Companie
Detalii identificare
Nume firmăAMARENA TRANS EXPRESS SRL
Cod unic de înregistrare28957190 neplătitor de TVA
Nr. înmatriculareJ12/2053/2011
EUIDROONRC.J12/2053/2011
Data înființării04.08.2011 - 14 ani
Domeniu de activitate
CAEN
4941
Această clasă include:
-toate activităţile de transport rutier de mărfuri: -transportul buştenilor -transportul mărfurilor -transportul cu mijloace frigorifice -transporturi grele -transport de marfă în vrac, inclusiv în autocisterne, inclusiv a celor de colectare a laptelui de la ferme -transportul autoturismelor -transportul reziduurilor şi deşeurilor, exclusiv activităţi de colectare sau eliminare
Această clasă include de asemenea:
-închirieri de camioane cu şofer -transportul mărfurilor cu vehicule cu tracţiune animală sau umană Această clasă exclude: -transportul buştenilor în incinta pădurii, ca parte a operaţiunilor forestiere,
0240 -distribuirea apei prin utilizarea de camioane cisternă,
3600 -exploatarea instalatiilor pentru manipularea mărfurilor în terminale,
5221 -activităţi de ambalare în vederea transportului,
5229 -activităţi poştale şi de curierat,
5310, 5320 -transportul deşeurilor, ca parte integrată a activităţii de colectare a deşeurilor,
3811, 3812
-toate activităţile de transport rutier de mărfuri: -transportul buştenilor -transportul mărfurilor -transportul cu mijloace frigorifice -transporturi grele -transport de marfă în vrac, inclusiv în autocisterne, inclusiv a celor de colectare a laptelui de la ferme -transportul autoturismelor -transportul reziduurilor şi deşeurilor, exclusiv activităţi de colectare sau eliminare
Această clasă include de asemenea:
-închirieri de camioane cu şofer -transportul mărfurilor cu vehicule cu tracţiune animală sau umană Această clasă exclude: -transportul buştenilor în incinta pădurii, ca parte a operaţiunilor forestiere,
0240 -distribuirea apei prin utilizarea de camioane cisternă,
3600 -exploatarea instalatiilor pentru manipularea mărfurilor în terminale,
5221 -activităţi de ambalare în vederea transportului,
5229 -activităţi poştale şi de curierat,
5310, 5320 -transportul deşeurilor, ca parte integrată a activităţii de colectare a deşeurilor,
3811, 3812
Industrie
Transport şi depozitare
SectorTransporturi terestre si transporturi prin conducte
Obiect activitateTransporturi rutiere de marfuri
Informații de contact
Adresastr. Aurel Vlaicu nr. 2, Cluj-Napoca, Cluj
Telefon
Informații financiare
Rezumat (2025)
Cifra de afaceri (Lei)
69.830
Profit (Lei)
14.869
Număr angajați
0
Vechime
14 ani
Informații statistice
Loading chart...
©Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Bilanț (Lei)
| An | Cifra afaceri | Profit anual | Profit lunar | Datorii | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri proprii | Angajați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 69.830 | 14.869 | 1.239 | 101.575 | 6.576 | 114.199 | 15.109 | 0 |
| 2024 | 31.401 | 4.961 | 413 | 462 | 0 | 48.498 | 48.240 | 0 |
| 2023 | 29.200 | 2.690 | 224 | 39.365 | 0 | 82.644 | 43.279 | 0 |
| 2022 | 18.710 | 4.503 | 375 | 646 | 0 | 80.234 | 79.588 | 1 |
| 2021 | 39.890 | 25.569 | 2.131 | 848 | 0 | 75.933 | 75.085 | 1 |
| 2020 | 38.980 | 22.333 | 1.861 | 1.198 | 0 | 50.714 | 49.516 | 0 |
| 2019 | 45.030 | 0 | 0 | 676 | 0 | 27.859 | 27.183 | 0 |
| 2018 | 39.340 | 0 | 0 | 520 | 0 | 32.318 | 31.798 | 0 |
| 2017 | 49.005 | 1.145 | 95 | 875 | 0 | 41.744 | 41.013 | 0 |
© Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Indicatori derivați
Sumar
Marja profit net
21.29%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
98.41%
Lichiditate curentă
1.12
Viteza rotație active
0.58
Indicatori și coeficienți
Marjă profit net
21.29%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
98.41%
Profit net per salariat
n/a
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Marjă profit net | 21.29% | 15.8% | 9.21% | 24.07% | 64.1% | 57.29% | 0% | 0% | 2.34% |
| Marjă profit brut | 26.19% | 18.42% | 10.87% | 26.62% | 66.75% | 60.12% | 0% | 0% | 5.34% |
| Rentabilitatea capitalului (ROE) | 98.41% | 10.28% | 6.22% | 5.66% | 34.05% | 45.1% | 0% | 0% | 2.79% |
| Profit net per salariat | n/a | n/a | n/a | 4.503 Lei | 25.569 Lei | n/a | n/a | n/a | n/a |
Viteza rotație active
0.58
Viteza rotație stocuri
25.06
Durata medie încasare creanțe
176.57 zile
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Viteza rotație active | 0.58 | 0.65 | 0.35 | 0.23 | 0.53 | 0.77 | 1.62 | 1.22 | 1.17 |
| Viteza rotație stocuri | 25.06 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Durata medie încasare creanțe | 176.57 zile | 312.74 zile | 906.84 zile | 877.74 zile | 423.5 zile | 421.59 zile | 0 zile | 3.3 zile | 26.54 zile |
| Cifra de afaceri per salariat | n/a | n/a | n/a | 18.710 Lei | 39.890 Lei | n/a | n/a | n/a | n/a |
Lichiditate curentă
1.12
Lichiditate imediată
1.1
Pondere active imobilizate
5.44%
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 1.12 | 104.97 | 2.1 | 124.2 | 89.54 | 42.33 | 41.21 | 62.15 | 47.71 |
| Lichiditate imediată | 1.1 | 104.97 | 2.1 | 124.2 | 89.54 | 42.33 | 41.21 | 62.15 | 47.71 |
| Pondere active imobilizate | 5.44% | 0% | 0% | 0% | 0% | 0% | 0% | 0% | 0% |
| Pondere active circulante | 94.56% | 100% | 100% | 100% | 100% | 100% | 100% | 100% | 100% |
©Firme.ro