Companie
Detalii identificare
Nume firmăELDO-CONT EXPERT SRL
Cod unic de înregistrare28160729 neplătitor de TVA
Nr. înmatriculareJ22/458/2011
EUIDROONRC.J22/458/2011
Data înființării10.03.2011 - 15 ani
Domeniu de activitate
CAEN
6920
Această clasă include:
-servicii de înregistrare a tranzacţiilor comerciale pentru firme sau alţii -pregătirea sau auditul conturilor financiare -examinarea conturilor şi certificarea acurateţii lor -servicii de întocmire a documentelor de impozitare pentru persoane fizice şi firme -activităţi de consultanţă şi reprezentare a clienţilor în faţa organelor fiscale Această clasă exclude: -activităţi de prelucrare a datelor şi realizarea de tabele,
6311 -consultanţă managerială pe sistem contabil, proceduri de control bugetar,
7022 -colectare a facturilor,
8291
-servicii de înregistrare a tranzacţiilor comerciale pentru firme sau alţii -pregătirea sau auditul conturilor financiare -examinarea conturilor şi certificarea acurateţii lor -servicii de întocmire a documentelor de impozitare pentru persoane fizice şi firme -activităţi de consultanţă şi reprezentare a clienţilor în faţa organelor fiscale Această clasă exclude: -activităţi de prelucrare a datelor şi realizarea de tabele,
6311 -consultanţă managerială pe sistem contabil, proceduri de control bugetar,
7022 -colectare a facturilor,
8291
Industrie
Activităţi profesionale, ştiinţifice şi tehnice
SectorActivitati juridice si de contabilitate
Obiect activitateActivitati de contabilitate si audit financiar; consultanta in domeniul fiscal
Informații de contact
Adresastr. Ciurchi nr. 103, Iaşi, Iaşi
Telefon
Informații financiare
Rezumat (2024)
Cifra de afaceri (Lei)
194.903
Profit (Lei)
63.235
Număr angajați
1
Vechime
15 ani
Informații statistice
Loading chart...
©Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Bilanț (Lei)
| An | Cifra afaceri | Profit anual | Profit lunar | Datorii | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri proprii | Angajați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2024 | 194.903 | 63.235 | 5.270 | 7.981 | 31.145 | 103.971 | 127.135 | 1 |
| 2023 | 183.850 | 46.455 | 3.871 | 7.047 | 15.247 | 328.700 | 337.002 | 1 |
| 2022 | 176.280 | 83.895 | 6.991 | 7.503 | 6.937 | 499.914 | 499.450 | 1 |
| 2021 | 163.900 | 76.645 | 6.387 | 8.143 | 7.885 | 509.178 | 509.022 | 2 |
| 2020 | 219.215 | 118.464 | 9.872 | 9.225 | 8.618 | 483.882 | 483.377 | 1 |
| 2019 | 208.278 | 111.639 | 9.303 | 6.339 | 9.375 | 414.657 | 417.693 | 1 |
| 2018 | 206.030 | 89.196 | 7.433 | 10.583 | 6.372 | 362.585 | 358.374 | 2 |
| 2017 | 168.619 | 52.408 | 4.367 | 10.418 | 5.910 | 280.686 | 276.178 | 2 |
© Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Indicatori derivați
Sumar
Marja profit net
32.44%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
49.74%
Lichiditate curentă
13.03
Viteza rotație active
1.44
Indicatori și coeficienți
Marjă profit net
32.44%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
49.74%
Profit net per salariat
63.235 Lei
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Marjă profit net | 32.44% | 25.27% | 47.59% | 46.76% | 54.04% | 53.6% | 43.29% | 31.08% |
| Marjă profit brut | 33.42% | 26.25% | 48.57% | 47.66% | 0% | 0% | 0% | 0% |
| Rentabilitatea capitalului (ROE) | 49.74% | 13.78% | 16.8% | 15.06% | 24.51% | 26.73% | 24.89% | 18.98% |
| Profit net per salariat | 63.235 Lei | 46.455 Lei | 83.895 Lei | 38.323 Lei | 118.464 Lei | 111.639 Lei | 44.598 Lei | 26.204 Lei |
Viteza rotație active
1.44
Viteza rotație stocuri
0
Durata medie încasare creanțe
84.72 zile
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Viteza rotație active | 1.44 | 0.53 | 0.35 | 0.32 | 0.45 | 0.49 | 0.56 | 0.59 |
| Viteza rotație stocuri | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Durata medie încasare creanțe | 84.72 zile | 553.66 zile | 924.04 zile | 1023.2 zile | 0 zile | 0 zile | 0 zile | 0 zile |
| Cifra de afaceri per salariat | 194.903 Lei | 183.850 Lei | 176.280 Lei | 81.950 Lei | 219.215 Lei | 208.278 Lei | 103.015 Lei | 84.310 Lei |
Lichiditate curentă
13.03
Lichiditate imediată
13.03
Pondere active imobilizate
23.05%
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 13.03 | 46.64 | 66.63 | 62.53 | 52.45 | 65.41 | 34.26 | 26.94 |
| Lichiditate imediată | 13.03 | 46.64 | 66.63 | 62.53 | 52.45 | 65.41 | 34.26 | 26.94 |
| Pondere active imobilizate | 23.05% | 4.43% | 1.37% | 1.52% | 1.75% | 2.21% | 1.73% | 2.06% |
| Pondere active circulante | 76.95% | 95.57% | 98.63% | 98.48% | 98.25% | 97.79% | 98.27% | 97.94% |
©Firme.ro