Companie
Detalii identificare
Nume firmăRECO UTILAJE GRUP S.R.L.
Cod unic de înregistrare RO 28421620 plătitor de TVA
Nr. înmatriculareJ05/866/2011
EUIDROONRC.J05/866/2011
Data înființării03.05.2011 - 15 ani
Domeniu de activitate
CAEN
4211
Această clasă include:
-construcţia de autostrăzi, străzi, drumuri şi alte căi de acces pentru vehicule şi pietoni -lucrări de suprafaţă pe străzi, drumuri, autostrăzi, poduri sau tuneluri: -asfaltarea drumurilor -lucrări de marcare a drumurilor şi alte marcaje -instalarea de grilaje de protecţie, indicatoare de circulaţie şi alte dispozitive similare -construcţia pistelor de aerodrom Această clasă exclude: -instalarea iluminatului stradal şi a semnelor electrice,
4321 -activităţi de arhitectură şi de inginerie,
711 -servicii de management al proiectelor pentru construcţii,
711
-construcţia de autostrăzi, străzi, drumuri şi alte căi de acces pentru vehicule şi pietoni -lucrări de suprafaţă pe străzi, drumuri, autostrăzi, poduri sau tuneluri: -asfaltarea drumurilor -lucrări de marcare a drumurilor şi alte marcaje -instalarea de grilaje de protecţie, indicatoare de circulaţie şi alte dispozitive similare -construcţia pistelor de aerodrom Această clasă exclude: -instalarea iluminatului stradal şi a semnelor electrice,
4321 -activităţi de arhitectură şi de inginerie,
711 -servicii de management al proiectelor pentru construcţii,
711
Industrie
Construcţii
SectorLucrari de geniu civil
Obiect activitateLucrari de constructii a drumurilor si autostrazilor
Informații de contact
AdresaBarcăului nr. 42A, Oradea, Bihor
Telefon
Informații financiare
Rezumat (2024)
Cifra de afaceri (Lei)
201.390
Profit (Lei)
62.945
Număr angajați
1
Vechime
15 ani
Informații statistice
Loading chart...
©Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Bilanț (Lei)
| An | Cifra afaceri | Profit anual | Profit lunar | Datorii | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri proprii | Angajați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2024 | 201.390 | 62.945 | 5.245 | 138.814 | 5.242 | 401.880 | 268.308 | 1 |
| 2023 | 43.570 | 0 | 0 | 106.816 | 2.234 | 309.946 | 205.364 | 1 |
| 2022 | 490 | 0 | 0 | 44.277 | 0 | 279.621 | 235.344 | 1 |
| 2021 | 15.390 | 534 | 45 | 43.430 | 0 | 279.568 | 236.138 | 1 |
| 2020 | 472.851 | 463.481 | 38.623 | 55.813 | 3.379 | 517.401 | 464.967 | 1 |
| 2019 | 73.016 | 19.647 | 1.637 | 39.304 | 17.520 | 42.431 | 20.647 | 3 |
| 2018 | 56.318 | 30.895 | 2.575 | 16.124 | 17.520 | 30.499 | 31.895 | 0 |
| 2017 | 50.726 | 14.819 | 1.235 | 71.575 | 17.530 | 99.390 | 45.345 | 0 |
© Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Indicatori derivați
Sumar
Marja profit net
31.26%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
23.46%
Lichiditate curentă
2.9
Viteza rotație active
0.49
Indicatori și coeficienți
Marjă profit net
31.26%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
23.46%
Profit net per salariat
62.945 Lei
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Marjă profit net | 31.26% | 0% | 0% | 3.47% | 98.02% | 26.91% | 54.86% | 29.21% |
| Marjă profit brut | 32.21% | 0% | 0% | 4.91% | 0% | 0% | 0% | 0% |
| Rentabilitatea capitalului (ROE) | 23.46% | 0% | 0% | 0.23% | 99.68% | 95.16% | 96.86% | 32.68% |
| Profit net per salariat | 62.945 Lei | 0 Lei | 0 Lei | 534 Lei | 463.481 Lei | 6.549 Lei | n/a | n/a |
Viteza rotație active
0.49
Viteza rotație stocuri
0
Durata medie încasare creanțe
716.41 zile
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Viteza rotație active | 0.49 | 0.14 | 0 | 0.06 | 0.91 | 1.22 | 1.17 | 0.43 |
| Viteza rotație stocuri | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Durata medie încasare creanțe | 716.41 zile | 2203.54 zile | 195536.46 zile | 6209.29 zile | 0 zile | 0 zile | 0 zile | 0 zile |
| Cifra de afaceri per salariat | 201.390 Lei | 43.570 Lei | 490 Lei | 15.390 Lei | 472.851 Lei | 24.339 Lei | n/a | n/a |
Lichiditate curentă
2.9
Lichiditate imediată
2.9
Pondere active imobilizate
1.29%
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 2.9 | 2.9 | 6.32 | 6.44 | 9.27 | 1.08 | 1.89 | 1.39 |
| Lichiditate imediată | 2.9 | 2.9 | 6.32 | 6.44 | 9.27 | 1.08 | 1.89 | 1.39 |
| Pondere active imobilizate | 1.29% | 0.72% | 0% | 0% | 0.65% | 29.22% | 36.49% | 14.99% |
| Pondere active circulante | 98.71% | 99.28% | 100% | 100% | 99.35% | 70.78% | 63.51% | 85.01% |
©Firme.ro