Companie
Detalii identificare
Nume firmăWINEBIOFIRE SRL
Cod unic de înregistrare RO 28938066 plătitor de TVA
Nr. înmatriculareJ2011000437394
EUIDROONRC.J2011000437394
Data înființării01.08.2011 - 14 ani
Domeniu de activitate
CAEN
121
Această clasă include:
-cultivarea viţei de vie pentru struguri de vin şi struguri de masă Acestă clasă exclude: -fabricarea vinului,
1102
-cultivarea viţei de vie pentru struguri de vin şi struguri de masă Acestă clasă exclude: -fabricarea vinului,
1102
Industrie
Agricultură, silvicultură şi pescuit
SectorAgricultura, vanatoare si servicii anexe
Obiect activitateCultivarea strugurilor
Informații de contact
AdresaVârtescoiu, Vrancea
Telefon
Informații financiare
Rezumat (2024)
Cifra de afaceri (Lei)
928.677
Profit (Lei)
309.564
Număr angajați
2
Vechime
14 ani
Informații statistice
Loading chart...
©Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Bilanț (Lei)
| An | Cifra afaceri | Profit anual | Profit lunar | Datorii | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri proprii | Angajați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2024 | 928.677 | 309.564 | 25.797 | 1.518.541 | 5.063.098 | 1.981.146 | 2.925.048 | 2 |
| 2023 | 501.157 | 544.482 | 45.374 | 3.310.444 | 5.262.947 | 1.759.080 | 2.615.484 | 2 |
| 2022 | 327.761 | 237.164 | 19.764 | 1.019.106 | 2.522.946 | 567.162 | 2.071.002 | 1 |
| 2021 | 644.036 | 415.490 | 34.624 | 739.648 | 2.005.611 | 764.557 | 1.833.078 | 1 |
| 2020 | 617.950 | 726.222 | 60.519 | 417.449 | 1.264.804 | 570.233 | 1.417.588 | 1 |
| 2019 | 247.986 | 22.319 | 1.860 | 303.983 | 724.428 | 330.670 | 691.366 | 1 |
| 2018 | 211.301 | 460.257 | 38.355 | 523.267 | 839.596 | 464.648 | 669.047 | 1 |
| 2017 | 170.613 | 153.024 | 12.752 | 187.684 | 169.475 | 1.042.252 | 208.790 | 1 |
© Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Indicatori derivați
Sumar
Marja profit net
33.33%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
10.58%
Lichiditate curentă
1.3
Viteza rotație active
0.13
Indicatori și coeficienți
Marjă profit net
33.33%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
10.58%
Profit net per salariat
154.782 Lei
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Marjă profit net | 33.33% | 108.64% | 72.36% | 64.51% | 117.52% | 9% | 217.82% | 89.69% |
| Marjă profit brut | 36.08% | 109.52% | 73.42% | 65.51% | 118.46% | 10.1% | 218.82% | 90.73% |
| Rentabilitatea capitalului (ROE) | 10.58% | 20.82% | 11.45% | 22.67% | 51.23% | 3.23% | 68.79% | 73.29% |
| Profit net per salariat | 154.782 Lei | 272.241 Lei | 237.164 Lei | 415.490 Lei | 726.222 Lei | 22.319 Lei | 460.257 Lei | 153.024 Lei |
Viteza rotație active
0.13
Viteza rotație stocuri
1.21
Durata medie încasare creanțe
467.4 zile
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Viteza rotație active | 0.13 | 0.07 | 0.11 | 0.23 | 0.34 | 0.24 | 0.16 | 0.14 |
| Viteza rotație stocuri | 1.21 | 1.27 | 0.94 | 2.31 | 2.67 | 1.14 | 1.03 | 1.67 |
| Durata medie încasare creanțe | 467.4 zile | 53.7 zile | 212.11 zile | 151.8 zile | 55.25 zile | 136.41 zile | 415.4 zile | 1185.95 zile |
| Cifra de afaceri per salariat | 464.339 Lei | 250.579 Lei | 327.761 Lei | 644.036 Lei | 617.950 Lei | 247.986 Lei | 211.301 Lei | 170.613 Lei |
Lichiditate curentă
1.3
Lichiditate imediată
0.8
Pondere active imobilizate
71.88%
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 1.3 | 0.53 | 0.56 | 1.03 | 1.37 | 1.09 | 0.89 | 5.55 |
| Lichiditate imediată | 0.8 | 0.41 | 0.21 | 0.66 | 0.81 | 0.37 | 0.5 | 5.01 |
| Pondere active imobilizate | 71.88% | 74.95% | 81.65% | 72.4% | 68.93% | 68.66% | 64.37% | 13.99% |
| Pondere active circulante | 28.12% | 25.05% | 18.35% | 27.6% | 31.07% | 31.34% | 35.63% | 86.01% |
©Firme.ro