Companie
Detalii identificare
Nume firmăDANATOL TAXI S.R.L.
Cod unic de înregistrare29200708 neplătitor de TVA
Nr. înmatriculareJ12/2505/2011
EUIDROONRC.J12/2505/2011
Data înființării07.10.2011 - 14 ani
Domeniu de activitate
CAEN
4932
Această clasă include, de asemenea: -închirieri de autovehicule particulare, cu operator
Industrie
Transport şi depozitare
SectorTransporturi terestre si transporturi prin conducte
Obiect activitateTransporturi cu taxiuri
Informații de contact
AdresaAleea Brateş nr. 1, Cluj-Napoca, Cluj
Informații financiare
Rezumat (2024)
Cifra de afaceri (Lei)
30.972
Profit (Lei)
-4.834
Număr angajați
1
Vechime
14 ani
Informații statistice
Loading chart...
©Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Bilanț (Lei)
| An | Cifra afaceri | Profit anual | Profit lunar | Datorii | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri proprii | Angajați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2024 | 30.972 | -4.834 | -403 | 7.006 | 79 | 568 | -6.359 | 1 |
| 2023 | 44.182 | 0 | 0 | 12.622 | 9.737 | 1.360 | -1.525 | 1 |
| 2022 | 48.718 | 51 | 4 | 21.103 | 20.187 | 1.207 | 291 | 1 |
| 2021 | 35.926 | 3.726 | 311 | 7.303 | 27.708 | 119.641 | 140.046 | 1 |
| 2020 | 54.528 | 32.478 | 2.707 | 24.463 | 0 | 160.783 | 136.320 | 1 |
| 2019 | 90.374 | 44.407 | 3.701 | 26.015 | 0 | 129.857 | 103.842 | 1 |
| 2018 | 110.675 | 66.205 | 5.517 | 5.176 | 2.500 | 62.111 | 59.435 | 1 |
| 2017 | 41.079 | 0 | 0 | 14.729 | 5.181 | 2.778 | -6.770 | 1 |
© Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Indicatori derivați
Sumar
Marja profit net
-15.61%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
76.02%
Lichiditate curentă
0.08
Viteza rotație active
47.87
Indicatori și coeficienți
Marjă profit net
-15.61%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
76.02%
Profit net per salariat
-4.834 Lei
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Marjă profit net | -15.61% | 0% | 0.1% | 10.37% | 59.56% | 49.14% | 59.82% | 0% |
| Marjă profit brut | 0% | 0% | 0.75% | 12.64% | 62.56% | 52.14% | 62.82% | 0% |
| Rentabilitatea capitalului (ROE) | 76.02% | 0% | 17.53% | 2.66% | 23.82% | 42.76% | 100% | 0% |
| Profit net per salariat | -4.834 Lei | 0 Lei | 51 Lei | 3.726 Lei | 32.478 Lei | 44.407 Lei | 66.205 Lei | 0 Lei |
Viteza rotație active
47.87
Viteza rotație stocuri
0
Durata medie încasare creanțe
6.73 zile
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Viteza rotație active | 47.87 | 3.98 | 2.28 | 0.24 | 0.34 | 0.7 | 1.71 | 5.16 |
| Viteza rotație stocuri | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Durata medie încasare creanțe | 6.73 zile | 6.64 zile | 0 zile | 0 zile | 0 zile | 0 zile | 0 zile | 0 zile |
| Cifra de afaceri per salariat | 30.972 Lei | 44.182 Lei | 48.718 Lei | 35.926 Lei | 54.528 Lei | 90.374 Lei | 110.675 Lei | 41.079 Lei |
Lichiditate curentă
0.08
Lichiditate imediată
0.08
Pondere active imobilizate
12.21%
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 0.08 | 0.11 | 0.06 | 16.38 | 6.57 | 4.99 | 12 | 0.19 |
| Lichiditate imediată | 0.08 | 0.11 | 0.06 | 16.38 | 6.57 | 4.99 | 12 | 0.19 |
| Pondere active imobilizate | 12.21% | 87.74% | 94.36% | 18.8% | 0% | 0% | 3.87% | 65.1% |
| Pondere active circulante | 87.79% | 12.26% | 5.64% | 81.2% | 100% | 100% | 96.13% | 34.9% |
©Firme.ro