Companie
Detalii identificare
Nume firmăSIGNAL QUALITY SRL
Cod unic de înregistrare28162100 neplătitor de TVA
Nr. înmatriculareJ40/2859/2011
EUIDROONRC.J40/2859/2011
Data înființării10.03.2011 - 15 ani
Domeniu de activitate
CAEN
7911
Această clasă include:
-activităţi ale agenţiilor, angajate în primul rând în vânzarea serviciilor de călătorie, excursii, transport şi cazare, cu ridicata sau cu amănuntul, către publicul larg şi clienţilor comerciali.
-activităţi ale agenţiilor, angajate în primul rând în vânzarea serviciilor de călătorie, excursii, transport şi cazare, cu ridicata sau cu amănuntul, către publicul larg şi clienţilor comerciali.
Industrie
Activităţi de servicii administrative şi activităţi de servicii suport
SectorActivitati ale agentiilor turistice si a tur-operatorilor; alte servicii de rezervare si asistenta turistica
Obiect activitateActivitati ale agentiilor turistice
Informații de contact
AdresaPaşcani nr. 10, Bucureşti Sectorul 6, Bucureşti
Telefon
Informații financiare
Rezumat (2024)
Cifra de afaceri (Lei)
149.295
Profit (Lei)
677
Număr angajați
1
Vechime
15 ani
Informații statistice
Loading chart...
©Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Bilanț (Lei)
| An | Cifra afaceri | Profit anual | Profit lunar | Datorii | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri proprii | Angajați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2024 | 149.295 | 677 | 56 | 122.893 | 312.818 | 214.387 | 404.312 | 1 |
| 2023 | 175.717 | 63.163 | 5.264 | 92.145 | 1.913 | 493.847 | 403.615 | 1 |
| 2022 | 284.386 | 201.672 | 16.806 | 5.918 | 0 | 346.370 | 340.452 | 1 |
| 2021 | 126.840 | 3.560 | 297 | 38.946 | 2.333 | 175.393 | 138.780 | 1 |
| 2020 | 59.100 | 3.239 | 270 | 141.302 | 14.829 | 261.693 | 135.220 | 1 |
| 2019 | 161.003 | 56.724 | 4.727 | 187.806 | 17.429 | 302.358 | 131.981 | 1 |
| 2018 | 82.355 | 2.843 | 237 | 226.667 | 20.029 | 280.724 | 75.257 | 1 |
| 2017 | 141.135 | 46.483 | 3.874 | 10.714 | 14.662 | 67.889 | 72.414 | 1 |
© Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Indicatori derivați
Sumar
Marja profit net
0.45%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
0.17%
Lichiditate curentă
1.74
Viteza rotație active
0.28
Indicatori și coeficienți
Marjă profit net
0.45%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
0.17%
Profit net per salariat
677 Lei
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Marjă profit net | 0.45% | 35.95% | 70.91% | 2.81% | 5.48% | 35.23% | 3.45% | 32.94% |
| Marjă profit brut | 1.5% | 36.96% | 71.3% | 4.44% | 6.48% | 36.33% | 4.45% | 33.94% |
| Rentabilitatea capitalului (ROE) | 0.17% | 15.65% | 59.24% | 2.57% | 2.4% | 42.98% | 3.78% | 64.19% |
| Profit net per salariat | 677 Lei | 63.163 Lei | 201.672 Lei | 3.560 Lei | 3.239 Lei | 56.724 Lei | 2.843 Lei | 46.483 Lei |
Viteza rotație active
0.28
Viteza rotație stocuri
114.14
Durata medie încasare creanțe
361.46 zile
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Viteza rotație active | 0.28 | 0.35 | 0.82 | 0.71 | 0.21 | 0.5 | 0.27 | 1.71 |
| Viteza rotație stocuri | 114.14 | 134.34 | 0 | 0 | 0 | 793.12 | 0 | 0 |
| Durata medie încasare creanțe | 361.46 zile | 877.94 zile | 370.27 zile | 290.08 zile | 1672.11 zile | 607.26 zile | 1100.27 zile | 80.16 zile |
| Cifra de afaceri per salariat | 149.295 Lei | 175.717 Lei | 284.386 Lei | 126.840 Lei | 59.100 Lei | 161.003 Lei | 82.355 Lei | 141.135 Lei |
Lichiditate curentă
1.74
Lichiditate imediată
1.73
Pondere active imobilizate
59.34%
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 1.74 | 5.36 | 58.53 | 4.5 | 1.85 | 1.61 | 1.24 | 6.34 |
| Lichiditate imediată | 1.73 | 5.35 | 58.53 | 4.5 | 1.85 | 1.61 | 1.24 | 6.34 |
| Pondere active imobilizate | 59.34% | 0.39% | 0% | 1.31% | 5.36% | 5.45% | 6.66% | 17.76% |
| Pondere active circulante | 40.66% | 99.61% | 100% | 98.69% | 94.64% | 94.55% | 93.34% | 82.24% |
©Firme.ro