Companie
Detalii identificare
Nume firmăLA CONU ALECU SRL
Cod unic de înregistrare28600528 neplătitor de TVA
Nr. înmatriculareJ22/1135/2011
EUIDROONRC.J22/1135/2011
Data înființării07.06.2011 - 14 ani
Domeniu de activitate
CAEN
4719
Această clasă include:
-comerţul cu amănuntul al unei largi palete de bunuri, în care produsele alimentare, băuturile sau produsele din tutun nu sunt preponderente -activităţi ale magazinelor universale care comercializează, în general, produse ca: îmbrăcăminte, mobilă, produse electrocasnice, articole de fierărie, cosmetice, bijuterii, jucării, articole sportive etc.
-comerţul cu amănuntul al unei largi palete de bunuri, în care produsele alimentare, băuturile sau produsele din tutun nu sunt preponderente -activităţi ale magazinelor universale care comercializează, în general, produse ca: îmbrăcăminte, mobilă, produse electrocasnice, articole de fierărie, cosmetice, bijuterii, jucării, articole sportive etc.
Industrie
Comerţ cu ridicata şi cu amănuntul; repararea autovehiculelor şi motocicletelor
SectorComert cu amanuntul, cu exceptia autovehiculelor si motocicletelor
Obiect activitateComert cu amanuntul in magazine nespecializate, cu vanzare predominanta de produse nealimentare
Informații de contact
Adresastr. Prof.ion Paul nr. 15, Iaşi, Iaşi
Informații financiare
Rezumat (2024)
Cifra de afaceri (Lei)
553.768
Profit (Lei)
20.538
Număr angajați
2
Vechime
14 ani
Informații statistice
Loading chart...
©Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Bilanț (Lei)
| An | Cifra afaceri | Profit anual | Profit lunar | Datorii | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri proprii | Angajați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2024 | 553.768 | 20.538 | 1.712 | 657.130 | 3.726 | 641.977 | -11.427 | 2 |
| 2023 | 278.735 | 0 | 0 | 313.855 | 1.933 | 279.957 | -31.965 | 2 |
| 2022 | 118.531 | 2.693 | 224 | 96.090 | 0 | 85.807 | -10.283 | 2 |
| 2021 | 68.978 | 0 | 0 | 93.148 | 0 | 80.172 | -12.976 | 0 |
| 2020 | 73.274 | 0 | 0 | 80.546 | 1.134 | 70.745 | -8.667 | 1 |
| 2019 | 45.197 | 3.083 | 257 | 53.789 | 1.134 | 67.335 | 14.680 | 1 |
| 2018 | 42.776 | 6.492 | 541 | 43.813 | 1.134 | 54.276 | 11.597 | 0 |
| 2017 | 46.665 | 12.671 | 1.056 | 43.882 | 1.134 | 49.278 | 6.530 | 0 |
© Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Indicatori derivați
Sumar
Marja profit net
3.71%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
-179.73%
Lichiditate curentă
0.98
Viteza rotație active
0.86
Indicatori și coeficienți
Marjă profit net
3.71%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
-179.73%
Profit net per salariat
10.269 Lei
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Marjă profit net | 3.71% | 0% | 2.27% | 0% | 0% | 6.82% | 15.18% | 27.15% |
| Marjă profit brut | 5.52% | 0% | 3.61% | 0% | 0% | 8.39% | 18.2% | 30.15% |
| Rentabilitatea capitalului (ROE) | -179.73% | 0% | -26.19% | 0% | 0% | 21% | 55.98% | 100% |
| Profit net per salariat | 10.269 Lei | 0 Lei | 1.347 Lei | n/a | 0 Lei | 3.083 Lei | n/a | n/a |
Viteza rotație active
0.86
Viteza rotație stocuri
0.99
Durata medie încasare creanțe
51.02 zile
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Viteza rotație active | 0.86 | 0.99 | 1.38 | 0.86 | 1.02 | 0.66 | 0.77 | 0.93 |
| Viteza rotație stocuri | 0.99 | 1.08 | 1.57 | 0.91 | 1.11 | 0.69 | 0.81 | 1.06 |
| Durata medie încasare creanțe | 51.02 zile | 0 zile | 0 zile | 0 zile | 2.25 zile | 3.65 zile | 3.86 zile | 3.54 zile |
| Cifra de afaceri per salariat | 276.884 Lei | 139.368 Lei | 59.266 Lei | n/a | 73.274 Lei | 45.197 Lei | n/a | n/a |
Lichiditate curentă
0.98
Lichiditate imediată
0.13
Pondere active imobilizate
0.58%
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 0.98 | 0.89 | 0.89 | 0.86 | 0.88 | 1.25 | 1.24 | 1.12 |
| Lichiditate imediată | 0.13 | 0.07 | 0.11 | 0.05 | 0.06 | 0.03 | 0.03 | 0.12 |
| Pondere active imobilizate | 0.58% | 0.69% | 0% | 0% | 1.58% | 1.66% | 2.05% | 2.25% |
| Pondere active circulante | 99.42% | 99.31% | 100% | 100% | 98.42% | 98.34% | 97.95% | 97.75% |
©Firme.ro