Companie
Detalii identificare
Nume firmăDYNAMIC HYPERTEXT SRL
Cod unic de înregistrare27821377 neplătitor de TVA
Nr. înmatriculareJ2010012371405
EUIDROONRC.J2010012371405
Data înființării17.12.2010 - 15 ani
Domeniu de activitate
CAEN
7312
Această clasă include:
-servicii de reprezentare media, adică vânzarea sau revânzarea timpului şi spaţiului pentru diverse mijloace media care solicită publicitate Această clasă exclude: -vânzarea timpului sau spaţiului de publicitate direct de către proprietarii timpului sau spaţiului (editori),
clasa de activitate corespunzătoare -activităţi de relaţii publice,
7021
-servicii de reprezentare media, adică vânzarea sau revânzarea timpului şi spaţiului pentru diverse mijloace media care solicită publicitate Această clasă exclude: -vânzarea timpului sau spaţiului de publicitate direct de către proprietarii timpului sau spaţiului (editori),
clasa de activitate corespunzătoare -activităţi de relaţii publice,
7021
Industrie
Activităţi profesionale, ştiinţifice şi tehnice
SectorPublicitate si activitati de studiere a pietei
Obiect activitateServicii de reprezentare media
Informații de contact
AdresaColentina nr. 7, Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti
Telefon
Informații financiare
Rezumat (2024)
Cifra de afaceri (Lei)
89.504
Profit (Lei)
31.929
Număr angajați
0
Vechime
15 ani
Informații statistice
Loading chart...
©Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Bilanț (Lei)
| An | Cifra afaceri | Profit anual | Profit lunar | Datorii | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri proprii | Angajați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2024 | 89.504 | 31.929 | 2.661 | 2.930 | 1.331 | 484.129 | 482.530 | 0 |
| 2023 | 75.644 | 23.969 | 1.997 | 819 | 0 | 484.029 | 483.210 | 0 |
| 2022 | 82.195 | 15.340 | 1.278 | 0 | 0 | 504.991 | 504.991 | 0 |
| 2021 | 124.379 | 85.834 | 7.153 | 1.424 | 0 | 600.075 | 598.651 | 1 |
| 2020 | 66.750 | 30.918 | 2.577 | 600 | 0 | 569.417 | 568.817 | 1 |
| 2019 | 192.692 | 142.473 | 11.873 | 19.956 | 10.393 | 547.462 | 537.899 | 0 |
| 2018 | 265.600 | 222.686 | 18.557 | 43.124 | 20.639 | 447.911 | 425.426 | 0 |
| 2017 | 173.905 | 133.093 | 11.091 | 22.137 | 34.901 | 249.976 | 262.740 | 0 |
© Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Indicatori derivați
Sumar
Marja profit net
35.67%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
6.62%
Lichiditate curentă
165.23
Viteza rotație active
0.18
Indicatori și coeficienți
Marjă profit net
35.67%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
6.62%
Profit net per salariat
n/a
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Marjă profit net | 35.67% | 31.69% | 18.66% | 69.01% | 46.32% | 73.94% | 83.84% | 76.53% |
| Marjă profit brut | 42.65% | 37.83% | 21.3% | 71.95% | 49.19% | 76.94% | 86.84% | 79.53% |
| Rentabilitatea capitalului (ROE) | 6.62% | 4.96% | 3.04% | 14.34% | 5.44% | 26.49% | 52.34% | 50.66% |
| Profit net per salariat | n/a | n/a | n/a | 85.834 Lei | 30.918 Lei | n/a | n/a | n/a |
Viteza rotație active
0.18
Viteza rotație stocuri
0
Durata medie încasare creanțe
1799.79 zile
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Viteza rotație active | 0.18 | 0.16 | 0.16 | 0.21 | 0.12 | 0.35 | 0.57 | 0.61 |
| Viteza rotație stocuri | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Durata medie încasare creanțe | 1799.79 zile | 2085.3 zile | 1921.79 zile | 1316.04 zile | 2423.67 zile | 807.63 zile | 453.61 zile | 317.08 zile |
| Cifra de afaceri per salariat | n/a | n/a | n/a | 124.379 Lei | 66.750 Lei | n/a | n/a | n/a |
Lichiditate curentă
165.23
Lichiditate imediată
165.23
Pondere active imobilizate
0.27%
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 165.23 | 591 | 0 | 421.4 | 949.03 | 27.43 | 10.39 | 11.29 |
| Lichiditate imediată | 165.23 | 591 | 0 | 421.4 | 949.03 | 27.43 | 10.39 | 11.29 |
| Pondere active imobilizate | 0.27% | 0% | 0% | 0% | 0% | 1.86% | 4.4% | 12.25% |
| Pondere active circulante | 99.73% | 100% | 100% | 100% | 100% | 98.14% | 95.6% | 87.75% |
©Firme.ro