Companie
Detalii identificare
Nume firmăEDYMAR SPEDITION S.R.L.
Cod unic de înregistrare RO 28825938 plătitor de TVA
Nr. înmatriculareJ21/297/2011
EUIDROONRC.J21/297/2011
Data înființării08.07.2011 - 14 ani
Domeniu de activitate
CAEN
4941
Această clasă include:
-toate activităţile de transport rutier de mărfuri: -transportul buştenilor -transportul mărfurilor -transportul cu mijloace frigorifice -transporturi grele -transport de marfă în vrac, inclusiv în autocisterne, inclusiv a celor de colectare a laptelui de la ferme -transportul autoturismelor -transportul reziduurilor şi deşeurilor, exclusiv activităţi de colectare sau eliminare
Această clasă include de asemenea:
-închirieri de camioane cu şofer -transportul mărfurilor cu vehicule cu tracţiune animală sau umană Această clasă exclude: -transportul buştenilor în incinta pădurii, ca parte a operaţiunilor forestiere,
0240 -distribuirea apei prin utilizarea de camioane cisternă,
3600 -exploatarea instalatiilor pentru manipularea mărfurilor în terminale,
5221 -activităţi de ambalare în vederea transportului,
5229 -activităţi poştale şi de curierat,
5310, 5320 -transportul deşeurilor, ca parte integrată a activităţii de colectare a deşeurilor,
3811, 3812
-toate activităţile de transport rutier de mărfuri: -transportul buştenilor -transportul mărfurilor -transportul cu mijloace frigorifice -transporturi grele -transport de marfă în vrac, inclusiv în autocisterne, inclusiv a celor de colectare a laptelui de la ferme -transportul autoturismelor -transportul reziduurilor şi deşeurilor, exclusiv activităţi de colectare sau eliminare
Această clasă include de asemenea:
-închirieri de camioane cu şofer -transportul mărfurilor cu vehicule cu tracţiune animală sau umană Această clasă exclude: -transportul buştenilor în incinta pădurii, ca parte a operaţiunilor forestiere,
0240 -distribuirea apei prin utilizarea de camioane cisternă,
3600 -exploatarea instalatiilor pentru manipularea mărfurilor în terminale,
5221 -activităţi de ambalare în vederea transportului,
5229 -activităţi poştale şi de curierat,
5310, 5320 -transportul deşeurilor, ca parte integrată a activităţii de colectare a deşeurilor,
3811, 3812
Industrie
Transport şi depozitare
SectorTransporturi terestre si transporturi prin conducte
Obiect activitateTransporturi rutiere de marfuri
Informații de contact
AdresaŞos. Slobozia-Ţăndărei nr. 115, Mărculeşti, Ialomiţa
Telefon
Informații financiare
Rezumat (2024)
Cifra de afaceri (Lei)
2.040.728
Profit (Lei)
329.604
Număr angajați
9
Vechime
14 ani
Informații statistice
Loading chart...
©Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Bilanț (Lei)
| An | Cifra afaceri | Profit anual | Profit lunar | Datorii | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri proprii | Angajați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2024 | 2.040.728 | 329.604 | 27.467 | 1.252.354 | 1.028.487 | 614.417 | 390.550 | 9 |
| 2023 | 2.435.006 | 61.869 | 5.156 | 1.227.763 | 1.083.755 | 226.670 | 82.662 | 9 |
| 2022 | 3.788.241 | 703.556 | 58.630 | 827.025 | 852.202 | 727.448 | 752.625 | 10 |
| 2021 | 2.514.009 | 338.507 | 28.209 | 862.724 | 893.885 | 809.727 | 840.888 | 11 |
| 2020 | 1.697.004 | 272.411 | 22.701 | 634.510 | 412.469 | 726.262 | 504.221 | 10 |
| 2019 | 1.351.735 | 82.541 | 6.878 | 661.425 | 412.469 | 490.767 | 241.811 | 11 |
| 2018 | 1.121.611 | 33.878 | 2.823 | 374.681 | 256.128 | 277.822 | 159.269 | 6 |
| 2017 | 966.602 | 25.543 | 2.129 | 221.626 | 194.636 | 121.382 | 125.392 | 5 |
© Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Indicatori derivați
Sumar
Marja profit net
16.15%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
84.39%
Lichiditate curentă
0.49
Viteza rotație active
1.24
Indicatori și coeficienți
Marjă profit net
16.15%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
84.39%
Profit net per salariat
36.623 Lei
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Marjă profit net | 16.15% | 2.54% | 18.57% | 13.46% | 16.05% | 6.11% | 3.02% | 2.64% |
| Marjă profit brut | 19.61% | 3.56% | 19.58% | 14.54% | 17.06% | 7.14% | 4.08% | 3.66% |
| Rentabilitatea capitalului (ROE) | 84.39% | 74.85% | 93.48% | 40.26% | 54.03% | 34.13% | 21.27% | 20.37% |
| Profit net per salariat | 36.623 Lei | 6.874 Lei | 70.356 Lei | 30.773 Lei | 27.241 Lei | 7.504 Lei | 5.646 Lei | 5.109 Lei |
Viteza rotație active
1.24
Viteza rotație stocuri
0
Durata medie încasare creanțe
61.27 zile
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Viteza rotație active | 1.24 | 1.86 | 2.4 | 1.48 | 1.49 | 1.5 | 2.1 | 3.06 |
| Viteza rotație stocuri | 0 | 0 | 901.53 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Durata medie încasare creanțe | 61.27 zile | 29.84 zile | 64.06 zile | 95.24 zile | 143.66 zile | 54.24 zile | 46.44 zile | 37.24 zile |
| Cifra de afaceri per salariat | 226.748 Lei | 270.556 Lei | 378.824 Lei | 228.546 Lei | 169.700 Lei | 122.885 Lei | 186.935 Lei | 193.320 Lei |
Lichiditate curentă
0.49
Lichiditate imediată
0.49
Pondere active imobilizate
62.6%
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 0.49 | 0.18 | 0.88 | 0.94 | 1.14 | 0.74 | 0.74 | 0.55 |
| Lichiditate imediată | 0.49 | 0.18 | 0.87 | 0.94 | 1.14 | 0.74 | 0.74 | 0.55 |
| Pondere active imobilizate | 62.6% | 82.7% | 53.95% | 52.47% | 36.22% | 45.67% | 47.97% | 61.59% |
| Pondere active circulante | 37.4% | 17.3% | 46.05% | 47.53% | 63.78% | 54.33% | 52.03% | 38.41% |
©Firme.ro