Companie
Detalii identificare
Nume firmăAUTO YANLAZ SRL
Cod unic de înregistrare28544649 neplătitor de TVA
Nr. înmatriculareJ2011000327392
EUIDROONRC.J2011000327392
Data înființării26.05.2011 - 14 ani
Domeniu de activitate
CAEN
4532
Această clasă exclude: -vânzarea cu amănuntul a carburanţilor,
4730
4730
Industrie
Comerţ cu ridicata şi cu amănuntul; repararea autovehiculelor şi motocicletelor
SectorComert cu ridicata si cu amanuntul, intretinerea si repararea autovehiculelor si motocicletelor
Obiect activitateComert cu amanuntul de piese si accesorii pentru autovehicule
Informații de contact
Adresastr. Bistriţa nr. 14, Focşani, Vrancea
Telefon
Informații financiare
Rezumat (2024)
Cifra de afaceri (Lei)
109.020
Profit (Lei)
5.195
Număr angajați
0
Vechime
14 ani
Informații statistice
Loading chart...
©Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Bilanț (Lei)
| An | Cifra afaceri | Profit anual | Profit lunar | Datorii | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri proprii | Angajați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2024 | 109.020 | 5.195 | 433 | 1.390 | 1.000 | 35.012 | 34.622 | 0 |
| 2023 | 130.670 | 17.201 | 1.433 | 906 | 1.000 | 47.812 | 47.906 | 0 |
| 2022 | 128.175 | 4.249 | 354 | 24.665 | 1.000 | 74.068 | 50.403 | 1 |
| 2021 | 169.422 | 17.666 | 1.472 | 25.883 | 1.000 | 102.615 | 77.732 | 1 |
| 2020 | 131.451 | 0 | 0 | 20.980 | 1.000 | 80.046 | 60.066 | 2 |
| 2019 | 166.251 | 18.629 | 1.552 | 25.819 | 1.000 | 98.783 | 73.964 | 1 |
| 2018 | 192.654 | 11.606 | 967 | 12.522 | 1.000 | 66.857 | 55.335 | 1 |
| 2017 | 218.817 | 5.597 | 466 | 12.144 | 1.000 | 54.873 | 43.729 | 2 |
© Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Indicatori derivați
Sumar
Marja profit net
4.77%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
15%
Lichiditate curentă
25.19
Viteza rotație active
3.03
Indicatori și coeficienți
Marjă profit net
4.77%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
15%
Profit net per salariat
n/a
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Marjă profit net | 4.77% | 13.16% | 3.31% | 10.43% | 0% | 11.21% | 6.02% | 2.56% |
| Marjă profit brut | 5.67% | 14.33% | 4.59% | 11.07% | 0% | 12.21% | 7.55% | 3.56% |
| Rentabilitatea capitalului (ROE) | 15% | 35.91% | 8.43% | 22.73% | 0% | 25.19% | 20.97% | 12.8% |
| Profit net per salariat | n/a | n/a | 4.249 Lei | 17.666 Lei | 0 Lei | 18.629 Lei | 11.606 Lei | 2.799 Lei |
Viteza rotație active
3.03
Viteza rotație stocuri
28.5
Durata medie încasare creanțe
1.39 zile
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Viteza rotație active | 3.03 | 2.68 | 1.71 | 1.64 | 1.62 | 1.67 | 2.84 | 3.92 |
| Viteza rotație stocuri | 28.5 | 10.8 | 9.75 | 10.67 | 9.96 | 10.59 | 14.39 | 15.12 |
| Durata medie încasare creanțe | 1.39 zile | 1.19 zile | 1.21 zile | 0.92 zile | 0.72 zile | 2.45 zile | 7.52 zile | 3.06 zile |
| Cifra de afaceri per salariat | n/a | n/a | 128.175 Lei | 169.422 Lei | 65.726 Lei | 166.251 Lei | 192.654 Lei | 109.409 Lei |
Lichiditate curentă
25.19
Lichiditate imediată
22.44
Pondere active imobilizate
2.78%
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 25.19 | 52.77 | 3 | 3.96 | 3.82 | 3.83 | 5.34 | 4.52 |
| Lichiditate imediată | 22.44 | 39.41 | 2.47 | 3.35 | 3.19 | 3.22 | 4.27 | 3.33 |
| Pondere active imobilizate | 2.78% | 2.05% | 1.33% | 0.97% | 1.23% | 1% | 1.47% | 1.79% |
| Pondere active circulante | 97.22% | 97.95% | 98.67% | 99.03% | 98.77% | 99% | 98.53% | 98.21% |
©Firme.ro