Companie
Detalii identificare
Nume firmăM&C PERFECT VIZUAL SRL
Cod unic de înregistrare28677092 neplătitor de TVA
Nr. înmatriculareJ2011001518137
EUIDROONRC.J2011001518137
Data înființării23.06.2011 - 14 ani
Domeniu de activitate
CAEN
2670
Această clasă include fabricarea de instrumente şi lentile optice, cum ar fi binocluri, microscoape (cu excepţia celor electronice, protonice), telescoape, prisme şi lentile (cu excepţia celor oftalmice); acoperirea sau lustruirea lentilelor (cu excepţia celor oftalmice), montarea lentilelor (cu excepţia celor oftalmice) şi fabricarea de echipament fotografic, cum sunt aparate de fotografiat şi fotometre. Această clasă include:
-fabricarea de oglinzi optice -fabricarea de dispozitive optice de ochire -fabricarea de echipament optic de poziţionare -fabricarea de instrumente optice de mărit -fabricarea de dispozitive optice de precizie utilizate în prelucrări mecanice -fabricarea de comparatoare optice -fabricarea de aparate fotografice digitale şi cu film -fabricarea de aparate de proiectare a filmelor şi a diapozitivelor -fabricarea de retroproiectoare -fabricarea de dispozitive şi instrumente optice de măsurare şi verificare (de exemplu: echipamente pentru controlul incendiilor, fotometre, telemetre) -fabricarea de lentile, microscoape optice, binocluri şi telescoape -fabricarea de ansambluri pentru dispozitive laser Această clasă exclude: -fabricarea de proiectoare,
2620 -fabricarea de camere de televiziune şi camere video profesionale,
2630 -fabricarea de camere video neprofesionale,
2640 -fabricarea de echipamente complete care folosesc componente laser,
clasa de fabricaţie după tipul de aparat (de exemplu echipament medical cu laser,
2660) -fabricarea de aparatură de fotocopiere,
2823 -fabricarea de articole oftalmice,
3250
-fabricarea de oglinzi optice -fabricarea de dispozitive optice de ochire -fabricarea de echipament optic de poziţionare -fabricarea de instrumente optice de mărit -fabricarea de dispozitive optice de precizie utilizate în prelucrări mecanice -fabricarea de comparatoare optice -fabricarea de aparate fotografice digitale şi cu film -fabricarea de aparate de proiectare a filmelor şi a diapozitivelor -fabricarea de retroproiectoare -fabricarea de dispozitive şi instrumente optice de măsurare şi verificare (de exemplu: echipamente pentru controlul incendiilor, fotometre, telemetre) -fabricarea de lentile, microscoape optice, binocluri şi telescoape -fabricarea de ansambluri pentru dispozitive laser Această clasă exclude: -fabricarea de proiectoare,
2620 -fabricarea de camere de televiziune şi camere video profesionale,
2630 -fabricarea de camere video neprofesionale,
2640 -fabricarea de echipamente complete care folosesc componente laser,
clasa de fabricaţie după tipul de aparat (de exemplu echipament medical cu laser,
2660) -fabricarea de aparatură de fotocopiere,
2823 -fabricarea de articole oftalmice,
3250
Industrie
Industria prelucrătoare
SectorFabricarea calculatoarelor si a produselor electronice si optice
Obiect activitateFabricarea de instrumente optice si echipamente fotografice
Informații de contact
AdresaAlbatrosului nr. 8A, Constanţa, Constanţa
Informații financiare
Rezumat (2024)
Cifra de afaceri (Lei)
143.856
Profit (Lei)
18.398
Număr angajați
1
Vechime
14 ani
Informații statistice
Loading chart...
©Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Bilanț (Lei)
| An | Cifra afaceri | Profit anual | Profit lunar | Datorii | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri proprii | Angajați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2024 | 143.856 | 18.398 | 1.533 | 6.280 | 14.921 | 273.109 | 282.750 | 1 |
| 2023 | 125.515 | 7.118 | 593 | 12.917 | 18.355 | 257.914 | 264.352 | 1 |
| 2022 | 169.149 | 61.238 | 5.103 | 3.040 | 21.967 | 237.308 | 257.235 | 1 |
| 2021 | 147.840 | 49.413 | 4.118 | 3.031 | 25.579 | 172.449 | 195.997 | 1 |
| 2020 | 112.071 | 49.712 | 4.143 | 13.414 | 28.891 | 130.106 | 146.583 | 1 |
| 2019 | 114.188 | 35.144 | 2.929 | 13.843 | 14.151 | 95.563 | 96.871 | 1 |
| 2018 | 103.080 | 24.211 | 2.018 | 14.902 | 17.722 | 57.908 | 61.728 | 1 |
| 2017 | 90.431 | 32.294 | 2.691 | 20.062 | 22.471 | 34.107 | 37.516 | 1 |
© Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Indicatori derivați
Sumar
Marja profit net
12.79%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
6.51%
Lichiditate curentă
43.49
Viteza rotație active
0.5
Indicatori și coeficienți
Marjă profit net
12.79%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
6.51%
Profit net per salariat
18.398 Lei
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Marjă profit net | 12.79% | 5.67% | 36.2% | 33.42% | 44.36% | 30.78% | 23.49% | 35.71% |
| Marjă profit brut | 13.72% | 6.67% | 37.2% | 34.42% | 45.49% | 31.78% | 24.49% | 36.71% |
| Rentabilitatea capitalului (ROE) | 6.51% | 2.69% | 23.81% | 25.21% | 33.91% | 36.28% | 39.22% | 86.08% |
| Profit net per salariat | 18.398 Lei | 7.118 Lei | 61.238 Lei | 49.413 Lei | 49.712 Lei | 35.144 Lei | 24.211 Lei | 32.294 Lei |
Viteza rotație active
0.5
Viteza rotație stocuri
2.43
Durata medie încasare creanțe
289.94 zile
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Viteza rotație active | 0.5 | 0.45 | 0.65 | 0.75 | 0.7 | 1.04 | 1.36 | 1.6 |
| Viteza rotație stocuri | 2.43 | 2.96 | 3.87 | 3.95 | 2.94 | 4.2 | 4.57 | 4.87 |
| Durata medie încasare creanțe | 289.94 zile | 403.39 zile | 214.97 zile | 153.48 zile | 1.93 zile | 0 zile | 0 zile | 0 zile |
| Cifra de afaceri per salariat | 143.856 Lei | 125.515 Lei | 169.149 Lei | 147.840 Lei | 112.071 Lei | 114.188 Lei | 103.080 Lei | 90.431 Lei |
Lichiditate curentă
43.49
Lichiditate imediată
34.07
Pondere active imobilizate
5.18%
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 43.49 | 19.97 | 78.06 | 56.9 | 9.7 | 6.9 | 3.89 | 1.7 |
| Lichiditate imediată | 34.07 | 16.69 | 63.69 | 44.55 | 6.86 | 4.94 | 2.37 | 0.77 |
| Pondere active imobilizate | 5.18% | 6.64% | 8.47% | 12.92% | 18.17% | 12.9% | 23.43% | 39.72% |
| Pondere active circulante | 94.82% | 93.36% | 91.53% | 87.08% | 81.83% | 87.1% | 76.57% | 60.28% |
©Firme.ro