Companie
Detalii identificare
Nume firmăHB STRUCTURE PROJECT SRL
Cod unic de înregistrare28172138 neplătitor de TVA
Nr. înmatriculareJ19/127/2011
EUIDROONRC.J19/127/2011
Data înființării14.03.2011 - 15 ani
Domeniu de activitate
CAEN
7111
Această clasă include:
-consultanţă pentru activităţi de arhitectură: -planuri şi proiecte pentru clădiri -planuri de urbanism şi amenajarea teritoriului Această clasă exclude: -activităţi de consultanţă în informatică,
6202; 6209 -decoraţiuni interioare,
7410
-consultanţă pentru activităţi de arhitectură: -planuri şi proiecte pentru clădiri -planuri de urbanism şi amenajarea teritoriului Această clasă exclude: -activităţi de consultanţă în informatică,
6202; 6209 -decoraţiuni interioare,
7410
Industrie
Activităţi profesionale, ştiinţifice şi tehnice
SectorActivitati de arhitectura si inginerie; activitati de testari si analiza tehnica
Obiect activitateActivitati de arhitectura
Informații de contact
AdresaDealu, Harghita
Telefon
Informații financiare
Rezumat (2025)
Cifra de afaceri (Lei)
254.246
Profit (Lei)
32.394
Număr angajați
2
Vechime
15 ani
Informații statistice
Loading chart...
©Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Bilanț (Lei)
| An | Cifra afaceri | Profit anual | Profit lunar | Datorii | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri proprii | Angajați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 254.246 | 32.394 | 2.700 | 14.869 | 4.088 | 49.367 | 38.586 | 2 |
| 2024 | 172.242 | 33.720 | 2.810 | 6.699 | 4.975 | 36.648 | 34.924 | 1 |
| 2023 | 222.453 | 67.805 | 5.650 | 22.065 | 1.308 | 95.593 | 74.836 | 1 |
| 2022 | 228.575 | 40.137 | 3.345 | 23.153 | 3.551 | 65.752 | 46.150 | 2 |
| 2021 | 247.749 | 91.652 | 7.638 | 9.804 | 0 | 102.818 | 93.014 | 2 |
| 2020 | 137.693 | 9.273 | 773 | 35.926 | 0 | 53.488 | 17.562 | 1 |
| 2019 | 111.019 | 29.984 | 2.499 | 28.078 | 0 | 78.568 | 50.490 | 1 |
| 2018 | 220.419 | 51.783 | 4.315 | 3.103 | 0 | 72.049 | 68.946 | 1 |
| 2017 | 173.305 | 60.903 | 5.075 | 281 | 833 | 61.611 | 62.163 | 0 |
© Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Indicatori derivați
Sumar
Marja profit net
12.74%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
83.95%
Lichiditate curentă
3.32
Viteza rotație active
4.76
Indicatori și coeficienți
Marjă profit net
12.74%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
83.95%
Profit net per salariat
16.197 Lei
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Marjă profit net | 12.74% | 19.58% | 30.48% | 17.56% | 36.99% | 6.73% | 27.01% | 23.49% | 35.14% |
| Marjă profit brut | 14.49% | 22.59% | 31.38% | 18.44% | 37.97% | 7.66% | 28.01% | 24.49% | 38.14% |
| Rentabilitatea capitalului (ROE) | 83.95% | 96.55% | 90.6% | 86.97% | 98.54% | 52.8% | 59.39% | 75.11% | 97.97% |
| Profit net per salariat | 16.197 Lei | 33.720 Lei | 67.805 Lei | 20.069 Lei | 45.826 Lei | 9.273 Lei | 29.984 Lei | 51.783 Lei | n/a |
Viteza rotație active
4.76
Viteza rotație stocuri
0
Durata medie încasare creanțe
0 zile
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Viteza rotație active | 4.76 | 4.14 | 2.3 | 3.3 | 2.41 | 2.57 | 1.41 | 3.06 | 2.78 |
| Viteza rotație stocuri | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Durata medie încasare creanțe | 0 zile | 8.79 zile | 63.99 zile | 58.16 zile | 85.4 zile | 0 zile | 0 zile | 0 zile | 0 zile |
| Cifra de afaceri per salariat | 127.123 Lei | 172.242 Lei | 222.453 Lei | 114.288 Lei | 123.875 Lei | 137.693 Lei | 111.019 Lei | 220.419 Lei | n/a |
Lichiditate curentă
3.32
Lichiditate imediată
3.32
Pondere active imobilizate
7.65%
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 3.32 | 5.47 | 4.33 | 2.84 | 10.49 | 1.49 | 2.8 | 23.22 | 219.26 |
| Lichiditate imediată | 3.32 | 5.47 | 4.33 | 2.84 | 10.49 | 1.49 | 2.8 | 23.22 | 219.26 |
| Pondere active imobilizate | 7.65% | 11.95% | 1.35% | 5.12% | 0% | 0% | 0% | 0% | 1.33% |
| Pondere active circulante | 92.35% | 88.05% | 98.65% | 94.88% | 100% | 100% | 100% | 100% | 98.67% |
©Firme.ro