Companie
Detalii identificare
Nume firmăSOLEIL COMMERCE GENERAL SRL
Cod unic de înregistrare RO 27926705 plătitor de TVA
Nr. înmatriculareJ21/16/2011
EUIDROONRC.J21/16/2011
Data înființării21.01.2011 - 15 ani
Domeniu de activitate
CAEN
4711
Această clasă include:
-vânzarea cu amănuntul a unei largi palete de produse, din care predominante sunt produsele alimentare, băuturile sau tutunul: -activităţi ale magazinelor generale care au, în afară de principalele lor vânzări de produse alimentare, băuturi sau tutun, alte câteva tipuri de mărfuri, cum ar fi îmbrăcăminte, mobilă, articole electrocasnice, articole de fierărie, cosmetice etc.
-vânzarea cu amănuntul a unei largi palete de produse, din care predominante sunt produsele alimentare, băuturile sau tutunul: -activităţi ale magazinelor generale care au, în afară de principalele lor vânzări de produse alimentare, băuturi sau tutun, alte câteva tipuri de mărfuri, cum ar fi îmbrăcăminte, mobilă, articole electrocasnice, articole de fierărie, cosmetice etc.
Industrie
Comerţ cu ridicata şi cu amănuntul; repararea autovehiculelor şi motocicletelor
SectorComert cu amanuntul, cu exceptia autovehiculelor si motocicletelor
Obiect activitateComert cu amanuntul in magazine nespecializate, cu vanzare predominanta de produse alimentare, bauturi si tutun
Informații de contact
Adresastr. Crizantemei nr. 3, Ograda, Ialomiţa
Telefon
Informații financiare
Rezumat (2024)
Cifra de afaceri (Lei)
2.501.244
Profit (Lei)
-11.941
Număr angajați
8
Vechime
15 ani
Informații statistice
Loading chart...
©Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Bilanț (Lei)
| An | Cifra afaceri | Profit anual | Profit lunar | Datorii | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri proprii | Angajați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2024 | 2.501.244 | -11.941 | -995 | 199.183 | 7.565 | 179.917 | -11.701 | 8 |
| 2023 | 3.075.642 | 164.951 | 13.746 | 62.019 | 7.797 | 233.450 | 179.228 | 8 |
| 2022 | 2.072.268 | 160.032 | 13.336 | 187.247 | 8.348 | 584.154 | 405.255 | 8 |
| 2021 | 2.063.214 | 100.339 | 8.362 | 197.102 | 5.382 | 436.942 | 245.222 | 6 |
| 2020 | 1.605.995 | 79.849 | 6.654 | 543.046 | 5.382 | 682.547 | 144.883 | 8 |
| 2019 | 1.196.680 | 3.678 | 307 | 396.924 | 5.382 | 456.576 | 65.034 | 7 |
| 2018 | 1.165.891 | 50.485 | 4.207 | 273.147 | 5.382 | 329.121 | 61.356 | 7 |
| 2017 | 1.186.585 | 58.515 | 4.876 | 177.768 | 5.382 | 183.257 | 10.871 | 7 |
© Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Indicatori derivați
Sumar
Marja profit net
-0.48%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
100%
Lichiditate curentă
0.9
Viteza rotație active
13.34
Indicatori și coeficienți
Marjă profit net
-0.48%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
100%
Profit net per salariat
-1.493 Lei
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Marjă profit net | -0.48% | 5.36% | 7.72% | 4.86% | 4.97% | 0.31% | 4.33% | 4.93% |
| Marjă profit brut | 2.55% | 0% | 0% | 0% | 0% | 0% | 0% | 0% |
| Rentabilitatea capitalului (ROE) | 100% | 92.03% | 39.49% | 40.92% | 55.11% | 5.66% | 82.28% | 100% |
| Profit net per salariat | -1.493 Lei | 20.619 Lei | 20.004 Lei | 16.723 Lei | 9.981 Lei | 525 Lei | 7.212 Lei | 8.359 Lei |
Viteza rotație active
13.34
Viteza rotație stocuri
17.51
Durata medie încasare creanțe
3.81 zile
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Viteza rotație active | 13.34 | 12.75 | 3.5 | 4.66 | 2.33 | 2.59 | 3.49 | 6.29 |
| Viteza rotație stocuri | 17.51 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Durata medie încasare creanțe | 3.81 zile | 0 zile | 0 zile | 0 zile | 0 zile | 0 zile | 0 zile | 0 zile |
| Cifra de afaceri per salariat | 312.656 Lei | 384.455 Lei | 259.034 Lei | 343.869 Lei | 200.749 Lei | 170.954 Lei | 166.556 Lei | 169.512 Lei |
Lichiditate curentă
0.9
Lichiditate imediată
0.19
Pondere active imobilizate
4.04%
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 0.9 | 3.76 | 3.12 | 2.22 | 1.26 | 1.15 | 1.2 | 1.03 |
| Lichiditate imediată | 0.19 | 3.76 | 3.12 | 2.22 | 1.26 | 1.15 | 1.2 | 1.03 |
| Pondere active imobilizate | 4.04% | 3.23% | 1.41% | 1.22% | 0.78% | 1.17% | 1.61% | 2.85% |
| Pondere active circulante | 95.96% | 96.77% | 98.59% | 98.78% | 99.22% | 98.83% | 98.39% | 97.15% |
©Firme.ro