Companie
Detalii identificare
Nume firmăINTERSOR ACTIV SRL
Cod unic de înregistrare RO 29190876 plătitor de TVA
Nr. înmatriculareJ15/662/2011
EUIDROONRC.J15/662/2011
Data înființării06.10.2011 - 14 ani
Domeniu de activitate
CAEN
4120
Această clasă include:
-construcţia tuturor tipurilor de clădiri rezidenţiale: -case pentru o singură familie -clădiri pentru mai multe familii, inclusiv clădiri înalte (bloc turn) -construcţia tuturor tipurilor de clădiri nerezidenţiale: -clădiri pentru producţie industrială, de exemplu fabrici, ateliere, uzine etc -spitale, scoli, clădiri de birouri -hoteluri, magazine, centre comerciale, restaurante -clădiri pentru aeroporturi -săli de sport şi similare -garaje, inclusiv garaje subterane -depozite -edificii religioase -asamblarea şi ridicarea de construcţii din prefabricate pe şantier
Această clasă include de asemenea:
-modificarea şi renovarea structurilor rezidenţiale existente Această clasă exclude: -ridicarea construcţiilor prefabricate complete din părţi deja fabricate, dar nu din beton,
diviziunile 16 şi 25 -construcţia de instalaţii industriale, cu excepţia clădirilor,
4299 -activităţi de arhitectură şi de inginerie,
711 -servicii de management al proiectelor pentru construcţii,
711
-construcţia tuturor tipurilor de clădiri rezidenţiale: -case pentru o singură familie -clădiri pentru mai multe familii, inclusiv clădiri înalte (bloc turn) -construcţia tuturor tipurilor de clădiri nerezidenţiale: -clădiri pentru producţie industrială, de exemplu fabrici, ateliere, uzine etc -spitale, scoli, clădiri de birouri -hoteluri, magazine, centre comerciale, restaurante -clădiri pentru aeroporturi -săli de sport şi similare -garaje, inclusiv garaje subterane -depozite -edificii religioase -asamblarea şi ridicarea de construcţii din prefabricate pe şantier
Această clasă include de asemenea:
-modificarea şi renovarea structurilor rezidenţiale existente Această clasă exclude: -ridicarea construcţiilor prefabricate complete din părţi deja fabricate, dar nu din beton,
diviziunile 16 şi 25 -construcţia de instalaţii industriale, cu excepţia clădirilor,
4299 -activităţi de arhitectură şi de inginerie,
711 -servicii de management al proiectelor pentru construcţii,
711
Industrie
Construcţii
SectorConstructii de cladiri
Obiect activitateLucrari de constructii a cladirilor rezidentiale si nerezidentiale
Informații de contact
AdresaGhineşti, Dâmboviţa
Informații financiare
Rezumat (2024)
Cifra de afaceri (Lei)
615.152
Profit (Lei)
9.813
Număr angajați
4
Vechime
14 ani
Informații statistice
Loading chart...
©Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Bilanț (Lei)
| An | Cifra afaceri | Profit anual | Profit lunar | Datorii | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri proprii | Angajați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2024 | 615.152 | 9.813 | 818 | 445.177 | 91.488 | 388.064 | 34.375 | 4 |
| 2023 | 713.343 | 146.510 | 12.209 | 488.701 | 68.303 | 444.960 | 24.562 | 5 |
| 2022 | 411.487 | 0 | 0 | 498.659 | 66.582 | 310.128 | -121.949 | 4 |
| 2021 | 740.358 | 37.328 | 3.111 | 340.502 | 110.691 | 267.379 | 37.568 | 5 |
| 2020 | 368.599 | 36.325 | 3.027 | 109.762 | 0 | 825.751 | 715.989 | 0 |
| 2019 | 721.511 | 417.677 | 34.806 | 56.126 | 0 | 735.790 | 679.664 | 4 |
| 2018 | 331.297 | 96.328 | 8.027 | 18.320 | 0 | 280.307 | 261.987 | 4 |
| 2017 | 280.407 | 186.654 | 15.555 | 44.774 | 605 | 209.828 | 165.659 | 4 |
© Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Indicatori derivați
Sumar
Marja profit net
1.6%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
28.55%
Lichiditate curentă
0.87
Viteza rotație active
1.28
Indicatori și coeficienți
Marjă profit net
1.6%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
28.55%
Profit net per salariat
2.453 Lei
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Marjă profit net | 1.6% | 20.54% | 0% | 5.04% | 9.85% | 57.89% | 29.08% | 66.57% |
| Marjă profit brut | 3.75% | 21.52% | 0% | 6.04% | 10.85% | 58.89% | 30.05% | 67.57% |
| Rentabilitatea capitalului (ROE) | 28.55% | 100% | 0% | 99.36% | 5.07% | 61.45% | 36.77% | 100% |
| Profit net per salariat | 2.453 Lei | 29.302 Lei | 0 Lei | 7.466 Lei | n/a | 104.419 Lei | 24.082 Lei | 46.664 Lei |
Viteza rotație active
1.28
Viteza rotație stocuri
5858.59
Durata medie încasare creanțe
227.33 zile
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Viteza rotație active | 1.28 | 1.39 | 1.09 | 1.96 | 0.45 | 0.98 | 1.18 | 1.33 |
| Viteza rotație stocuri | 5858.59 | -2984.7 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 6.52 |
| Durata medie încasare creanțe | 227.33 zile | 139.34 zile | 228.44 zile | 121.57 zile | 26.05 zile | 24.43 zile | 33.16 zile | 42.45 zile |
| Cifra de afaceri per salariat | 153.788 Lei | 142.669 Lei | 102.872 Lei | 148.072 Lei | n/a | 180.378 Lei | 82.824 Lei | 70.102 Lei |
Lichiditate curentă
0.87
Lichiditate imediată
0.87
Pondere active imobilizate
19.08%
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 0.87 | 0.91 | 0.62 | 0.79 | 7.52 | 13.11 | 15.3 | 4.69 |
| Lichiditate imediată | 0.87 | 0.91 | 0.62 | 0.79 | 7.52 | 13.11 | 15.3 | 3.73 |
| Pondere active imobilizate | 19.08% | 13.31% | 17.67% | 29.28% | 0% | 0% | 0% | 0.29% |
| Pondere active circulante | 80.92% | 86.69% | 82.33% | 70.72% | 100% | 100% | 100% | 99.71% |
©Firme.ro