Companie
Detalii identificare
Nume firmăVAL GLASS DESIGN SRL
Cod unic de înregistrare RO 28501257 plătitor de TVA
Nr. înmatriculareJ20/540/2011
EUIDROONRC.J20/540/2011
Data înființării18.05.2011 - 14 ani
Domeniu de activitate
CAEN
2223
Această clasă include:
-fabricarea articolelor din material plastic pentru construcţii: -uşi, ferestre, tocuri, obloane şi articole similare, din plastic -bazine, rezervoare; -articole pentru pardoseli din material plastic, articole de acoperit pereţii sau plafonul, sub formă de suluri sau dale -articole sanitare din material plastic: căzi, cuve de duş, chiuvete, lavoare, bideuri, bazine, etc. -fabricarea articolelor din material plastic elastic pentru acoperit pardoseli, ca vinil, linoleum, etc. -fabricarea pietrei artificiale
-fabricarea articolelor din material plastic pentru construcţii: -uşi, ferestre, tocuri, obloane şi articole similare, din plastic -bazine, rezervoare; -articole pentru pardoseli din material plastic, articole de acoperit pereţii sau plafonul, sub formă de suluri sau dale -articole sanitare din material plastic: căzi, cuve de duş, chiuvete, lavoare, bideuri, bazine, etc. -fabricarea articolelor din material plastic elastic pentru acoperit pardoseli, ca vinil, linoleum, etc. -fabricarea pietrei artificiale
Industrie
Industria prelucrătoare
SectorFabricarea produselor din cauciuc si mase plastice
Obiect activitateFabricarea articolelor din material plastic pentru constructii
Informații de contact
AdresaAvram Iancu nr. 77, Brad, Hunedoara
Telefon
Informații financiare
Rezumat (2024)
Cifra de afaceri (Lei)
1.856.518
Profit (Lei)
101.883
Număr angajați
7
Vechime
14 ani
Informații statistice
Loading chart...
©Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Bilanț (Lei)
| An | Cifra afaceri | Profit anual | Profit lunar | Datorii | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri proprii | Angajați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2024 | 1.856.518 | 101.883 | 8.490 | 182.331 | 96.146 | 1.155.855 | 1.069.670 | 7 |
| 2023 | 2.281.728 | 333.296 | 27.775 | 95.439 | 12.762 | 1.050.464 | 967.787 | 7 |
| 2022 | 2.414.874 | 350.500 | 29.208 | 96.244 | 22.185 | 788.550 | 714.491 | 7 |
| 2021 | 1.617.909 | 218.559 | 18.213 | 75.601 | 28.645 | 470.947 | 423.991 | 6 |
| 2020 | 1.321.411 | 41.396 | 3.450 | 80.101 | 37.767 | 392.766 | 350.432 | 7 |
| 2019 | 1.740.014 | 273.812 | 22.818 | 118.254 | 65.440 | 481.850 | 429.036 | 8 |
| 2018 | 1.309.458 | 140.955 | 11.746 | 122.257 | 46.161 | 361.320 | 285.224 | 9 |
| 2017 | 1.411.396 | 177.411 | 14.784 | 262.575 | 56.699 | 555.145 | 349.269 | 8 |
© Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Indicatori derivați
Sumar
Marja profit net
5.49%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
9.52%
Lichiditate curentă
6.34
Viteza rotație active
1.48
Indicatori și coeficienți
Marjă profit net
5.49%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
9.52%
Profit net per salariat
14.555 Lei
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Marjă profit net | 5.49% | 14.61% | 14.51% | 13.51% | 3.13% | 15.74% | 10.76% | 12.57% |
| Marjă profit brut | 6.4% | 0% | 0% | 0% | 0% | 0% | 0% | 0% |
| Rentabilitatea capitalului (ROE) | 9.52% | 34.44% | 49.06% | 51.55% | 11.81% | 63.82% | 49.42% | 50.79% |
| Profit net per salariat | 14.555 Lei | 47.614 Lei | 50.071 Lei | 36.427 Lei | 5.914 Lei | 34.227 Lei | 15.662 Lei | 22.176 Lei |
Viteza rotație active
1.48
Viteza rotație stocuri
13.04
Durata medie încasare creanțe
154.23 zile
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Viteza rotație active | 1.48 | 2.15 | 2.98 | 3.24 | 3.07 | 3.18 | 3.21 | 2.31 |
| Viteza rotație stocuri | 13.04 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Durata medie încasare creanțe | 154.23 zile | 0 zile | 0 zile | 0 zile | 0 zile | 0 zile | 0 zile | 0 zile |
| Cifra de afaceri per salariat | 265.217 Lei | 325.961 Lei | 344.982 Lei | 269.652 Lei | 188.773 Lei | 217.502 Lei | 145.495 Lei | 176.425 Lei |
Lichiditate curentă
6.34
Lichiditate imediată
5.56
Pondere active imobilizate
7.68%
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 6.34 | 11.01 | 8.19 | 6.23 | 4.9 | 4.07 | 2.96 | 2.11 |
| Lichiditate imediată | 5.56 | 11.01 | 8.19 | 6.23 | 4.9 | 4.07 | 2.96 | 2.11 |
| Pondere active imobilizate | 7.68% | 1.2% | 2.74% | 5.73% | 8.77% | 11.96% | 11.33% | 9.27% |
| Pondere active circulante | 92.32% | 98.8% | 97.26% | 94.27% | 91.23% | 88.04% | 88.67% | 90.73% |
©Firme.ro