Companie
Detalii identificare
Nume firmăRAGUSA SRL
Cod unic de înregistrare RO 28144162 plătitor de TVA
Nr. înmatriculareJ2011000537126
EUIDROONRC.J2011000537126
Data înființării08.03.2011 - 15 ani
Domeniu de activitate
CAEN
4639
-
Industrie
Comerţ cu ridicata şi cu amănuntul; repararea autovehiculelor şi motocicletelor
SectorComert cu ridicata cu exceptia comertului cu autovehicule si motociclete
Obiect activitateComert cu ridicata nespecializat de produse alimentare, bauturi si tutun
Informații de contact
AdresaJucu De Sus nr. 93, Sat Jucu De Sus | Comuna Jucu, Cluj
Telefon
Informații financiare
Rezumat (2025)
Cifra de afaceri (Lei)
867.884
Profit (Lei)
58.690
Număr angajați
1
Vechime
15 ani
Informații statistice
Loading chart...
©Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Bilanț (Lei)
| An | Cifra afaceri | Profit anual | Profit lunar | Datorii | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri proprii | Angajați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 867.884 | 58.690 | 4.891 | 158.153 | 14.527 | 109.192 | -34.434 | 1 |
| 2024 | 965.811 | 168.016 | 14.001 | 264.447 | 8.021 | 156.402 | -100.024 | 1 |
| 2023 | 857.759 | 20.890 | 1.741 | 391.926 | 8.642 | 115.449 | -267.835 | 3 |
| 2022 | 464.076 | 0 | 0 | 442.065 | 4.944 | 147.671 | -274.546 | 1 |
| 2021 | 815.500 | 0 | 0 | 263.549 | 270.774 | -107.963 | -100.501 | 5 |
| 2020 | 1.262.507 | 0 | 0 | 330.528 | 273.830 | -24.657 | -80.766 | 6 |
| 2019 | 2.242.382 | 6.238 | 520 | 344.818 | 301.903 | 5.965 | -35.738 | 8 |
| 2018 | 2.166.052 | 12.337 | 1.028 | 217.212 | 259.556 | -84.986 | -41.976 | 8 |
| 2017 | 1.950.667 | 0 | 0 | 202.105 | 198.359 | -50.805 | -54.313 | 0 |
© Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Indicatori derivați
Sumar
Marja profit net
6.76%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
-170.44%
Lichiditate curentă
0.69
Viteza rotație active
7.01
Indicatori și coeficienți
Marjă profit net
6.76%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
-170.44%
Profit net per salariat
58.690 Lei
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Marjă profit net | 6.76% | 17.4% | 2.44% | 0% | 0% | 0% | 0.28% | 0.57% | 0% |
| Marjă profit brut | 9.37% | 20.03% | 3.45% | 0% | 0% | 0% | 1.29% | 1.58% | 0% |
| Rentabilitatea capitalului (ROE) | -170.44% | -167.98% | -7.8% | 0% | 0% | 0% | -17.45% | -29.39% | 0% |
| Profit net per salariat | 58.690 Lei | 168.016 Lei | 6.963 Lei | 0 Lei | 0 Lei | 0 Lei | 780 Lei | 1.542 Lei | n/a |
Viteza rotație active
7.01
Viteza rotație stocuri
13.72
Durata medie încasare creanțe
17.83 zile
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Viteza rotație active | 7.01 | 5.87 | 6.91 | 3.04 | 5.01 | 5.07 | 7.28 | 12.41 | 13.22 |
| Viteza rotație stocuri | 13.72 | 28.43 | 87.64 | 10.27 | 12.97 | 14.14 | 21.86 | 19.75 | 35.47 |
| Durata medie încasare creanțe | 17.83 zile | 20.87 zile | 23.08 zile | 47.12 zile | 31.95 zile | 26.53 zile | 23.24 zile | 11.81 zile | 21.61 zile |
| Cifra de afaceri per salariat | 867.884 Lei | 965.811 Lei | 285.920 Lei | 464.076 Lei | 163.100 Lei | 210.418 Lei | 280.298 Lei | 270.757 Lei | n/a |
Lichiditate curentă
0.69
Lichiditate imediată
0.29
Pondere active imobilizate
11.74%
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 0.69 | 0.59 | 0.29 | 0.33 | -0.41 | -0.07 | 0.02 | -0.39 | -0.25 |
| Lichiditate imediată | 0.29 | 0.46 | 0.27 | 0.23 | -0.65 | -0.34 | -0.28 | -0.9 | -0.52 |
| Pondere active imobilizate | 11.74% | 4.88% | 6.96% | 3.24% | 166.31% | 109.9% | 98.06% | 148.68% | 134.43% |
| Pondere active circulante | 88.26% | 95.12% | 93.04% | 96.76% | -66.31% | -9.9% | 1.94% | -48.68% | -34.43% |
©Firme.ro