Companie
Detalii identificare
Nume firmăROYAL ACTIV SRL
Cod unic de înregistrare RO 28263244 plătitor de TVA
Nr. înmatriculareJ40/3741/2011
EUIDROONRC.J40/3741/2011
Data înființării29.03.2011 - 15 ani
Domeniu de activitate
CAEN
4649
Această clasă include:
-comerţul cu ridicata al articolelor din lemn, împletiturilor din nuiele, trestie, papură , al produselor din plută, etc. -comerţul cu ridicata al bicicletelor, piesele şi accesoriile acestora -comerţul cu ridicata al articolelor de papetărie, cărţilor, revistelor şi ziarelor -comerţul cu ridicata al produselor din piele şi accesoriilor de voiaj -comerţul cu ridicata al instrumentelor muzicale -comerţul cu ridicata al jocurilor şi jucăriilor -comerţul cu ridicata al articolelor sportive, inclusiv încălţăminte specială de sport precum clăparii.
-comerţul cu ridicata al articolelor din lemn, împletiturilor din nuiele, trestie, papură , al produselor din plută, etc. -comerţul cu ridicata al bicicletelor, piesele şi accesoriile acestora -comerţul cu ridicata al articolelor de papetărie, cărţilor, revistelor şi ziarelor -comerţul cu ridicata al produselor din piele şi accesoriilor de voiaj -comerţul cu ridicata al instrumentelor muzicale -comerţul cu ridicata al jocurilor şi jucăriilor -comerţul cu ridicata al articolelor sportive, inclusiv încălţăminte specială de sport precum clăparii.
Industrie
Comerţ cu ridicata şi cu amănuntul; repararea autovehiculelor şi motocicletelor
SectorComert cu ridicata cu exceptia comertului cu autovehicule si motociclete
Obiect activitateComert cu ridicata al altor bunuri de uz gospodaresc
Informații de contact
AdresaLiviu Rebreanu nr. 25, Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti
Telefon
Informații financiare
Rezumat (2024)
Cifra de afaceri (Lei)
206.714
Profit (Lei)
-23.049
Număr angajați
1
Vechime
15 ani
Informații statistice
Loading chart...
©Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Bilanț (Lei)
| An | Cifra afaceri | Profit anual | Profit lunar | Datorii | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri proprii | Angajați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2024 | 206.714 | -23.049 | -1.921 | 200.484 | 0 | 372.192 | 171.708 | 1 |
| 2023 | 207.552 | 0 | 0 | 227.566 | 0 | 422.323 | 194.757 | 1 |
| 2022 | 239.255 | 1.460 | 122 | 236.276 | 0 | 459.164 | 222.888 | 1 |
| 2021 | 267.866 | 22.067 | 1.839 | 233.472 | 0 | 454.900 | 221.428 | 1 |
| 2020 | 264.479 | 17.717 | 1.476 | 257.171 | 0 | 478.615 | 221.444 | 1 |
| 2019 | 302.141 | 37.975 | 3.165 | 249.642 | 0 | 453.369 | 203.727 | 1 |
| 2018 | 316.287 | 16.402 | 1.367 | 287.287 | 0 | 453.038 | 165.751 | 1 |
| 2017 | 453.930 | 50.290 | 4.191 | 373.315 | 0 | 522.665 | 149.350 | 1 |
© Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Indicatori derivați
Sumar
Marja profit net
-11.15%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
-13.42%
Lichiditate curentă
1.86
Viteza rotație active
0.56
Indicatori și coeficienți
Marjă profit net
-11.15%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
-13.42%
Profit net per salariat
-23.049 Lei
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Marjă profit net | -11.15% | 0% | 0.61% | 8.24% | 6.7% | 12.57% | 5.19% | 11.08% |
| Marjă profit brut | 0% | 0% | 0% | 0% | 0% | 0% | 0% | 0% |
| Rentabilitatea capitalului (ROE) | -13.42% | 0% | 0.66% | 9.97% | 8% | 18.64% | 9.9% | 33.67% |
| Profit net per salariat | -23.049 Lei | 0 Lei | 1.460 Lei | 22.067 Lei | 17.717 Lei | 37.975 Lei | 16.402 Lei | 50.290 Lei |
Viteza rotație active
0.56
Viteza rotație stocuri
0.6
Durata medie încasare creanțe
23.19 zile
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Viteza rotație active | 0.56 | 0.49 | 0.52 | 0.59 | 0.55 | 0.67 | 0.7 | 0.87 |
| Viteza rotație stocuri | 0.6 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Durata medie încasare creanțe | 23.19 zile | 0 zile | 0 zile | 0 zile | 0 zile | 0 zile | 0 zile | 0 zile |
| Cifra de afaceri per salariat | 206.714 Lei | 207.552 Lei | 239.255 Lei | 267.866 Lei | 264.479 Lei | 302.141 Lei | 316.287 Lei | 453.930 Lei |
Lichiditate curentă
1.86
Lichiditate imediată
0.13
Pondere active imobilizate
0%
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 1.86 | 1.86 | 1.94 | 1.95 | 1.86 | 1.82 | 1.58 | 1.4 |
| Lichiditate imediată | 0.13 | 1.86 | 1.94 | 1.95 | 1.86 | 1.82 | 1.58 | 1.4 |
| Pondere active imobilizate | 0% | 0% | 0% | 0% | 0% | 0% | 0% | 0% |
| Pondere active circulante | 100% | 100% | 100% | 100% | 100% | 100% | 100% | 100% |
©Firme.ro