Companie
Detalii identificare
Nume firmăOLY ENERGY BUSINESS S.R.L.
Cod unic de înregistrare RO 27756953 plătitor de TVA
Nr. înmatriculareJ16/1381/2010
EUIDROONRC.J16/1381/2010
Data înființării29.11.2010 - 15 ani
Domeniu de activitate
CAEN
3511
Această clasă include:
-activitatea instalaţiilor generatoare de energie electrică; incluzând centrale termice, nucleare, hidroelectrice, cu turbine cu gaze, diesel şi energie recuperabilă. Această clasă exclude: -producţia energiei electrice prin arderea deşeurilor,
3821
-activitatea instalaţiilor generatoare de energie electrică; incluzând centrale termice, nucleare, hidroelectrice, cu turbine cu gaze, diesel şi energie recuperabilă. Această clasă exclude: -producţia energiei electrice prin arderea deşeurilor,
3821
Industrie
Producţia şi furnizarea de energie electrică şi termică, gaze, apă caldă şi aer condiţionat
SectorProductia si furnizarea de energie electrica si termica, gaze, apa calda si aer conditionat
Obiect activitateProductia de energie electrica
Informații de contact
AdresaAmărăştii De Jos, Dolj
Informații financiare
Rezumat (2024)
Cifra de afaceri (Lei)
289.965
Profit (Lei)
-23.642
Număr angajați
1
Vechime
15 ani
Informații statistice
Loading chart...
©Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Bilanț (Lei)
| An | Cifra afaceri | Profit anual | Profit lunar | Datorii | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri proprii | Angajați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2024 | 289.965 | -23.642 | -1.970 | 278.325 | 42.592 | 88.854 | -146.879 | 1 |
| 2023 | 234.164 | 135.428 | 11.286 | 272.727 | 51.544 | 97.945 | -123.238 | 1 |
| 2022 | 209.869 | 0 | 0 | 428.913 | 76.816 | 93.431 | -258.666 | 1 |
| 2021 | 154.365 | 6.130 | 511 | 655.731 | 171.968 | 213.381 | -270.382 | 1 |
| 2020 | 148.477 | 0 | 0 | 697.481 | 218.853 | 364.866 | -113.762 | 0 |
| 2019 | 133.806 | 0 | 0 | 793.242 | 411.164 | 348.535 | -33.543 | 1 |
| 2018 | 177.210 | 61.325 | 5.110 | 666.471 | 518.257 | 270.935 | 122.721 | 2 |
| 2017 | 146.801 | 4.726 | 394 | 663.124 | 274.808 | 299.020 | -81.400 | 2 |
© Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Indicatori derivați
Sumar
Marja profit net
-8.15%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
16.1%
Lichiditate curentă
0.32
Viteza rotație active
2.21
Indicatori și coeficienți
Marjă profit net
-8.15%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
16.1%
Profit net per salariat
-23.642 Lei
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Marjă profit net | -8.15% | 57.83% | 0% | 3.97% | 0% | 0% | 34.61% | 3.22% |
| Marjă profit brut | 0% | 58.83% | 0% | 6.11% | 0% | 0% | 0% | 0% |
| Rentabilitatea capitalului (ROE) | 16.1% | -109.89% | 0% | -2.27% | 0% | 0% | 49.97% | -5.81% |
| Profit net per salariat | -23.642 Lei | 135.428 Lei | 0 Lei | 6.130 Lei | n/a | 0 Lei | 30.663 Lei | 2.363 Lei |
Viteza rotație active
2.21
Viteza rotație stocuri
0
Durata medie încasare creanțe
74.88 zile
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Viteza rotație active | 2.21 | 1.57 | 1.23 | 0.4 | 0.25 | 0.18 | 0.22 | 0.26 |
| Viteza rotație stocuri | 0 | 0 | 2331.88 | 1.85 | 2.05 | 0 | 0 | 0 |
| Durata medie încasare creanțe | 74.88 zile | 77.41 zile | 110.4 zile | 279.96 zile | 679.24 zile | 0 zile | 0 zile | 0 zile |
| Cifra de afaceri per salariat | 289.965 Lei | 234.164 Lei | 209.869 Lei | 154.365 Lei | n/a | 133.806 Lei | 88.605 Lei | 73.401 Lei |
Lichiditate curentă
0.32
Lichiditate imediată
0.32
Pondere active imobilizate
32.4%
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 0.32 | 0.36 | 0.22 | 0.33 | 0.52 | 0.44 | 0.41 | 0.45 |
| Lichiditate imediată | 0.32 | 0.36 | 0.22 | 0.2 | 0.42 | 0.44 | 0.41 | 0.45 |
| Pondere active imobilizate | 32.4% | 34.48% | 45.12% | 44.63% | 37.49% | 54.12% | 65.67% | 47.89% |
| Pondere active circulante | 67.6% | 65.52% | 54.88% | 55.37% | 62.51% | 45.88% | 34.33% | 52.11% |
©Firme.ro