Companie
Detalii identificare
Nume firmăDAKARD POWER SRL
Cod unic de înregistrare RO 28382598 plătitor de TVA
Nr. înmatriculareJ23/1171/2013
EUIDROONRC.J23/1171/2013
Data înființării21.04.2011 - 15 ani
Domeniu de activitate
CAEN
4661
Această clasă include:
-comerţul cu ridicata al maşinilor şi echipamentelor pentru agricultură: -pluguri, distribuitor de îngrăşăminte naturale, semănători -secerătoare (combină) -maşini de treierat -maşini de muls -maşini pentru apicultură, silvicultură şi pentru creşterea păsărilor -tractoare utilizate în agricultură şi silvicultură
Această clasă include de asemenea:
-maşini de tuns gazonul, indiferent de modul de operare
-comerţul cu ridicata al maşinilor şi echipamentelor pentru agricultură: -pluguri, distribuitor de îngrăşăminte naturale, semănători -secerătoare (combină) -maşini de treierat -maşini de muls -maşini pentru apicultură, silvicultură şi pentru creşterea păsărilor -tractoare utilizate în agricultură şi silvicultură
Această clasă include de asemenea:
-maşini de tuns gazonul, indiferent de modul de operare
Industrie
Comerţ cu ridicata şi cu amănuntul; repararea autovehiculelor şi motocicletelor
SectorComert cu ridicata cu exceptia comertului cu autovehicule si motociclete
Obiect activitateComert cu ridicata al masinilor agricole, echipamentelor si furniturilor
Informații de contact
Informații financiare
Rezumat (2025)
Cifra de afaceri (Lei)
16.264.237
Profit (Lei)
1.346.317
Număr angajați
8
Vechime
15 ani
Informații statistice
Loading chart...
©Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Bilanț (Lei)
| An | Cifra afaceri | Profit anual | Profit lunar | Datorii | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri proprii | Angajați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 16.264.237 | 1.346.317 | 112.193 | 13.096.937 | 326.308 | 14.166.822 | 1.412.773 | 8 |
| 2024 | 18.039.861 | 1.972.534 | 164.378 | 13.038.278 | 206.144 | 15.389.149 | 2.561.230 | 8 |
| 2023 | 16.361.341 | 959.193 | 79.933 | 9.070.075 | 321.141 | 10.801.110 | 2.057.584 | 8 |
| 2022 | 14.909.787 | 886.514 | 73.876 | 11.280.745 | 375.179 | 11.989.238 | 1.098.391 | 7 |
| 2021 | 13.562.024 | 670.928 | 55.911 | 9.213.625 | 456.822 | 11.063.484 | 2.317.141 | 11 |
| 2020 | 12.478.711 | 595.412 | 49.618 | 9.465.049 | 429.816 | 11.096.579 | 2.067.267 | 11 |
| 2019 | 11.580.330 | 319.966 | 26.664 | 13.160.270 | 534.525 | 14.091.741 | 1.471.855 | 13 |
| 2018 | 12.628.642 | 1.084.895 | 90.408 | 10.841.709 | 313.661 | 11.677.138 | 1.151.890 | 10 |
| 2017 | 436.479 | 62.955 | 5.246 | 636.380 | 9.753 | 693.536 | 66.995 | 1 |
© Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Indicatori derivați
Sumar
Marja profit net
8.28%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
95.3%
Lichiditate curentă
1.08
Viteza rotație active
1.12
Indicatori și coeficienți
Marjă profit net
8.28%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
95.3%
Profit net per salariat
168.290 Lei
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Marjă profit net | 8.28% | 10.93% | 5.86% | 5.95% | 4.95% | 4.77% | 2.76% | 8.59% | 14.42% |
| Marjă profit brut | 9.91% | 13.04% | 6.89% | 7.12% | 5.82% | 5.64% | 3.34% | 9.76% | 15.84% |
| Rentabilitatea capitalului (ROE) | 95.3% | 77.02% | 46.62% | 80.71% | 28.95% | 28.8% | 21.74% | 94.18% | 93.97% |
| Profit net per salariat | 168.290 Lei | 246.567 Lei | 119.899 Lei | 126.645 Lei | 60.993 Lei | 54.128 Lei | 24.613 Lei | 108.490 Lei | 62.955 Lei |
Viteza rotație active
1.12
Viteza rotație stocuri
1.92
Durata medie încasare creanțe
126.75 zile
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Viteza rotație active | 1.12 | 1.16 | 1.47 | 1.21 | 1.18 | 1.08 | 0.79 | 1.05 | 0.62 |
| Viteza rotație stocuri | 1.92 | 1.84 | 2.7 | 2.1 | 2.49 | 2.08 | 1.54 | 1.95 | 1.58 |
| Durata medie încasare creanțe | 126.75 zile | 109.62 zile | 99.14 zile | 116.73 zile | 134.56 zile | 124.44 zile | 188.25 zile | 144.96 zile | 326.58 zile |
| Cifra de afaceri per salariat | 2.033.030 Lei | 2.254.983 Lei | 2.045.168 Lei | 2.129.970 Lei | 1.232.911 Lei | 1.134.428 Lei | 890.795 Lei | 1.262.864 Lei | 436.479 Lei |
Lichiditate curentă
1.08
Lichiditate imediată
0.44
Pondere active imobilizate
2.25%
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 1.08 | 1.18 | 1.19 | 1.06 | 1.2 | 1.17 | 1.07 | 1.08 | 1.09 |
| Lichiditate imediată | 0.44 | 0.43 | 0.52 | 0.43 | 0.61 | 0.54 | 0.5 | 0.48 | 0.66 |
| Pondere active imobilizate | 2.25% | 1.32% | 2.89% | 3.03% | 3.97% | 3.73% | 3.65% | 2.62% | 1.39% |
| Pondere active circulante | 97.75% | 98.68% | 97.11% | 96.97% | 96.03% | 96.27% | 96.35% | 97.38% | 98.61% |
©Firme.ro