Companie
Detalii identificare
Nume firmăSFR MINI EXCAVATOARE SRL
Cod unic de înregistrare RO 28967312 plătitor de TVA
Nr. înmatriculareJ20/807/2011
EUIDROONRC.J20/807/2011
Data înființării08.08.2011 - 14 ani
Domeniu de activitate
CAEN
4663
-
Industrie
Comerţ cu ridicata şi cu amănuntul; repararea autovehiculelor şi motocicletelor
SectorComert cu ridicata cu exceptia comertului cu autovehicule si motociclete
Obiect activitateComert cu ridicata al masinilor pentru industria miniera si constructii
Informații de contact
AdresaSimeria Veche nr. 90Bis, Simeria Veche, Hunedoara
Telefon
Informații financiare
Rezumat (2025)
Cifra de afaceri (Lei)
3.696.150
Profit (Lei)
2.798.677
Număr angajați
3
Vechime
14 ani
Informații statistice
Loading chart...
©Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Bilanț (Lei)
| An | Cifra afaceri | Profit anual | Profit lunar | Datorii | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri proprii | Angajați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 3.696.150 | 2.798.677 | 233.223 | 4.088.993 | 3.570.451 | 7.141.310 | 6.622.768 | 3 |
| 2024 | 3.723.629 | 923.129 | 76.927 | 2.110.064 | 2.117.562 | 4.827.949 | 4.604.089 | 3 |
| 2023 | 2.592.578 | -490.909 | -40.909 | 2.406.779 | 2.830.112 | 4.188.096 | 3.945.961 | 9 |
| 2022 | 4.407.176 | 1.462.998 | 121.917 | 2.112.594 | 3.084.795 | 5.232.791 | 4.436.870 | 12 |
| 2021 | 4.300.599 | 1.222.497 | 101.875 | 2.848.792 | 3.651.010 | 4.531.780 | 3.131.767 | 6 |
| 2020 | 4.155.182 | 55.205 | 4.600 | 3.376.370 | 4.044.916 | 4.002.094 | 1.909.271 | 6 |
| 2019 | 6.491.318 | 306.075 | 25.506 | 4.039.302 | 4.674.718 | 4.373.834 | 1.854.065 | 15 |
| 2018 | 5.430.909 | 913.997 | 76.166 | 2.071.423 | 2.151.656 | 2.136.300 | 1.547.990 | 27 |
| 2017 | 7.717.976 | 1.247.561 | 103.963 | 2.059.104 | 4.926.710 | 3.183.632 | 5.382.695 | 30 |
© Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Indicatori derivați
Sumar
Marja profit net
75.72%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
42.26%
Lichiditate curentă
1.75
Viteza rotație active
0.35
Indicatori și coeficienți
Marjă profit net
75.72%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
42.26%
Profit net per salariat
932.892 Lei
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Marjă profit net | 75.72% | 24.79% | -18.94% | 33.2% | 28.43% | 1.33% | 4.72% | 16.83% | 16.16% |
| Marjă profit brut | 81.48% | 27.01% | 0% | 34.09% | 29.47% | 1.54% | 5.67% | 19.9% | 19.2% |
| Rentabilitatea capitalului (ROE) | 42.26% | 20.05% | -12.44% | 32.97% | 39.04% | 2.89% | 16.51% | 59.04% | 23.18% |
| Profit net per salariat | 932.892 Lei | 307.710 Lei | -54.545 Lei | 121.917 Lei | 203.750 Lei | 9.201 Lei | 20.405 Lei | 33.852 Lei | 41.585 Lei |
Viteza rotație active
0.35
Viteza rotație stocuri
3.96
Durata medie încasare creanțe
363.3 zile
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Viteza rotație active | 0.35 | 0.54 | 0.37 | 0.53 | 0.53 | 0.52 | 0.72 | 1.27 | 0.95 |
| Viteza rotație stocuri | 3.96 | 3.14 | 2.38 | 3.9 | 6.59 | 7.88 | 29.92 | 29.89 | 63.98 |
| Durata medie încasare creanțe | 363.3 zile | 325.98 zile | 424.56 zile | 320.24 zile | 303.4 zile | 190.2 zile | 149.28 zile | 107.24 zile | 134.74 zile |
| Cifra de afaceri per salariat | 1.232.050 Lei | 1.241.210 Lei | 288.064 Lei | 367.265 Lei | 716.767 Lei | 692.530 Lei | 432.755 Lei | 201.145 Lei | 257.266 Lei |
Lichiditate curentă
1.75
Lichiditate imediată
1.52
Pondere active imobilizate
33.33%
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 1.75 | 2.29 | 1.74 | 2.48 | 1.59 | 1.19 | 1.08 | 1.03 | 1.55 |
| Lichiditate imediată | 1.52 | 1.73 | 1.29 | 1.94 | 1.36 | 1.03 | 1.03 | 0.94 | 1.49 |
| Pondere active imobilizate | 33.33% | 30.49% | 40.33% | 37.09% | 44.62% | 50.27% | 51.66% | 50.18% | 60.75% |
| Pondere active circulante | 66.67% | 69.51% | 59.67% | 62.91% | 55.38% | 49.73% | 48.34% | 49.82% | 39.25% |
©Firme.ro