Companie
Detalii identificare
Nume firmăRACCOURCI SRL
Cod unic de înregistrare28877074 neplătitor de TVA
Nr. înmatriculareJ2011008680404
EUIDROONRC.J2011008680404
Data înființării18.07.2011 - 14 ani
Domeniu de activitate
CAEN
5911
Această clasă include:
-activităţi de producţie cinematografică, video şi de programe de televiziune (seriale de televiziune, documentare, etc.) sau reclame de televiziune.
Această clasă include de asemenea:
-activităţile arhivelor de filme, etc. Această clasă exclude: -copierea de filme (cu excepţia reproducerii filmelor cinematografice pentru distribuţia în cinematografe) precum şi reproducerea benzilor magnetice audio şi video, CD-uri sau DVD-uri după original,
1820 -comerţ cu ridicata a benzilor video, CD-urilor şi DVD-urilor înregistrate,
4643 -comerţ cu ridicata a benzilor video şi a CD-urilor neînregistrate,
4652 -comerţ cu amănuntul de benzi video, CD-uri, DVD-uri,
4763 -activităţi de post producţie,
5912 -înregistrări audio şi înregistrarea pe bandă a cărţilor
5920 -activităţi de difuzare de programe de televiziune,
602 -crearea unui program complet al unui canal de televiziune,
602 -prelucrarea filmelor, alta decât pentru industria cinematografică,
7420 -activităţi ale agenţiilor sau agenţilor pentru personalul din domeniul artistic sau teatral,
7490 -închirierea casetelor video, DVD-urilor, publicului general,
7722 -captarea în circuit închis, în timp real a transmisiilor televizate in direct, şedinţelor, conferinţelor, etc.,
8299 -activităţi independente (pe cont propriu) ale actorilor, realizatorilor de desene animate, regizorilor, consultanţilor şi a altor specialişti din domeniu,
900
-activităţi de producţie cinematografică, video şi de programe de televiziune (seriale de televiziune, documentare, etc.) sau reclame de televiziune.
Această clasă include de asemenea:
-activităţile arhivelor de filme, etc. Această clasă exclude: -copierea de filme (cu excepţia reproducerii filmelor cinematografice pentru distribuţia în cinematografe) precum şi reproducerea benzilor magnetice audio şi video, CD-uri sau DVD-uri după original,
1820 -comerţ cu ridicata a benzilor video, CD-urilor şi DVD-urilor înregistrate,
4643 -comerţ cu ridicata a benzilor video şi a CD-urilor neînregistrate,
4652 -comerţ cu amănuntul de benzi video, CD-uri, DVD-uri,
4763 -activităţi de post producţie,
5912 -înregistrări audio şi înregistrarea pe bandă a cărţilor
5920 -activităţi de difuzare de programe de televiziune,
602 -crearea unui program complet al unui canal de televiziune,
602 -prelucrarea filmelor, alta decât pentru industria cinematografică,
7420 -activităţi ale agenţiilor sau agenţilor pentru personalul din domeniul artistic sau teatral,
7490 -închirierea casetelor video, DVD-urilor, publicului general,
7722 -captarea în circuit închis, în timp real a transmisiilor televizate in direct, şedinţelor, conferinţelor, etc.,
8299 -activităţi independente (pe cont propriu) ale actorilor, realizatorilor de desene animate, regizorilor, consultanţilor şi a altor specialişti din domeniu,
900
Industrie
Informaţii şi comunicaţii
SectorActivitati de productie cinematografica, video si de programe de televiziune; inregistrari audio si activitati de editare muzicala
Obiect activitateActivitati de productie cinematografica, video si de programe de televiziune
Informații de contact
AdresaCameliei nr. 7, Loc. Câmpina | Municipiul Câmpina, Prahova
Telefon
Informații financiare
Rezumat (2024)
Cifra de afaceri (Lei)
186.500
Profit (Lei)
127.184
Număr angajați
1
Vechime
14 ani
Informații statistice
Loading chart...
©Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Bilanț (Lei)
| An | Cifra afaceri | Profit anual | Profit lunar | Datorii | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri proprii | Angajați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2024 | 186.500 | 127.184 | 10.599 | 149.224 | 0 | 278.694 | 129.470 | 1 |
| 2023 | 38.719 | 0 | 0 | 20.264 | 0 | 168.202 | 147.938 | 1 |
| 2022 | 75.000 | 40.209 | 3.351 | 29.639 | 0 | 181.303 | 151.664 | 1 |
| 2021 | 20.000 | 0 | 0 | 32.827 | 0 | 144.281 | 111.454 | 1 |
| 2020 | 120.000 | 87.467 | 7.289 | 8.878 | 0 | 169.902 | 161.024 | 1 |
| 2019 | 4.202 | 0 | 0 | 106.934 | 0 | 207.491 | 100.557 | 1 |
| 2018 | 848.800 | 759.127 | 63.261 | 325.476 | 0 | 657.537 | 332.061 | 2 |
| 2017 | 218.453 | 122.199 | 10.183 | 17.169 | 0 | 135.103 | 117.934 | 1 |
© Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Indicatori derivați
Sumar
Marja profit net
68.2%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
98.23%
Lichiditate curentă
1.87
Viteza rotație active
0.67
Indicatori și coeficienți
Marjă profit net
68.2%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
98.23%
Profit net per salariat
127.184 Lei
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Marjă profit net | 68.2% | 0% | 53.61% | 0% | 72.89% | 0% | 89.44% | 55.94% |
| Marjă profit brut | 69.18% | 0% | 54.56% | 0% | 0% | 0% | 0% | 0% |
| Rentabilitatea capitalului (ROE) | 98.23% | 0% | 26.51% | 0% | 54.32% | 0% | 100% | 100% |
| Profit net per salariat | 127.184 Lei | 0 Lei | 40.209 Lei | 0 Lei | 87.467 Lei | 0 Lei | 379.564 Lei | 122.199 Lei |
Viteza rotație active
0.67
Viteza rotație stocuri
2.62
Durata medie încasare creanțe
234.85 zile
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Viteza rotație active | 0.67 | 0.23 | 0.41 | 0.14 | 0.71 | 0.02 | 1.29 | 1.62 |
| Viteza rotație stocuri | 2.62 | 0.47 | 0.9 | 0.25 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Durata medie încasare creanțe | 234.85 zile | 562.96 zile | 276.1 zile | 1035.38 zile | 0 zile | 0 zile | 0 zile | 0 zile |
| Cifra de afaceri per salariat | 186.500 Lei | 38.719 Lei | 75.000 Lei | 20.000 Lei | 120.000 Lei | 4.202 Lei | 424.400 Lei | 218.453 Lei |
Lichiditate curentă
1.87
Lichiditate imediată
1.39
Pondere active imobilizate
0%
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 1.87 | 8.3 | 6.12 | 4.4 | 19.14 | 1.94 | 2.02 | 7.87 |
| Lichiditate imediată | 1.39 | 4.24 | 3.3 | 1.98 | 19.14 | 1.94 | 2.02 | 7.87 |
| Pondere active imobilizate | 0% | 0% | 0% | 0% | 0% | 0% | 0% | 0% |
| Pondere active circulante | 100% | 100% | 100% | 100% | 100% | 100% | 100% | 100% |
©Firme.ro