Companie
Detalii identificare
Nume firmăHARVEST BIGSEM SRL
Cod unic de înregistrare RO 28189520 plătitor de TVA
Nr. înmatriculareJ2011000557353
EUIDROONRC.J2011000557353
Data înființării16.03.2011 - 15 ani
Domeniu de activitate
CAEN
111
Această clasă include toate formele de cultivare în câmp a cerealelor, a plantelor leguminoase şi oleaginoase. Cultivarea acestor plante este adesea combinată în cadrul unităţilor agricole. Această clasă include:
-cultivarea cerealelor: -grâu -porumb -sorg -orz şi orzoaică -secară -ovăz -mei -alte cereale n.c.a. -cultivarea plantelor leguminoase: -fasole -bob -năut -mazăre -linte -lupin -alte plante leguminoase -cultivarea plantelor cu seminţe oleaginoase: -soia -bumbac pentru seminţe -ricin -in pentru seminţe -muştar -rapiţă -şofrănel -susan pentru seminţe -floarea soarelui -arahide -alte oleaginoase Această clasă exclude: -cultivarea orezului,
0112 -cultivarea porumbului dulce,
0113 -cultivarea porumbului furajer,
0119 -cultivarea fructelor oleaginoase,
0126
-cultivarea cerealelor: -grâu -porumb -sorg -orz şi orzoaică -secară -ovăz -mei -alte cereale n.c.a. -cultivarea plantelor leguminoase: -fasole -bob -năut -mazăre -linte -lupin -alte plante leguminoase -cultivarea plantelor cu seminţe oleaginoase: -soia -bumbac pentru seminţe -ricin -in pentru seminţe -muştar -rapiţă -şofrănel -susan pentru seminţe -floarea soarelui -arahide -alte oleaginoase Această clasă exclude: -cultivarea orezului,
0112 -cultivarea porumbului dulce,
0113 -cultivarea porumbului furajer,
0119 -cultivarea fructelor oleaginoase,
0126
Industrie
Agricultură, silvicultură şi pescuit
SectorAgricultura, vanatoare si servicii anexe
Obiect activitateCultivarea cerealelor (exclusiv orez), plantelor leguminoase si a plantelor producatoare de seminte oleaginoase
Informații de contact
AdresaPeciu Nou, Timiş
Informații financiare
Rezumat (2024)
Cifra de afaceri (Lei)
873.173
Profit (Lei)
333.829
Număr angajați
2
Vechime
15 ani
Informații statistice
Loading chart...
©Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Bilanț (Lei)
| An | Cifra afaceri | Profit anual | Profit lunar | Datorii | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri proprii | Angajați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2024 | 873.173 | 333.829 | 27.819 | 1.314.561 | 1.737.215 | 514.020 | 936.674 | 2 |
| 2023 | 863.489 | 138.829 | 11.569 | 1.465.862 | 1.384.822 | 667.084 | 602.844 | 1 |
| 2022 | 787.203 | 449.615 | 37.468 | 1.786.013 | 1.388.212 | 861.752 | 464.015 | 1 |
| 2021 | 1.821.119 | 1.113.755 | 92.813 | 483.544 | 1.197.662 | 1.267.970 | 1.983.585 | 1 |
| 2020 | 767.313 | 570.378 | 47.532 | 576.955 | 1.064.882 | 498.533 | 988.670 | 1 |
| 2019 | 537.989 | 94.796 | 7.900 | 842.144 | 1.109.484 | 403.486 | 671.211 | 1 |
| 2018 | 2.601.645 | 309.096 | 25.758 | 921.459 | 836.439 | 661.435 | 576.415 | 1 |
| 2017 | 2.392.733 | 4.795 | 400 | 1.301.573 | 841.680 | 726.425 | 267.319 | 2 |
© Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Indicatori derivați
Sumar
Marja profit net
38.23%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
35.64%
Lichiditate curentă
0.39
Viteza rotație active
0.39
Indicatori și coeficienți
Marjă profit net
38.23%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
35.64%
Profit net per salariat
166.915 Lei
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Marjă profit net | 38.23% | 16.08% | 57.12% | 61.16% | 74.33% | 17.62% | 11.88% | 0.2% |
| Marjă profit brut | 40.75% | 16.96% | 58.77% | 62.05% | 75.59% | 18.67% | 12.89% | 0.2% |
| Rentabilitatea capitalului (ROE) | 35.64% | 23.03% | 96.9% | 56.15% | 57.69% | 14.12% | 53.62% | 1.79% |
| Profit net per salariat | 166.915 Lei | 138.829 Lei | 449.615 Lei | 1.113.755 Lei | 570.378 Lei | 94.796 Lei | 309.096 Lei | 2.398 Lei |
Viteza rotație active
0.39
Viteza rotație stocuri
3.78
Durata medie încasare creanțe
90.52 zile
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Viteza rotație active | 0.39 | 0.42 | 0.35 | 0.74 | 0.49 | 0.36 | 1.74 | 1.53 |
| Viteza rotație stocuri | 3.78 | 3.52 | 1.44 | 2.63 | 2.72 | 3.24 | 9.33 | 12.16 |
| Durata medie încasare creanțe | 90.52 zile | 133.85 zile | 82.6 zile | 101.61 zile | 41.1 zile | 60.38 zile | 49.5 zile | 57.64 zile |
| Cifra de afaceri per salariat | 436.587 Lei | 863.489 Lei | 787.203 Lei | 1.821.119 Lei | 767.313 Lei | 537.989 Lei | 2.601.645 Lei | 1.196.367 Lei |
Lichiditate curentă
0.39
Lichiditate imediată
0.22
Pondere active imobilizate
77.17%
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 0.39 | 0.46 | 0.48 | 2.62 | 0.86 | 0.48 | 0.72 | 0.56 |
| Lichiditate imediată | 0.22 | 0.29 | 0.18 | 1.19 | 0.38 | 0.28 | 0.42 | 0.41 |
| Pondere active imobilizate | 77.17% | 67.49% | 61.7% | 48.57% | 68.11% | 73.33% | 55.84% | 53.67% |
| Pondere active circulante | 22.83% | 32.51% | 38.3% | 51.43% | 31.89% | 26.67% | 44.16% | 46.33% |
©Firme.ro