Companie
Detalii identificare
Nume firmăNB NEW POSITIVE GROUP SRL
Cod unic de înregistrare29183429 neplătitor de TVA
Nr. înmatriculareJ40/11866/2011
EUIDROONRC.J40/11866/2011
Data înființării04.10.2011 - 14 ani
Domeniu de activitate
CAEN
7430
-
Industrie
Activităţi profesionale, ştiinţifice şi tehnice
SectorAlte activitati profesionale, stiintifice si tehnice
Obiect activitateActivitati de traducere scrisa si orala (interpreti)
Informații de contact
Adresastr. Cap. Gheorghe Ion nr. 3, Bucureşti Sectorul 4, Bucureşti
Telefon
Informații financiare
Rezumat (2024)
Cifra de afaceri (Lei)
78.047
Profit (Lei)
33.481
Număr angajați
1
Vechime
14 ani
Informații statistice
Loading chart...
©Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Bilanț (Lei)
| An | Cifra afaceri | Profit anual | Profit lunar | Datorii | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri proprii | Angajați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2024 | 78.047 | 33.481 | 2.790 | 75.192 | 20 | 111.383 | 36.222 | 1 |
| 2023 | 107.912 | 19.763 | 1.647 | 104.962 | 20 | 107.672 | 2.741 | 1 |
| 2022 | 248.715 | 0 | 0 | 98.828 | 7.394 | 74.356 | -17.021 | 1 |
| 2021 | 229.074 | 33.690 | 2.808 | 146.851 | 29.517 | 103.881 | -13.413 | 1 |
| 2020 | 41.689 | 0 | 0 | 110.828 | 51.640 | 12.085 | -47.103 | 1 |
| 2019 | 43.339 | 0 | 0 | 103.625 | 73.763 | 51.622 | 21.760 | 1 |
| 2018 | 366.125 | 137.171 | 11.431 | 10.142 | 20 | 147.493 | 137.371 | 1 |
| 2017 | 213.720 | 29.914 | 2.493 | 5.027 | 10 | 35.131 | 30.114 | 1 |
© Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Indicatori derivați
Sumar
Marja profit net
42.9%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
92.43%
Lichiditate curentă
1.48
Viteza rotație active
0.7
Indicatori și coeficienți
Marjă profit net
42.9%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
92.43%
Profit net per salariat
33.481 Lei
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Marjă profit net | 42.9% | 18.31% | 0% | 14.71% | 0% | 0% | 37.47% | 14% |
| Marjă profit brut | 47.19% | 19.29% | 0% | 15.72% | 0% | 0% | 38.47% | 15.54% |
| Rentabilitatea capitalului (ROE) | 92.43% | 100% | 0% | -251.17% | 0% | 0% | 99.85% | 99.34% |
| Profit net per salariat | 33.481 Lei | 19.763 Lei | 0 Lei | 33.690 Lei | 0 Lei | 0 Lei | 137.171 Lei | 29.914 Lei |
Viteza rotație active
0.7
Viteza rotație stocuri
716.03
Durata medie încasare creanțe
347.89 zile
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Viteza rotație active | 0.7 | 1 | 3.04 | 1.72 | 0.65 | 0.35 | 2.48 | 6.08 |
| Viteza rotație stocuri | 716.03 | 990.02 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Durata medie încasare creanțe | 347.89 zile | 251.46 zile | 96.3 zile | 47.37 zile | 91.76 zile | 399.98 zile | 123.99 zile | 21.71 zile |
| Cifra de afaceri per salariat | 78.047 Lei | 107.912 Lei | 248.715 Lei | 229.074 Lei | 41.689 Lei | 43.339 Lei | 366.125 Lei | 213.720 Lei |
Lichiditate curentă
1.48
Lichiditate imediată
1.48
Pondere active imobilizate
0.02%
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 1.48 | 1.03 | 0.75 | 0.71 | 0.11 | 0.5 | 14.54 | 6.99 |
| Lichiditate imediată | 1.48 | 1.02 | 0.75 | 0.71 | 0.11 | 0.5 | 14.54 | 6.99 |
| Pondere active imobilizate | 0.02% | 0.02% | 9.04% | 22.13% | 81.04% | 58.83% | 0.01% | 0.03% |
| Pondere active circulante | 99.98% | 99.98% | 90.96% | 77.87% | 18.96% | 41.17% | 99.99% | 99.97% |
©Firme.ro