Companie
Detalii identificare
Nume firmăEUGEN SERVICE COMPUTER S.R.L.
Cod unic de înregistrare RO 27517026 plătitor de TVA
Nr. înmatriculareJ01/579/2010
EUIDROONRC.J01/579/2010
Data înființării13.10.2010 - 15 ani
Domeniu de activitate
CAEN
9511
Această clasă include repararea echipamentului electronic, cum ar fi calculatoarele, maşinile de calculat şi echipamentele periferice. Această clasă include repararea şi întreţinerea de: -calculatoare de birou -calculatoare portabile (laptop-uri) -unităţi de disc magnetic, unităţi optice şi alte dispozitive de stocare -unităţi de disc optic (CD-RW, CD-ROM, DVD-ROM,. DVD-RW) -imprimante -monitoare -tastaturi -mouse-uri, joystick-uri şi accesorii pentru acestea -modemuri interne şi externe -terminale de computer specializate -servere -scanere, inclusiv scanere pentru coduri de bare -cititoare de cartele inteligente (smart card) -căşti pentru simularea realităţii virtuale -proiectoare pentru calculator Această clasă include de asemenea repararea şi întreţinerea de: -terminale pentru calculatoare, cum sunt automatele bancare (ATM); puncte de vânzare (POS), ce operează fără comenzi mecanice -mini-calculatoare portabile (PDA-uri –personal digital asistent) Această clasă exclude: -repararea şi întreţinerea echipamentelor de tip modem,
9512
9512
Industrie
Alte activităţi de servicii
SectorReparatii de calculatoare, de articole personale si de uz gospodaresc
Obiect activitateRepararea calculatoarelor si a echipamentelor periferice
Informații de contact
AdresaAleea Parc, Sebeş, Alba
Telefon
Informații financiare
Rezumat (2025)
Cifra de afaceri (Lei)
237.595
Profit (Lei)
39.920
Număr angajați
0
Vechime
15 ani
Informații statistice
Loading chart...
©Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Bilanț (Lei)
| An | Cifra afaceri | Profit anual | Profit lunar | Datorii | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri proprii | Angajați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 237.595 | 39.920 | 3.327 | 212.177 | 0 | 363.839 | 151.662 | 0 |
| 2024 | 219.519 | 43.580 | 3.632 | 179.690 | 0 | 291.432 | 111.742 | 0 |
| 2023 | 192.250 | 12.502 | 1.042 | 198.556 | 0 | 266.718 | 68.162 | 0 |
| 2022 | 217.901 | 6.335 | 528 | 194.632 | 0 | 250.293 | 55.661 | 1 |
| 2021 | 243.733 | 0 | 0 | 218.413 | 2.102 | 265.637 | 49.326 | 1 |
| 2020 | 263.242 | 0 | 0 | 191.348 | 4.396 | 257.548 | 70.596 | 1 |
| 2019 | 272.246 | 26.417 | 2.201 | 140.178 | 0 | 230.916 | 90.738 | 1 |
| 2018 | 235.208 | 0 | 0 | 134.699 | 16.514 | 183.990 | 65.805 | 1 |
| 2017 | 255.243 | 6.998 | 583 | 132.157 | 30.670 | 185.766 | 84.279 | 1 |
© Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Indicatori derivați
Sumar
Marja profit net
16.8%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
26.32%
Lichiditate curentă
1.71
Viteza rotație active
0.65
Indicatori și coeficienți
Marjă profit net
16.8%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
26.32%
Profit net per salariat
n/a
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Marjă profit net | 16.8% | 19.85% | 6.5% | 2.91% | 0% | 0% | 9.7% | 0% | 2.74% |
| Marjă profit brut | 19.18% | 22.61% | 8.25% | 5.42% | 0% | 0% | 10.79% | 0% | 4.24% |
| Rentabilitatea capitalului (ROE) | 26.32% | 39% | 18.34% | 11.38% | 0% | 0% | 29.11% | 0% | 8.3% |
| Profit net per salariat | n/a | n/a | n/a | 6.335 Lei | 0 Lei | 0 Lei | 26.417 Lei | 0 Lei | 6.998 Lei |
Viteza rotație active
0.65
Viteza rotație stocuri
0.84
Durata medie încasare creanțe
12.84 zile
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Viteza rotație active | 0.65 | 0.75 | 0.72 | 0.87 | 0.91 | 1 | 1.18 | 1.17 | 1.18 |
| Viteza rotație stocuri | 0.84 | 0.85 | 0.78 | 0.9 | 1.12 | 1.2 | 1.49 | 1.72 | 1.99 |
| Durata medie încasare creanțe | 12.84 zile | 11.61 zile | 14.3 zile | 11.14 zile | 46.79 zile | 23.93 zile | 56.96 zile | 35.42 zile | 26.83 zile |
| Cifra de afaceri per salariat | n/a | n/a | n/a | 217.901 Lei | 243.733 Lei | 263.242 Lei | 272.246 Lei | 235.208 Lei | 255.243 Lei |
Lichiditate curentă
1.71
Lichiditate imediată
0.39
Pondere active imobilizate
0%
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 1.71 | 1.62 | 1.34 | 1.29 | 1.22 | 1.35 | 1.65 | 1.37 | 1.41 |
| Lichiditate imediată | 0.39 | 0.19 | 0.11 | 0.05 | 0.22 | 0.2 | 0.34 | 0.35 | 0.44 |
| Pondere active imobilizate | 0% | 0% | 0% | 0% | 0.79% | 1.68% | 0% | 8.24% | 14.17% |
| Pondere active circulante | 100% | 100% | 100% | 100% | 99.21% | 98.32% | 100% | 91.76% | 85.83% |
©Firme.ro