Companie
Detalii identificare
Nume firmăD&C AGRO BUILD TRUCKS SRL
Cod unic de înregistrare RO 28409715 plătitor de TVA
Nr. înmatriculareJ03/650/2011
EUIDROONRC.J03/650/2011
Data înființării29.04.2011 - 15 ani
Domeniu de activitate
CAEN
4312
Această clasă include:
-curăţarea amplasamentelor -lucrări de mutare a pământului: excavaţii, umplere, nivelarea şi împrejmuirea amplasamentelor, săparea şanţurilor, eliminarea pietrelor, dinamitări etc. -pregătirea şantierelor pentru exploatări miniere: -îndepărtarea surplusului de pământ şi alte lucrări de dezvoltare şi pregătire a şantierelor miniere, cu excepţia amplasamentelor în al căror subsol se află zăcăminte de petrol şi de gaze naturale
Această clasă include de asemenea:
-executarea drenurilor (scurgerilor) pentru amplasamentul clădirilor -executarea canalelor de scurgere pentru terenuri agricole şi forestiere Această clasă exclude: -lucrări de foraj pentru extracţia petrolului sau a gazului,
0610, 0620 -decontaminarea solului,
3900 -forarea puţurilor de apă,
4221 -săparea puţurilor,
4399
-curăţarea amplasamentelor -lucrări de mutare a pământului: excavaţii, umplere, nivelarea şi împrejmuirea amplasamentelor, săparea şanţurilor, eliminarea pietrelor, dinamitări etc. -pregătirea şantierelor pentru exploatări miniere: -îndepărtarea surplusului de pământ şi alte lucrări de dezvoltare şi pregătire a şantierelor miniere, cu excepţia amplasamentelor în al căror subsol se află zăcăminte de petrol şi de gaze naturale
Această clasă include de asemenea:
-executarea drenurilor (scurgerilor) pentru amplasamentul clădirilor -executarea canalelor de scurgere pentru terenuri agricole şi forestiere Această clasă exclude: -lucrări de foraj pentru extracţia petrolului sau a gazului,
0610, 0620 -decontaminarea solului,
3900 -forarea puţurilor de apă,
4221 -săparea puţurilor,
4399
Industrie
Construcţii
SectorLucrari speciale de constructii
Obiect activitateLucrari de pregatire a terenului
Informații de contact
AdresaLazăr Gheorghe nr. 19, Piteşti, Argeş
Telefon
Informații financiare
Rezumat (2025)
Cifra de afaceri (Lei)
311.386
Profit (Lei)
54.409
Număr angajați
2
Vechime
15 ani
Informații statistice
Loading chart...
©Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Bilanț (Lei)
| An | Cifra afaceri | Profit anual | Profit lunar | Datorii | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri proprii | Angajați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 311.386 | 54.409 | 4.534 | 513.992 | 0 | 1.441.488 | 936.963 | 2 |
| 2024 | 508.835 | 59.123 | 4.927 | 501.068 | 38.639 | 1.363.534 | 882.554 | 6 |
| 2023 | 559.238 | 48.252 | 4.021 | 362.726 | 140.583 | 1.141.430 | 823.431 | 6 |
| 2022 | 727.690 | 148.738 | 12.395 | 421.899 | 247.037 | 1.129.330 | 775.179 | 10 |
| 2021 | 852.787 | 86.601 | 7.217 | 112.364 | 353.492 | 642.858 | 626.442 | 13 |
| 2020 | 865.886 | 161.662 | 13.472 | 336.700 | 491.898 | 726.544 | 539.841 | 13 |
| 2019 | 1.024.916 | 154.229 | 12.852 | 347.961 | 1.007.973 | 463.405 | 378.179 | 13 |
| 2018 | 584.623 | 221.584 | 18.465 | 86.106 | 729.641 | 567.512 | 223.950 | 11 |
| 2017 | 489.008 | 105.214 | 8.768 | 357.321 | 977.165 | 314.731 | 217.571 | 10 |
© Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Indicatori derivați
Sumar
Marja profit net
17.47%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
5.81%
Lichiditate curentă
2.8
Viteza rotație active
0.22
Indicatori și coeficienți
Marjă profit net
17.47%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
5.81%
Profit net per salariat
27.205 Lei
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Marjă profit net | 17.47% | 11.62% | 8.63% | 20.44% | 10.16% | 18.67% | 15.05% | 37.9% | 21.52% |
| Marjă profit brut | 20.37% | 13.55% | 9.49% | 21.31% | 11.04% | 19.84% | 15.97% | 38.9% | 22.52% |
| Rentabilitatea capitalului (ROE) | 5.81% | 6.7% | 5.86% | 19.19% | 13.82% | 29.95% | 40.78% | 98.94% | 48.36% |
| Profit net per salariat | 27.205 Lei | 9.854 Lei | 8.042 Lei | 14.874 Lei | 6.662 Lei | 12.436 Lei | 11.864 Lei | 20.144 Lei | 10.521 Lei |
Viteza rotație active
0.22
Viteza rotație stocuri
23952.77
Durata medie încasare creanțe
1652.25 zile
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Viteza rotație active | 0.22 | 0.36 | 0.44 | 0.53 | 0.86 | 0.71 | 0.7 | 0.45 | 0.38 |
| Viteza rotație stocuri | 23952.77 | 39141.15 | 43018.31 | 55976.15 | 65599 | 33303.31 | 14.76 | 0 | 0 |
| Durata medie încasare creanțe | 1652.25 zile | 924.42 zile | 511.79 zile | 292.21 zile | 269.63 zile | 300.04 zile | 121.85 zile | 338.74 zile | 85.99 zile |
| Cifra de afaceri per salariat | 155.693 Lei | 84.806 Lei | 93.206 Lei | 72.769 Lei | 65.599 Lei | 66.607 Lei | 78.840 Lei | 53.148 Lei | 48.901 Lei |
Lichiditate curentă
2.8
Lichiditate imediată
2.8
Pondere active imobilizate
0%
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 2.8 | 2.72 | 3.15 | 2.68 | 5.72 | 2.16 | 1.33 | 6.59 | 0.88 |
| Lichiditate imediată | 2.8 | 2.72 | 3.15 | 2.68 | 5.72 | 2.16 | 1.13 | 6.59 | 0.88 |
| Pondere active imobilizate | 0% | 2.76% | 10.97% | 17.95% | 35.48% | 40.37% | 68.51% | 56.25% | 75.64% |
| Pondere active circulante | 100% | 97.24% | 89.03% | 82.05% | 64.52% | 59.63% | 31.49% | 43.75% | 24.36% |
©Firme.ro