Companie
Detalii identificare
Nume firmăVASESICA SRL
Cod unic de înregistrare RO 29015450 plătitor de TVA
Nr. înmatriculareJ2011001917354
EUIDROONRC.J2011001917354
Data înființării22.08.2011 - 14 ani
Domeniu de activitate
CAEN
4752
Această clasă include:
-vânzarea cu amanuntul a articolelor de fierărie -vânzarea cu amanuntul a vopselelor şi lacurilor -vânzarea cu amanuntul a produselor din sticlă -vânzarea cu amanuntul a altor materiale de construcţii, cum sunt cărămizi, lemn, echipament sanitar -vânzarea cu amanuntul a materialelor şi echipamentelor de bricolaj
Această clasă include de asemenea:
-vânzarea cu amănuntul a maşinilor de tuns gazonul, indiferent de modul de operare -vânzarea cu amănuntul a saunelor
-vânzarea cu amanuntul a articolelor de fierărie -vânzarea cu amanuntul a vopselelor şi lacurilor -vânzarea cu amanuntul a produselor din sticlă -vânzarea cu amanuntul a altor materiale de construcţii, cum sunt cărămizi, lemn, echipament sanitar -vânzarea cu amanuntul a materialelor şi echipamentelor de bricolaj
Această clasă include de asemenea:
-vânzarea cu amănuntul a maşinilor de tuns gazonul, indiferent de modul de operare -vânzarea cu amănuntul a saunelor
Industrie
Comerţ cu ridicata şi cu amănuntul; repararea autovehiculelor şi motocicletelor
SectorComert cu amanuntul, cu exceptia autovehiculelor si motocicletelor
Obiect activitateComert cu amanuntul al articolelor de fierarie, al articolelor din sticla si a celor pentru vopsit, in magazine specializate
Informații de contact
AdresaTrandafirilor nr. 39, Sat Gottlob | Comuna Gottlob, Timiş
Telefon
Informații financiare
Rezumat (2025)
Cifra de afaceri (Lei)
488.414
Profit (Lei)
49.961
Număr angajați
1
Vechime
14 ani
Informații statistice
Loading chart...
©Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Bilanț (Lei)
| An | Cifra afaceri | Profit anual | Profit lunar | Datorii | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri proprii | Angajați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 488.414 | 49.961 | 4.163 | 151.376 | 97.496 | 735.681 | 802.206 | 1 |
| 2024 | 454.093 | 40.614 | 3.385 | 184.888 | 109.217 | 707.511 | 752.245 | 1 |
| 2023 | 452.533 | 21.899 | 1.825 | 227.118 | 121.095 | 697.249 | 711.631 | 2 |
| 2022 | 502.635 | 0 | 0 | 185.835 | 135.756 | 619.405 | 689.731 | 3 |
| 2021 | 674.647 | 42.798 | 3.567 | 251.540 | 178.864 | 670.136 | 717.287 | 3 |
| 2020 | 825.364 | 71.796 | 5.983 | 323.138 | 224.200 | 653.600 | 674.489 | 3 |
| 2019 | 1.171.388 | 171.777 | 14.315 | 608.646 | 269.536 | 855.638 | 602.693 | 3 |
| 2018 | 1.072.864 | 143.097 | 11.925 | 595.783 | 250.094 | 704.504 | 430.916 | 3 |
| 2017 | 1.102.381 | 186.899 | 15.575 | 403.344 | 278.431 | 542.028 | 474.718 | 3 |
© Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Indicatori derivați
Sumar
Marja profit net
10.23%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
6.23%
Lichiditate curentă
4.86
Viteza rotație active
0.59
Indicatori și coeficienți
Marjă profit net
10.23%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
6.23%
Profit net per salariat
49.961 Lei
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Marjă profit net | 10.23% | 8.94% | 4.84% | 0% | 6.34% | 8.7% | 14.66% | 13.34% | 16.95% |
| Marjă profit brut | 11.96% | 10.8% | 5.79% | 0% | 7.35% | 9.62% | 15.67% | 14.34% | 17.94% |
| Rentabilitatea capitalului (ROE) | 6.23% | 5.4% | 3.08% | 0% | 5.97% | 10.64% | 28.5% | 33.21% | 39.37% |
| Profit net per salariat | 49.961 Lei | 40.614 Lei | 10.950 Lei | 0 Lei | 14.266 Lei | 23.932 Lei | 57.259 Lei | 47.699 Lei | 62.300 Lei |
Viteza rotație active
0.59
Viteza rotație stocuri
0.7
Durata medie încasare creanțe
20.72 zile
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Viteza rotație active | 0.59 | 0.56 | 0.55 | 0.67 | 0.79 | 0.94 | 1.04 | 1.12 | 1.34 |
| Viteza rotație stocuri | 0.7 | 0.67 | 0.69 | 0.85 | 1.04 | 1.34 | 1.93 | 1.64 | 2.2 |
| Durata medie încasare creanțe | 20.72 zile | 16.88 zile | 19.68 zile | 14.94 zile | 9.1 zile | 11.36 zile | 11.46 zile | 14.6 zile | 9.37 zile |
| Cifra de afaceri per salariat | 488.414 Lei | 454.093 Lei | 226.267 Lei | 167.545 Lei | 224.882 Lei | 275.121 Lei | 390.463 Lei | 357.621 Lei | 367.460 Lei |
Lichiditate curentă
4.86
Lichiditate imediată
0.23
Pondere active imobilizate
11.7%
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 4.86 | 3.83 | 3.07 | 3.33 | 2.66 | 2.02 | 1.41 | 1.18 | 1.34 |
| Lichiditate imediată | 0.23 | 0.14 | 0.2 | 0.15 | 0.09 | 0.12 | 0.41 | 0.09 | 0.1 |
| Pondere active imobilizate | 11.7% | 13.37% | 14.8% | 17.98% | 21.07% | 25.54% | 23.96% | 26.2% | 33.94% |
| Pondere active circulante | 88.3% | 86.63% | 85.2% | 82.02% | 78.93% | 74.46% | 76.04% | 73.8% | 66.06% |
©Firme.ro