Companie
Detalii identificare
Nume firmăDIRECT GLOBAL SRL
Cod unic de înregistrare RO 28057112 plătitor de TVA
Nr. înmatriculareJ23/384/2011
EUIDROONRC.J23/384/2011
Data înființării18.02.2011 - 15 ani
Domeniu de activitate
CAEN
4649
Această clasă include:
-comerţul cu ridicata al articolelor din lemn, împletiturilor din nuiele, trestie, papură , al produselor din plută, etc. -comerţul cu ridicata al bicicletelor, piesele şi accesoriile acestora -comerţul cu ridicata al articolelor de papetărie, cărţilor, revistelor şi ziarelor -comerţul cu ridicata al produselor din piele şi accesoriilor de voiaj -comerţul cu ridicata al instrumentelor muzicale -comerţul cu ridicata al jocurilor şi jucăriilor -comerţul cu ridicata al articolelor sportive, inclusiv încălţăminte specială de sport precum clăparii.
-comerţul cu ridicata al articolelor din lemn, împletiturilor din nuiele, trestie, papură , al produselor din plută, etc. -comerţul cu ridicata al bicicletelor, piesele şi accesoriile acestora -comerţul cu ridicata al articolelor de papetărie, cărţilor, revistelor şi ziarelor -comerţul cu ridicata al produselor din piele şi accesoriilor de voiaj -comerţul cu ridicata al instrumentelor muzicale -comerţul cu ridicata al jocurilor şi jucăriilor -comerţul cu ridicata al articolelor sportive, inclusiv încălţăminte specială de sport precum clăparii.
Industrie
Comerţ cu ridicata şi cu amănuntul; repararea autovehiculelor şi motocicletelor
SectorComert cu ridicata cu exceptia comertului cu autovehicule si motociclete
Obiect activitateComert cu ridicata al altor bunuri de uz gospodaresc
Informații de contact
Adresastr. Prelungirea Ghencea nr. 45, Bragadiru, Ilfov
Telefon
Informații financiare
Rezumat (2024)
Cifra de afaceri (Lei)
1.592.434
Profit (Lei)
357.625
Număr angajați
2
Vechime
15 ani
Informații statistice
Loading chart...
©Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Bilanț (Lei)
| An | Cifra afaceri | Profit anual | Profit lunar | Datorii | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri proprii | Angajați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2024 | 1.592.434 | 357.625 | 29.802 | 297.222 | 38.520 | 637.382 | 378.994 | 2 |
| 2023 | 1.818.329 | 345.597 | 28.800 | 311.582 | 54.272 | 676.860 | 428.979 | 1 |
| 2022 | 1.175.075 | 212.006 | 17.667 | 436.106 | 0 | 857.144 | 424.774 | 1 |
| 2021 | 467.056 | 24.205 | 2.017 | 444.524 | 0 | 1.022.735 | 583.569 | 1 |
| 2020 | 1.310.676 | 372.446 | 31.037 | 493.309 | 0 | 1.428.231 | 937.309 | 1 |
| 2019 | 1.171.542 | 190.838 | 15.903 | 615.287 | 14.999 | 1.189.135 | 591.463 | 1 |
| 2018 | 896.759 | 85.751 | 7.146 | 608.899 | 51.116 | 979.977 | 424.625 | 1 |
| 2017 | 993.097 | 99.536 | 8.295 | 641.394 | 87.558 | 891.095 | 338.874 | 1 |
© Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Indicatori derivați
Sumar
Marja profit net
22.46%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
94.36%
Lichiditate curentă
2.14
Viteza rotație active
2.36
Indicatori și coeficienți
Marjă profit net
22.46%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
94.36%
Profit net per salariat
178.813 Lei
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Marjă profit net | 22.46% | 19.01% | 18.04% | 5.18% | 28.42% | 16.29% | 9.56% | 10.02% |
| Marjă profit brut | 25.16% | 0% | 0% | 0% | 0% | 0% | 0% | 0% |
| Rentabilitatea capitalului (ROE) | 94.36% | 80.56% | 49.91% | 4.15% | 39.74% | 32.27% | 20.19% | 29.37% |
| Profit net per salariat | 178.813 Lei | 345.597 Lei | 212.006 Lei | 24.205 Lei | 372.446 Lei | 190.838 Lei | 85.751 Lei | 99.536 Lei |
Viteza rotație active
2.36
Viteza rotație stocuri
23.24
Durata medie încasare creanțe
76.47 zile
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Viteza rotație active | 2.36 | 2.49 | 1.37 | 0.46 | 0.92 | 0.97 | 0.87 | 1.01 |
| Viteza rotație stocuri | 23.24 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Durata medie încasare creanțe | 76.47 zile | 0 zile | 0 zile | 0 zile | 0 zile | 0 zile | 0 zile | 0 zile |
| Cifra de afaceri per salariat | 796.217 Lei | 1.818.329 Lei | 1.175.075 Lei | 467.056 Lei | 1.310.676 Lei | 1.171.542 Lei | 896.759 Lei | 993.097 Lei |
Lichiditate curentă
2.14
Lichiditate imediată
1.91
Pondere active imobilizate
5.7%
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 2.14 | 2.17 | 1.97 | 2.3 | 2.9 | 1.93 | 1.61 | 1.39 |
| Lichiditate imediată | 1.91 | 2.17 | 1.97 | 2.3 | 2.9 | 1.93 | 1.61 | 1.39 |
| Pondere active imobilizate | 5.7% | 7.42% | 0% | 0% | 0% | 1.25% | 4.96% | 8.95% |
| Pondere active circulante | 94.3% | 92.58% | 100% | 100% | 100% | 98.75% | 95.04% | 91.05% |
©Firme.ro