Companie
Detalii identificare
Nume firmăM&B VIN EXPERT SRL
Cod unic de înregistrare RO 27671245 plătitor de TVA
Nr. înmatriculareJ20/817/2010
EUIDROONRC.J20/817/2010
Data înființării04.11.2010 - 15 ani
Domeniu de activitate
CAEN
4725
Această clasă include:
- vânzarea cu amănuntul de băuturi (nu pentru consumul în localuri) -băuturi alcoolice -băuturi nealcoolice
- vânzarea cu amănuntul de băuturi (nu pentru consumul în localuri) -băuturi alcoolice -băuturi nealcoolice
Industrie
Comerţ cu ridicata şi cu amănuntul; repararea autovehiculelor şi motocicletelor
SectorComert cu amanuntul, cu exceptia autovehiculelor si motocicletelor
Obiect activitateComert cu amanuntul al bauturilor, in magazine specializate
Informații de contact
Adresastr. Romanilor nr. 32, Hunedoara, Hunedoara
Telefon
Informații financiare
Rezumat (2024)
Cifra de afaceri (Lei)
696.904
Profit (Lei)
5.026
Număr angajați
3
Vechime
15 ani
Informații statistice
Loading chart...
©Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Bilanț (Lei)
| An | Cifra afaceri | Profit anual | Profit lunar | Datorii | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri proprii | Angajați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2024 | 696.904 | 5.026 | 419 | 251.838 | 240.087 | 301.976 | 290.225 | 3 |
| 2023 | 649.900 | 0 | 0 | 161.369 | 257.630 | 188.938 | 285.199 | 3 |
| 2022 | 718.080 | 0 | 0 | 239.699 | 434.678 | 123.724 | 318.703 | 4 |
| 2021 | 691.355 | 0 | 0 | 153.897 | 224.106 | 250.265 | 320.474 | 4 |
| 2020 | 631.351 | 0 | 0 | 214.868 | 249.965 | 339.984 | 375.081 | 3 |
| 2019 | 595.866 | 15.707 | 1.309 | 1.021.433 | 269.653 | 1.127.489 | 375.709 | 3 |
| 2018 | 622.221 | 21.612 | 1.801 | 1.026.818 | 284.433 | 1.102.387 | 360.002 | 3 |
| 2017 | 649.075 | 134.820 | 11.235 | 878.742 | 311.629 | 905.503 | 338.390 | 4 |
© Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Indicatori derivați
Sumar
Marja profit net
0.72%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
1.73%
Lichiditate curentă
1.2
Viteza rotație active
1.29
Indicatori și coeficienți
Marjă profit net
0.72%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
1.73%
Profit net per salariat
1.675 Lei
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Marjă profit net | 0.72% | 0% | 0% | 0% | 0% | 2.64% | 3.47% | 20.77% |
| Marjă profit brut | 3.34% | 0% | 0.75% | 0% | 0.9% | 3.64% | 4.47% | 22.09% |
| Rentabilitatea capitalului (ROE) | 1.73% | 0% | 0% | 0% | 0% | 4.18% | 6% | 39.84% |
| Profit net per salariat | 1.675 Lei | 0 Lei | 0 Lei | 0 Lei | 0 Lei | 5.236 Lei | 7.204 Lei | 33.705 Lei |
Viteza rotație active
1.29
Viteza rotație stocuri
4.67
Durata medie încasare creanțe
23.19 zile
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Viteza rotație active | 1.29 | 1.46 | 1.29 | 1.46 | 1.07 | 0.43 | 0.45 | 0.53 |
| Viteza rotație stocuri | 4.67 | 10.34 | 9.66 | 29.76 | 3.77 | 1.91 | 2.49 | 2.01 |
| Durata medie încasare creanțe | 23.19 zile | 18.05 zile | 18.3 zile | 24.93 zile | 40.95 zile | 305.43 zile | 265.46 zile | 362.13 zile |
| Cifra de afaceri per salariat | 232.301 Lei | 216.633 Lei | 179.520 Lei | 172.839 Lei | 210.450 Lei | 198.622 Lei | 207.407 Lei | 162.269 Lei |
Lichiditate curentă
1.2
Lichiditate imediată
0.61
Pondere active imobilizate
44.29%
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 1.2 | 1.17 | 0.52 | 1.63 | 1.58 | 1.1 | 1.07 | 1.03 |
| Lichiditate imediată | 0.61 | 0.78 | 0.21 | 1.48 | 0.8 | 0.8 | 0.83 | 0.66 |
| Pondere active imobilizate | 44.29% | 57.69% | 77.84% | 47.24% | 42.37% | 19.3% | 20.51% | 25.6% |
| Pondere active circulante | 55.71% | 42.31% | 22.16% | 52.76% | 57.63% | 80.7% | 79.49% | 74.4% |
©Firme.ro