Companie
Detalii identificare
Nume firmăWEST MASTERWOOD SRL
Cod unic de înregistrare RO 29103292 plătitor de TVA
Nr. înmatriculareJ02/1083/2011
EUIDROONRC.J02/1083/2011
Data înființării15.09.2011 - 14 ani
Domeniu de activitate
CAEN
4673
Această clasă include:
-comerţul cu ridicata al lemnului neprelucrat -comerţul cu ridicata al produselor rezultate din prelucrarea primară a lemnului -comerţul cu ridicata a vopselelor şi lacurilor -comerţul cu ridicata al materialelor de construcţii: -nisip, pietriş, etc. -comerţul cu ridicata al tapetului şi produselor pentru acoperit pardoselile -comerţul cu ridicata al sticlei plate -comerţul cu ridicata al echipamentelor sanitare: -căzi de baie, chiuvete, toalete şi alte articole sanitare din porţelan -comerţul cu ridicata al clădirilor prefabricate
-comerţul cu ridicata al lemnului neprelucrat -comerţul cu ridicata al produselor rezultate din prelucrarea primară a lemnului -comerţul cu ridicata a vopselelor şi lacurilor -comerţul cu ridicata al materialelor de construcţii: -nisip, pietriş, etc. -comerţul cu ridicata al tapetului şi produselor pentru acoperit pardoselile -comerţul cu ridicata al sticlei plate -comerţul cu ridicata al echipamentelor sanitare: -căzi de baie, chiuvete, toalete şi alte articole sanitare din porţelan -comerţul cu ridicata al clădirilor prefabricate
Industrie
Comerţ cu ridicata şi cu amănuntul; repararea autovehiculelor şi motocicletelor
SectorComert cu ridicata cu exceptia comertului cu autovehicule si motociclete
Obiect activitateComert cu ridicata al materialului lemnos si al materialelor de constructii si echipamentelor sanitare
Informații de contact
AdresaIasomiei nr. 918, Zădăreni, Arad
Telefon
Informații financiare
Rezumat (2024)
Cifra de afaceri (Lei)
649.815
Profit (Lei)
50.593
Număr angajați
0
Vechime
14 ani
Informații statistice
Loading chart...
©Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Bilanț (Lei)
| An | Cifra afaceri | Profit anual | Profit lunar | Datorii | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri proprii | Angajați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2024 | 649.815 | 50.593 | 4.216 | 1.606.144 | 51.170 | 679.857 | -373.139 | 0 |
| 2023 | 51.453 | 0 | 0 | 1.611.864 | 51.275 | 840.629 | -423.732 | 0 |
| 2022 | 49.221 | 0 | 0 | 1.530.365 | 72.097 | 500.373 | -379.574 | 1 |
| 2021 | 230.073 | 0 | 0 | 977.934 | 74.934 | 676.858 | -226.142 | 1 |
| 2020 | 552.876 | 0 | 0 | 833.282 | 40.735 | 620.061 | -172.486 | 2 |
| 2019 | 1.335.653 | 10.897 | 908 | 777.267 | 249.705 | 536.171 | 8.609 | 2 |
| 2018 | 400.772 | 384.016 | 32.001 | 500.774 | 103.889 | 394.598 | -2.287 | 0 |
| 2017 | 216.541 | 0 | 0 | 1.411.445 | 147.172 | 1.191.376 | -87.704 | 0 |
© Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Indicatori derivați
Sumar
Marja profit net
7.79%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
-13.56%
Lichiditate curentă
0.42
Viteza rotație active
0.89
Indicatori și coeficienți
Marjă profit net
7.79%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
-13.56%
Profit net per salariat
n/a
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Marjă profit net | 7.79% | 0% | 0% | 0% | 0% | 0.82% | 95.82% | 0% |
| Marjă profit brut | 8.3% | 0% | 0% | 0% | 0% | 0% | 0% | 0% |
| Rentabilitatea capitalului (ROE) | -13.56% | 0% | 0% | 0% | 0% | 100% | -16791.25% | 0% |
| Profit net per salariat | n/a | n/a | 0 Lei | 0 Lei | 0 Lei | 5.449 Lei | n/a | n/a |
Viteza rotație active
0.89
Viteza rotație stocuri
2.44
Durata medie încasare creanțe
202.51 zile
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Viteza rotație active | 0.89 | 0.06 | 0.09 | 0.31 | 0.84 | 1.7 | 0.8 | 0.16 |
| Viteza rotație stocuri | 2.44 | 0.3 | 0.41 | 2.01 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Durata medie încasare creanțe | 202.51 zile | 2464.76 zile | 2738 zile | 883.08 zile | 0 zile | 0 zile | 0 zile | 0 zile |
| Cifra de afaceri per salariat | n/a | n/a | 49.221 Lei | 230.073 Lei | 276.438 Lei | 667.827 Lei | n/a | n/a |
Lichiditate curentă
0.42
Lichiditate imediată
0.26
Pondere active imobilizate
7%
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 0.42 | 0.52 | 0.33 | 0.69 | 0.74 | 0.69 | 0.79 | 0.84 |
| Lichiditate imediată | 0.26 | 0.42 | 0.25 | 0.58 | 0.74 | 0.69 | 0.79 | 0.84 |
| Pondere active imobilizate | 7% | 5.75% | 12.59% | 9.97% | 6.16% | 31.77% | 20.84% | 10.99% |
| Pondere active circulante | 93% | 94.25% | 87.41% | 90.03% | 93.84% | 68.23% | 79.16% | 89.01% |
©Firme.ro