Companie
Detalii identificare
Nume firmăEIGO SOLUŢII SRL
Cod unic de înregistrare RO 28256719 plătitor de TVA
Nr. înmatriculareJ2011000682352
EUIDROONRC.J2011000682352
Data înființării28.03.2011 - 15 ani
Domeniu de activitate
CAEN
9511
Această clasă include repararea echipamentului electronic, cum ar fi calculatoarele, maşinile de calculat şi echipamentele periferice. Această clasă include repararea şi întreţinerea de: -calculatoare de birou -calculatoare portabile (laptop-uri) -unităţi de disc magnetic, unităţi optice şi alte dispozitive de stocare -unităţi de disc optic (CD-RW, CD-ROM, DVD-ROM,. DVD-RW) -imprimante -monitoare -tastaturi -mouse-uri, joystick-uri şi accesorii pentru acestea -modemuri interne şi externe -terminale de computer specializate -servere -scanere, inclusiv scanere pentru coduri de bare -cititoare de cartele inteligente (smart card) -căşti pentru simularea realităţii virtuale -proiectoare pentru calculator Această clasă include de asemenea repararea şi întreţinerea de: -terminale pentru calculatoare, cum sunt automatele bancare (ATM); puncte de vânzare (POS), ce operează fără comenzi mecanice -mini-calculatoare portabile (PDA-uri –personal digital asistent) Această clasă exclude: -repararea şi întreţinerea echipamentelor de tip modem,
9512
9512
Industrie
Alte activităţi de servicii
SectorReparatii de calculatoare, de articole personale si de uz gospodaresc
Obiect activitateRepararea calculatoarelor si a echipamentelor periferice
Informații de contact
AdresaPlatanilor nr. 17, Timişoara, Timiş
Telefon
Informații financiare
Rezumat (2025)
Cifra de afaceri (Lei)
377.560
Profit (Lei)
146.149
Număr angajați
1
Vechime
15 ani
Informații statistice
Loading chart...
©Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Bilanț (Lei)
| An | Cifra afaceri | Profit anual | Profit lunar | Datorii | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri proprii | Angajați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 377.560 | 146.149 | 12.179 | 33.060 | 16.357 | 163.101 | 146.398 | 1 |
| 2024 | 400.265 | 85.807 | 7.151 | 40.831 | 13.139 | 49.220 | 21.528 | 1 |
| 2023 | 402.581 | 73.111 | 6.093 | 44.176 | 18.909 | 145.945 | 120.678 | 1 |
| 2022 | 311.471 | 0 | 0 | 189.309 | 60.969 | 361.570 | 233.230 | 1 |
| 2021 | 407.688 | 28.204 | 2.350 | 141.683 | 105.703 | 270.209 | 234.229 | 1 |
| 2020 | 345.780 | 15.195 | 1.266 | 96.268 | 150.569 | 151.724 | 206.025 | 1 |
| 2019 | 354.847 | 145.524 | 12.127 | 33.661 | 854 | 253.637 | 220.830 | 1 |
| 2018 | 311.045 | 14.639 | 1.220 | 61.331 | 10.282 | 159.362 | 108.313 | 1 |
| 2017 | 465.555 | 83.768 | 6.981 | 40.027 | 42.888 | 157.813 | 160.674 | 2 |
© Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Indicatori derivați
Sumar
Marja profit net
38.71%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
99.83%
Lichiditate curentă
4.93
Viteza rotație active
2.1
Indicatori și coeficienți
Marjă profit net
38.71%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
99.83%
Profit net per salariat
146.149 Lei
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Marjă profit net | 38.71% | 21.44% | 18.16% | 0% | 6.92% | 4.39% | 41.01% | 4.71% | 17.99% |
| Marjă profit brut | 40.2% | 23.03% | 19.16% | 0.45% | 7.92% | 5.33% | 42.04% | 5.83% | 19% |
| Rentabilitatea capitalului (ROE) | 99.83% | 100% | 60.58% | 0% | 12.04% | 7.38% | 65.9% | 13.52% | 52.14% |
| Profit net per salariat | 146.149 Lei | 85.807 Lei | 73.111 Lei | 0 Lei | 28.204 Lei | 15.195 Lei | 145.524 Lei | 14.639 Lei | 41.884 Lei |
Viteza rotație active
2.1
Viteza rotație stocuri
33.95
Durata medie încasare creanțe
120.35 zile
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Viteza rotație active | 2.1 | 6.42 | 2.44 | 0.74 | 1.08 | 1.14 | 1.39 | 1.83 | 2.32 |
| Viteza rotație stocuri | 33.95 | 69.42 | 37.05 | 17.7 | 4.97 | 5.68 | 6.7 | 5.22 | 26.97 |
| Durata medie încasare creanțe | 120.35 zile | 25.23 zile | 100.93 zile | 151.66 zile | 30.11 zile | 56.56 zile | 46.71 zile | 67.11 zile | 32.87 zile |
| Cifra de afaceri per salariat | 377.560 Lei | 400.265 Lei | 402.581 Lei | 311.471 Lei | 407.688 Lei | 345.780 Lei | 354.847 Lei | 311.045 Lei | 232.778 Lei |
Lichiditate curentă
4.93
Lichiditate imediată
4.6
Pondere active imobilizate
9.11%
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 4.93 | 1.21 | 3.3 | 1.91 | 1.91 | 1.58 | 7.54 | 2.6 | 3.94 |
| Lichiditate imediată | 4.6 | 1.06 | 3.06 | 1.82 | 1.33 | 0.94 | 5.96 | 1.63 | 3.51 |
| Pondere active imobilizate | 9.11% | 21.07% | 11.47% | 14.43% | 28.12% | 49.81% | 0.34% | 6.06% | 21.37% |
| Pondere active circulante | 90.89% | 78.93% | 88.53% | 85.57% | 71.88% | 50.19% | 99.66% | 93.94% | 78.63% |
©Firme.ro