Companie
Detalii identificare
Nume firmăBC TERMO INSTAL CONSULTING SRL
Cod unic de înregistrare RO 27619077 plătitor de TVA
Nr. înmatriculareJ12/1747/2010
EUIDROONRC.J12/1747/2010
Data înființării26.10.2010 - 15 ani
Domeniu de activitate
CAEN
7112
Această clasă include:
-activităţi de inginerie (adică aplicarea legilor fizice şi a principiilor de inginerie în proiectarea maşinilor, materialelor, instrumentelor, structurilor, proceselor şi sistemelor) şi activităţi de consultanţă pentru: -utilaje, procese industriale şi instalaţii industriale -realizarea de proiecte privind ingineria civilă, hidraulică şi de trafic -proiecte de gospodărire a apelor -elaborarea şi realizarea de proiecte referitoare la ingineria electrică şi electronică, minieră, chimică, mecanică, industrială şi de securitate tehnică -elaborarea proiectelor referitoare la instalaţii de aer condiţionat, refrigerare, sanitare şi de control al poluării, inclusiv acustică etc. -prospecţiuni geofizice, geologice şi supraveghere seismică -activităţi de supraveghere geodezică: -activităţi de supraveghere hidrologică -activităţi de supraveghere a terenurilor şi delimitărilor -activităţi de supraveghere de adâncime -cartografie Această clasă exclude: -teste de forare în legătură cu activităţile extractive,
0910; 0990 -elaborarea sau publicarea de programe de calculator (software) asociate,
5829; 6201 -activităţi de consultanţă în informatică,
6202; 6209 -testare tehnică,
7120 -activităţi de cercetare şi dezvoltare conexe ingineriei,
721 -proiectare industrială,
7410 -fotografiere aeriană,
7420
-activităţi de inginerie (adică aplicarea legilor fizice şi a principiilor de inginerie în proiectarea maşinilor, materialelor, instrumentelor, structurilor, proceselor şi sistemelor) şi activităţi de consultanţă pentru: -utilaje, procese industriale şi instalaţii industriale -realizarea de proiecte privind ingineria civilă, hidraulică şi de trafic -proiecte de gospodărire a apelor -elaborarea şi realizarea de proiecte referitoare la ingineria electrică şi electronică, minieră, chimică, mecanică, industrială şi de securitate tehnică -elaborarea proiectelor referitoare la instalaţii de aer condiţionat, refrigerare, sanitare şi de control al poluării, inclusiv acustică etc. -prospecţiuni geofizice, geologice şi supraveghere seismică -activităţi de supraveghere geodezică: -activităţi de supraveghere hidrologică -activităţi de supraveghere a terenurilor şi delimitărilor -activităţi de supraveghere de adâncime -cartografie Această clasă exclude: -teste de forare în legătură cu activităţile extractive,
0910; 0990 -elaborarea sau publicarea de programe de calculator (software) asociate,
5829; 6201 -activităţi de consultanţă în informatică,
6202; 6209 -testare tehnică,
7120 -activităţi de cercetare şi dezvoltare conexe ingineriei,
721 -proiectare industrială,
7410 -fotografiere aeriană,
7420
Industrie
Activităţi profesionale, ştiinţifice şi tehnice
SectorActivitati de arhitectura si inginerie; activitati de testari si analiza tehnica
Obiect activitateActivitati de inginerie si consultanta tehnica legate de acestea
Informații de contact
Adresastr. Lăcrămioarelor nr. 4, Cluj-Napoca, Cluj
Telefon
Informații financiare
Rezumat (2024)
Cifra de afaceri (Lei)
271.308
Profit (Lei)
198.244
Număr angajați
0
Vechime
15 ani
Informații statistice
Loading chart...
©Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Bilanț (Lei)
| An | Cifra afaceri | Profit anual | Profit lunar | Datorii | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri proprii | Angajați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2024 | 271.308 | 198.244 | 16.520 | 64.351 | 3.460 | 254.356 | 194.053 | 0 |
| 2023 | 228.400 | 146.122 | 12.177 | 74.724 | 3.772 | 212.883 | 141.931 | 0 |
| 2022 | 188.017 | 170.521 | 14.210 | 8.835 | 4.085 | 155.511 | 150.761 | 0 |
| 2021 | 156.513 | 127.852 | 10.654 | 9.994 | 2.801 | 146.067 | 138.874 | 0 |
| 2020 | 14.729 | 958 | 80 | 752 | 4.710 | 43.065 | 47.023 | 0 |
| 2019 | 37.024 | 0 | 0 | 18.210 | 5.022 | 79.252 | 66.064 | 0 |
| 2018 | 15.287 | 0 | 0 | 80.420 | 21.788 | 146.608 | 88.081 | 0 |
| 2017 | 70.269 | 26.971 | 2.248 | 76.913 | 35.263 | 151.782 | 110.237 | 0 |
© Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Indicatori derivați
Sumar
Marja profit net
73.07%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
100%
Lichiditate curentă
3.95
Viteza rotație active
1.05
Indicatori și coeficienți
Marjă profit net
73.07%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
100%
Profit net per salariat
n/a
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Marjă profit net | 73.07% | 63.98% | 90.69% | 81.69% | 6.5% | 0% | 0% | 38.38% |
| Marjă profit brut | 86.93% | 77.93% | 93.63% | 84.69% | 9.51% | 0% | 0% | 41.38% |
| Rentabilitatea capitalului (ROE) | 100% | 100% | 100% | 92.06% | 2.04% | 0% | 0% | 24.47% |
| Profit net per salariat | n/a | n/a | n/a | n/a | n/a | n/a | n/a | n/a |
Viteza rotație active
1.05
Viteza rotație stocuri
0
Durata medie încasare creanțe
277.27 zile
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Viteza rotație active | 1.05 | 1.05 | 1.18 | 1.05 | 0.31 | 0.44 | 0.09 | 0.38 |
| Viteza rotație stocuri | 0 | 0 | 0 | 447.18 | 42.08 | 0 | 0.99 | 4.59 |
| Durata medie încasare creanțe | 277.27 zile | 290.01 zile | 244.67 zile | 215.92 zile | 1000.14 zile | 720.62 zile | 61.1 zile | 4.93 zile |
| Cifra de afaceri per salariat | n/a | n/a | n/a | n/a | n/a | n/a | n/a | n/a |
Lichiditate curentă
3.95
Lichiditate imediată
3.95
Pondere active imobilizate
1.34%
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 3.95 | 2.85 | 17.6 | 14.62 | 57.27 | 4.35 | 1.82 | 1.97 |
| Lichiditate imediată | 3.95 | 2.85 | 17.6 | 14.58 | 56.8 | 4.35 | 1.63 | 1.77 |
| Pondere active imobilizate | 1.34% | 1.74% | 2.56% | 1.88% | 9.86% | 5.96% | 12.94% | 18.85% |
| Pondere active circulante | 98.66% | 98.26% | 97.44% | 98.12% | 90.14% | 94.04% | 87.06% | 81.15% |
©Firme.ro