinizarea apei de mare sau a apei freatice în scopul obţinerii de apă dulce, ca produs principal -distribuţia apei prin conducte, cisterne sau alte mijloace de transport -activitatea de exploatare a canalelor de irigaţie Această clasă exclude: -activitatea de expoatare a echipamentelor din sistemele de irigaţii,
0161 -epurarea apei uzate pentru prevenirea poluării,
3700 -transportul (la mare distanţă) a apei prin conducte,
4950
-captarea apei din râuri, lacuri, puţuri etc. -colectarea apei de ploaie -tratarea apei în vederea furnizării acesteia -tratarea apei pentru utilizarea în industrie sau în alte scopuri -desalinizarea apei de mare sau a apei freatice în scopul obţinerii de apă dulce, ca produs principal -distribuţia apei prin conducte, cisterne sau alte mijloace de transport -activitatea de exploatare a canalelor de irigaţie Această clasă exclude: -activitatea de expoatare a echipamentelor din sistemele de irigaţii,
0161 -epurarea apei uzate pentru prevenirea poluării,
3700 -transportul (la mare distanţă) a apei prin conducte,
4950
Industrie
Distribuţia apei; salubritate, gestionarea deşeurilor, activităţi de decontaminare
SectorCaptarea, tratarea si distributia apei
Obiect activitateCaptarea, tratarea si distributia apei
Informații de contact
Adresastr. Braşovului nr. 58, Rucăr, Argeş
Telefon
Informații financiare
Rezumat (2024)
Cifra de afaceri (Lei)
807.710
Profit (Lei)
44.378
Număr angajați
7
Vechime
15 ani
Informații statistice
Loading chart...
©Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Bilanț (Lei)
| An | Cifra afaceri | Profit anual | Profit lunar | Datorii | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri proprii | Angajați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2024 | 807.710 | 44.378 | 3.698 | 111.037 | 27.106 | 105.897 | 21.966 | 7 |
| 2023 | 673.892 | 0 | 0 | 130.386 | 7.411 | 100.563 | -22.412 | 5 |
| 2022 | 453.565 | 32.876 | 2.740 | 34.518 | 17.693 | 105.146 | 88.321 | 5 |
| 2021 | 410.447 | 68.224 | 5.685 | 22.647 | 22.018 | 90.186 | 89.557 | 5 |
| 2020 | 297.796 | 2.535 | 211 | 18.714 | 0 | 41.314 | 22.600 | 5 |
| 2019 | 298.019 | 4.969 | 414 | 17.818 | 1.031 | 39.337 | 22.550 | 5 |
| 2018 | 258.542 | 37.846 | 3.154 | 28.441 | 687 | 62.716 | 34.962 | 5 |
| 2017 | 138.288 | 0 | 0 | 49.278 | 5.891 | 40.503 | -2.884 | 5 |
© Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Indicatori derivați
Sumar
Marja profit net
5.49%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
100%
Lichiditate curentă
0.95
Viteza rotație active
6.07
Indicatori și coeficienți
Marjă profit net
5.49%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
100%
Profit net per salariat
6.340 Lei
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Marjă profit net | 5.49% | 0% | 7.25% | 16.62% | 0.85% | 1.67% | 14.64% | 0% |
| Marjă profit brut | 7.91% | 0% | 0% | 0% | 0% | 0% | 0% | 0% |
| Rentabilitatea capitalului (ROE) | 100% | 0% | 37.22% | 76.18% | 11.22% | 22.04% | 100% | 0% |
| Profit net per salariat | 6.340 Lei | 0 Lei | 6.575 Lei | 13.645 Lei | 507 Lei | 994 Lei | 7.569 Lei | 0 Lei |
Viteza rotație active
6.07
Viteza rotație stocuri
0
Durata medie încasare creanțe
32.55 zile
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Viteza rotație active | 6.07 | 6.24 | 3.69 | 3.66 | 7.21 | 7.38 | 4.08 | 2.98 |
| Viteza rotație stocuri | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Durata medie încasare creanțe | 32.55 zile | 0 zile | 0 zile | 0 zile | 0 zile | 0 zile | 0 zile | 0 zile |
| Cifra de afaceri per salariat | 115.387 Lei | 134.778 Lei | 90.713 Lei | 82.089 Lei | 59.559 Lei | 59.604 Lei | 51.708 Lei | 27.658 Lei |
Lichiditate curentă
0.95
Lichiditate imediată
0.95
Pondere active imobilizate
20.38%
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 0.95 | 0.77 | 3.05 | 3.98 | 2.21 | 2.21 | 2.21 | 0.82 |
| Lichiditate imediată | 0.95 | 0.77 | 3.05 | 3.98 | 2.21 | 2.21 | 2.21 | 0.82 |
| Pondere active imobilizate | 20.38% | 6.86% | 14.4% | 19.62% | 0% | 2.55% | 1.08% | 12.7% |
| Pondere active circulante | 79.62% | 93.14% | 85.6% | 80.38% | 100% | 97.45% | 98.92% | 87.3% |
©Firme.ro