Companie
Detalii identificare
Nume firmăMICOS ART DESIGN S.R.L.
Cod unic de înregistrare27653150 neplătitor de TVA
Nr. înmatriculareJ40/10516/2010
EUIDROONRC.J40/10516/2010
Data înființării01.11.2010 - 15 ani
Domeniu de activitate
CAEN
9602
Această clasă include:
-activităţi de spălare a părului, aranjare şi tuns, coafat, vopsit, nuanţat, ondulat, îndreptat şi activităţi similare, pentru bărbaţi şi femei -bărbierit şi aranjarea bărbii -masaj facial, manichiură şi pedichiură, machiaj etc. Această clasă exclude: -confecţionarea de peruci,
3299
-activităţi de spălare a părului, aranjare şi tuns, coafat, vopsit, nuanţat, ondulat, îndreptat şi activităţi similare, pentru bărbaţi şi femei -bărbierit şi aranjarea bărbii -masaj facial, manichiură şi pedichiură, machiaj etc. Această clasă exclude: -confecţionarea de peruci,
3299
Industrie
Alte activităţi de servicii
SectorAlte activitati de servicii
Obiect activitateCoafura si alte activitati de infrumusetare
Informații de contact
AdresaAleea Izvorul Crişului nr. 1, Bucureşti Sectorul 4, Bucureşti
Informații financiare
Rezumat (2024)
Cifra de afaceri (Lei)
146.315
Profit (Lei)
48.433
Număr angajați
1
Vechime
15 ani
Informații statistice
Loading chart...
©Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Bilanț (Lei)
| An | Cifra afaceri | Profit anual | Profit lunar | Datorii | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri proprii | Angajați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2024 | 146.315 | 48.433 | 4.036 | 172.108 | 156 | 44.429 | -127.523 | 1 |
| 2023 | 184.840 | 66.884 | 5.574 | 196.615 | 1.354 | 19.306 | -175.955 | 2 |
| 2022 | 188.238 | 113.327 | 9.444 | 261.395 | 4.763 | 14.240 | -242.840 | 1 |
| 2021 | 115.543 | 19.022 | 1.585 | 363.851 | 8.220 | 537 | -356.167 | 2 |
| 2020 | 136.506 | 4.746 | 396 | 400.252 | 14.155 | 12.609 | -375.189 | 4 |
| 2019 | 171.673 | 10.244 | 854 | 419.889 | 20.375 | 21.864 | -379.935 | 4 |
| 2018 | 123.016 | 0 | 0 | 427.454 | 27.174 | 12.969 | -390.179 | 4 |
| 2017 | 111.863 | 0 | 0 | 415.652 | 37.961 | 20.442 | -360.700 | 3 |
© Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Indicatori derivați
Sumar
Marja profit net
33.1%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
-37.98%
Lichiditate curentă
0.26
Viteza rotație active
3.28
Indicatori și coeficienți
Marjă profit net
33.1%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
-37.98%
Profit net per salariat
48.433 Lei
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Marjă profit net | 33.1% | 36.18% | 60.2% | 16.46% | 3.48% | 5.97% | 0% | 0% |
| Marjă profit brut | 34.11% | 37.19% | 61.21% | 16.97% | 4.17% | 7.01% | 0% | 0% |
| Rentabilitatea capitalului (ROE) | -37.98% | -38.01% | -46.67% | -5.34% | -1.26% | -2.7% | 0% | 0% |
| Profit net per salariat | 48.433 Lei | 33.442 Lei | 113.327 Lei | 9.511 Lei | 1.187 Lei | 2.561 Lei | 0 Lei | 0 Lei |
Viteza rotație active
3.28
Viteza rotație stocuri
22.11
Durata medie încasare creanțe
60.99 zile
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Viteza rotație active | 3.28 | 8.95 | 9.91 | 13.19 | 5.1 | 4.06 | 3.06 | 1.92 |
| Viteza rotație stocuri | 22.11 | 94.21 | 52.43 | 0 | 16.11 | 10.72 | 13.2 | 6.53 |
| Durata medie încasare creanțe | 60.99 zile | 20.04 zile | 0 zile | 0.27 zile | 0 zile | 0.64 zile | 2.7 zile | 7.39 zile |
| Cifra de afaceri per salariat | 146.315 Lei | 92.420 Lei | 188.238 Lei | 57.772 Lei | 34.127 Lei | 42.918 Lei | 30.754 Lei | 37.288 Lei |
Lichiditate curentă
0.26
Lichiditate imediată
0.22
Pondere active imobilizate
0.35%
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 0.26 | 0.1 | 0.05 | 0 | 0.03 | 0.05 | 0.03 | 0.05 |
| Lichiditate imediată | 0.22 | 0.09 | 0.04 | 0 | 0.01 | 0.01 | 0.01 | 0.01 |
| Pondere active imobilizate | 0.35% | 6.55% | 25.06% | 93.87% | 52.89% | 48.24% | 67.69% | 65% |
| Pondere active circulante | 99.65% | 93.45% | 74.94% | 6.13% | 47.11% | 51.76% | 32.31% | 35% |
©Firme.ro