Companie
Detalii identificare
Nume firmăACCENT TIM S.R.L.
Cod unic de înregistrare RO 28935892 plătitor de TVA
Nr. înmatriculareJ35/1755/2011
EUIDROONRC.J35/1755/2011
Data înființării29.07.2011 - 14 ani
Domeniu de activitate
CAEN
146
-
Industrie
Agricultură, silvicultură şi pescuit
SectorAgricultura, vanatoare si servicii anexe
Obiect activitateCresterea porcinelor
Informații de contact
AdresaRubinstein Arthur nr. 1, Timişoara, Timiş
Telefon
Informații financiare
Rezumat (2024)
Cifra de afaceri (Lei)
46.317.903
Profit (Lei)
-961.649
Număr angajați
8
Vechime
14 ani
Informații statistice
Loading chart...
©Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Bilanț (Lei)
| An | Cifra afaceri | Profit anual | Profit lunar | Datorii | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri proprii | Angajați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2024 | 46.317.903 | -961.649 | -80.137 | 26.745.669 | 8.489.929 | 21.148.888 | 848.140 | 8 |
| 2023 | 43.550.524 | 1.707.456 | 142.288 | 24.182.661 | 8.196.789 | 20.097.244 | 1.809.789 | 5 |
| 2022 | 21.572.725 | 2.575.255 | 214.605 | 17.857.827 | 8.871.306 | 12.042.107 | 102.333 | 5 |
| 2021 | 13.815.281 | -437.730 | -36.478 | 14.632.494 | 8.638.939 | 5.849.234 | -2.472.922 | 5 |
| 2020 | 18.280.610 | 157.510 | 13.126 | 12.828.336 | 9.453.853 | 3.984.236 | -2.035.192 | 5 |
| 2019 | 19.364.988 | 1.224.995 | 102.083 | 14.069.467 | 9.580.341 | 5.200.450 | -2.192.702 | 5 |
| 2018 | 14.847.386 | -1.286.601 | -107.217 | 15.427.593 | 10.192.857 | 4.954.450 | -3.427.397 | 5 |
| 2017 | 14.793.472 | 46.666 | 3.889 | 14.664.233 | 10.768.487 | 5.154.812 | -2.140.796 | 5 |
© Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Indicatori derivați
Sumar
Marja profit net
-2.08%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
-113.38%
Lichiditate curentă
0.79
Viteza rotație active
1.56
Indicatori și coeficienți
Marjă profit net
-2.08%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
-113.38%
Profit net per salariat
-120.206 Lei
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Marjă profit net | -2.08% | 3.92% | 11.94% | -3.17% | 0.86% | 6.33% | -8.67% | 0.32% |
| Marjă profit brut | 0% | 4.5% | 12.13% | 0% | 0.86% | 6.33% | 0% | 0.32% |
| Rentabilitatea capitalului (ROE) | -113.38% | 94.35% | 100% | 17.7% | -7.74% | -55.87% | 37.54% | -2.18% |
| Profit net per salariat | -120.206 Lei | 341.491 Lei | 515.051 Lei | -87.546 Lei | 31.502 Lei | 244.999 Lei | -257.320 Lei | 9.333 Lei |
Viteza rotație active
1.56
Viteza rotație stocuri
5.42
Durata medie încasare creanțe
99.09 zile
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Viteza rotație active | 1.56 | 1.54 | 1.03 | 0.95 | 1.36 | 1.31 | 0.98 | 0.93 |
| Viteza rotație stocuri | 5.42 | 4.29 | 2.64 | 3.43 | 8.91 | 5.51 | 3.85 | 3.03 |
| Durata medie încasare creanțe | 99.09 zile | 83.01 zile | 65.15 zile | 42.64 zile | 32.09 zile | 24.89 zile | 26.5 zile | 3.32 zile |
| Cifra de afaceri per salariat | 5.789.738 Lei | 8.710.105 Lei | 4.314.545 Lei | 2.763.056 Lei | 3.656.122 Lei | 3.872.998 Lei | 2.969.477 Lei | 2.958.694 Lei |
Lichiditate curentă
0.79
Lichiditate imediată
0.47
Pondere active imobilizate
28.64%
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 0.79 | 0.83 | 0.67 | 0.4 | 0.31 | 0.37 | 0.32 | 0.35 |
| Lichiditate imediată | 0.47 | 0.41 | 0.22 | 0.12 | 0.15 | 0.12 | 0.07 | 0.02 |
| Pondere active imobilizate | 28.64% | 28.97% | 42.42% | 59.63% | 70.35% | 64.82% | 67.29% | 67.63% |
| Pondere active circulante | 71.36% | 71.03% | 57.58% | 40.37% | 29.65% | 35.18% | 32.71% | 32.37% |
©Firme.ro