Companie
Detalii identificare
Nume firmăPATY & RUBEN TRANS SRL
Cod unic de înregistrare27754502 neplătitor de TVA
Nr. înmatriculareJ26/795/2010
EUIDROONRC.J26/795/2010
Data înființării29.11.2010 - 15 ani
Domeniu de activitate
CAEN
4771
Această clasă include:
-vânzarea cu amănuntul a articolelor de îmbrăcăminte -vânzarea cu amănuntul a articolelor din blană -vânzarea cu amănuntul a accesoriilor de îmbrăcăminte, cum ar fi mănuşi, cravate, bretele etc. Această clasă exclude: -vânzarea cu amănuntul a textilelor,
4751
-vânzarea cu amănuntul a articolelor de îmbrăcăminte -vânzarea cu amănuntul a articolelor din blană -vânzarea cu amănuntul a accesoriilor de îmbrăcăminte, cum ar fi mănuşi, cravate, bretele etc. Această clasă exclude: -vânzarea cu amănuntul a textilelor,
4751
Industrie
Comerţ cu ridicata şi cu amănuntul; repararea autovehiculelor şi motocicletelor
SectorComert cu amanuntul, cu exceptia autovehiculelor si motocicletelor
Obiect activitateComert cu amanuntul al imbracamintei, in magazine specializate
Informații de contact
Informații financiare
Rezumat (2024)
Cifra de afaceri (Lei)
161.794
Profit (Lei)
19.610
Număr angajați
1
Vechime
15 ani
Informații statistice
Loading chart...
©Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Bilanț (Lei)
| An | Cifra afaceri | Profit anual | Profit lunar | Datorii | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri proprii | Angajați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2024 | 161.794 | 19.610 | 1.634 | 25.976 | 29.831 | 137.444 | 141.299 | 1 |
| 2023 | 165.322 | 0 | 0 | 31.823 | 40.385 | 113.127 | 121.689 | 1 |
| 2022 | 133.948 | 10.943 | 912 | 7.405 | 8.544 | 121.402 | 122.541 | 1 |
| 2021 | 105.282 | 0 | 0 | 1.583 | 12.798 | 163.540 | 174.755 | 0 |
| 2020 | 139.839 | 38.962 | 3.247 | 2.756 | 22.952 | 174.453 | 187.547 | 0 |
| 2019 | 138.540 | 34.035 | 2.836 | 23.023 | 25.342 | 146.266 | 148.585 | 0 |
| 2018 | 156.770 | 12.894 | 1.075 | 43.265 | 29.498 | 128.317 | 114.550 | 0 |
| 2017 | 92.857 | 8.165 | 680 | 1.595 | 0 | 103.251 | 101.656 | 1 |
© Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Indicatori derivați
Sumar
Marja profit net
12.12%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
13.88%
Lichiditate curentă
5.29
Viteza rotație active
0.97
Indicatori și coeficienți
Marjă profit net
12.12%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
13.88%
Profit net per salariat
19.610 Lei
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Marjă profit net | 12.12% | 0% | 8.17% | 0% | 27.86% | 24.57% | 8.22% | 8.79% |
| Marjă profit brut | 14.48% | 0% | 11.17% | 0% | 30.54% | 27.61% | 11.22% | 10.35% |
| Rentabilitatea capitalului (ROE) | 13.88% | 0% | 8.93% | 0% | 20.77% | 22.91% | 11.26% | 8.03% |
| Profit net per salariat | 19.610 Lei | 0 Lei | 10.943 Lei | n/a | n/a | n/a | n/a | 8.165 Lei |
Viteza rotație active
0.97
Viteza rotație stocuri
20.95
Durata medie încasare creanțe
186.62 zile
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Viteza rotație active | 0.97 | 1.08 | 1.03 | 0.6 | 0.71 | 0.81 | 0.99 | 0.9 |
| Viteza rotație stocuri | 20.95 | 35.41 | 60.83 | 0 | 0 | 17.29 | 24.37 | 68.28 |
| Durata medie încasare creanțe | 186.62 zile | 191.98 zile | 232.92 zile | 275.84 zile | 191.7 zile | 165.12 zile | 143.71 zile | 164.3 zile |
| Cifra de afaceri per salariat | 161.794 Lei | 165.322 Lei | 133.948 Lei | n/a | n/a | n/a | n/a | 92.857 Lei |
Lichiditate curentă
5.29
Lichiditate imediată
4.99
Pondere active imobilizate
17.83%
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 5.29 | 3.55 | 16.39 | 103.31 | 63.3 | 6.35 | 2.97 | 64.73 |
| Lichiditate imediată | 4.99 | 3.41 | 16.1 | 103.31 | 63.3 | 6 | 2.82 | 63.88 |
| Pondere active imobilizate | 17.83% | 26.31% | 6.58% | 7.26% | 11.63% | 14.77% | 18.69% | 0% |
| Pondere active circulante | 82.17% | 73.69% | 93.42% | 92.74% | 88.37% | 85.23% | 81.31% | 100% |
©Firme.ro