Companie
Detalii identificare
Nume firmăCSA SAVONY SRL
Cod unic de înregistrare28324341 neplătitor de TVA
Nr. înmatriculareJ23/189/2017
EUIDROONRC.J23/189/2017
Data înființării08.04.2011 - 15 ani
Domeniu de activitate
CAEN
1071
Această clasă include:
-fabricarea produselor proaspete de brutărie: -pâine si alte specialităţi de pâine (chifle) -produse de patiserie, prăjituri, plăcinte, clătite, tarte, vafe, pâine prăjită etc. Această clasă exclude: -fabricarea produselor de panificaţie uscate,
1072 -fabricarea pastelor făinoase,
1073 -coacerea produselor de brutărie pentru consumul imediat,
diviziunea 56
-fabricarea produselor proaspete de brutărie: -pâine si alte specialităţi de pâine (chifle) -produse de patiserie, prăjituri, plăcinte, clătite, tarte, vafe, pâine prăjită etc. Această clasă exclude: -fabricarea produselor de panificaţie uscate,
1072 -fabricarea pastelor făinoase,
1073 -coacerea produselor de brutărie pentru consumul imediat,
diviziunea 56
Industrie
Industria prelucrătoare
SectorIndustria alimentara
Obiect activitateFabricarea painii; fabricarea prajiturilor si a produselor proaspete de patiserie
Informații de contact
AdresaOctavian Goga nr. 20, Berceni, Ilfov
Informații financiare
Rezumat (2024)
Cifra de afaceri (Lei)
94.351
Profit (Lei)
-16.839
Număr angajați
1
Vechime
15 ani
Informații statistice
Loading chart...
©Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Bilanț (Lei)
| An | Cifra afaceri | Profit anual | Profit lunar | Datorii | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri proprii | Angajați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2024 | 94.351 | -16.839 | -1.403 | 43.937 | 1 | 77.212 | 33.276 | 1 |
| 2023 | 69.893 | 0 | 0 | 21.056 | 0 | 71.171 | 50.115 | 1 |
| 2022 | 83.030 | 13.995 | 1.166 | 5.714 | 0 | 73.490 | 67.776 | 1 |
| 2021 | 66.021 | 16.224 | 1.352 | 45.702 | 0 | 99.283 | 53.581 | 1 |
| 2020 | 49.476 | 0 | 0 | 32.974 | 990 | 69.341 | 37.357 | 1 |
| 2019 | 91.100 | 7.135 | 595 | 20.003 | 3.962 | 67.001 | 50.960 | 1 |
| 2018 | 93.348 | 13.694 | 1.141 | 14.706 | 6.934 | 51.597 | 43.825 | 1 |
| 2017 | 77.311 | 52.109 | 4.342 | 9.708 | 9.905 | 29.934 | 30.131 | 1 |
© Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Indicatori derivați
Sumar
Marja profit net
-17.85%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
-50.6%
Lichiditate curentă
1.76
Viteza rotație active
1.22
Indicatori și coeficienți
Marjă profit net
-17.85%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
-50.6%
Profit net per salariat
-16.839 Lei
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Marjă profit net | -17.85% | 0% | 16.86% | 24.57% | 0% | 7.83% | 14.67% | 67.4% |
| Marjă profit brut | 0% | 0% | 17.7% | 25.58% | 0% | 0% | 0% | 0% |
| Rentabilitatea capitalului (ROE) | -50.6% | 0% | 20.65% | 30.28% | 0% | 14% | 31.25% | 100% |
| Profit net per salariat | -16.839 Lei | 0 Lei | 13.995 Lei | 16.224 Lei | 0 Lei | 7.135 Lei | 13.694 Lei | 52.109 Lei |
Viteza rotație active
1.22
Viteza rotație stocuri
9.13
Durata medie încasare creanțe
159.62 zile
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Viteza rotație active | 1.22 | 0.98 | 1.13 | 0.66 | 0.7 | 1.28 | 1.59 | 1.94 |
| Viteza rotație stocuri | 9.13 | 72.58 | 403.06 | 278.57 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Durata medie încasare creanțe | 159.62 zile | 208.89 zile | 0 zile | 0 zile | 0 zile | 0 zile | 0 zile | 0 zile |
| Cifra de afaceri per salariat | 94.351 Lei | 69.893 Lei | 83.030 Lei | 66.021 Lei | 49.476 Lei | 91.100 Lei | 93.348 Lei | 77.311 Lei |
Lichiditate curentă
1.76
Lichiditate imediată
1.52
Pondere active imobilizate
0%
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 1.76 | 3.38 | 12.86 | 2.17 | 2.1 | 3.35 | 3.51 | 3.08 |
| Lichiditate imediată | 1.52 | 3.33 | 12.83 | 2.17 | 2.1 | 3.35 | 3.51 | 3.08 |
| Pondere active imobilizate | 0% | 0% | 0% | 0% | 1.41% | 5.58% | 11.85% | 24.86% |
| Pondere active circulante | 100% | 100% | 100% | 100% | 98.59% | 94.42% | 88.15% | 75.14% |
©Firme.ro