Companie
Detalii identificare
Nume firmăYULY-CHRIS AGRO SALES S.R.L.
Cod unic de înregistrare RO 29214576 plătitor de TVA
Nr. înmatriculareJ21/414/2011
EUIDROONRC.J21/414/2011
Data înființării12.10.2011 - 14 ani
Domeniu de activitate
CAEN
4611
Această clasă exclude: -comerţul cu ridicata în nume propriu,
462 la 469 -vânzări cu amănuntul făcute de comisionari,
4799
462 la 469 -vânzări cu amănuntul făcute de comisionari,
4799
Industrie
Comerţ cu ridicata şi cu amănuntul; repararea autovehiculelor şi motocicletelor
SectorComert cu ridicata cu exceptia comertului cu autovehicule si motociclete
Obiect activitateIntermedieri in comertul cu materii prime agricole, animale vii, materii prime textile si cu semifabricate
Informații de contact
Adresastr. Bucureşti nr. 110, Bucu, Ialomiţa
Telefon
Informații financiare
Rezumat (2024)
Cifra de afaceri (Lei)
365.517
Profit (Lei)
202.164
Număr angajați
1
Vechime
14 ani
Informații statistice
Loading chart...
©Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Bilanț (Lei)
| An | Cifra afaceri | Profit anual | Profit lunar | Datorii | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri proprii | Angajați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2024 | 365.517 | 202.164 | 16.847 | 258.337 | 217.989 | 241.861 | 202.404 | 1 |
| 2023 | 330.362 | 134.449 | 11.204 | 171.341 | 104.205 | 198.059 | 134.689 | 1 |
| 2022 | 301.232 | 156.302 | 13.025 | 182.122 | 89.827 | 248.194 | 156.542 | 1 |
| 2021 | 336.725 | 145.056 | 12.088 | 208.046 | 157.279 | 211.274 | 160.565 | 1 |
| 2020 | 299.028 | 128.009 | 10.667 | 125.761 | 106.557 | 143.537 | 125.387 | 1 |
| 2019 | 97.500 | 0 | 0 | 165.667 | 186.684 | 349.402 | 371.091 | 0 |
| 2018 | 430.391 | 320.639 | 26.720 | 252.305 | 265.269 | 501.804 | 515.166 | 1 |
| 2017 | 384.930 | 311.171 | 25.931 | 110.479 | 120.378 | 301.512 | 311.411 | 1 |
© Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Indicatori derivați
Sumar
Marja profit net
55.31%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
99.88%
Lichiditate curentă
0.94
Viteza rotație active
0.79
Indicatori și coeficienți
Marjă profit net
55.31%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
99.88%
Profit net per salariat
202.164 Lei
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Marjă profit net | 55.31% | 40.7% | 51.89% | 43.08% | 42.81% | 0% | 74.5% | 80.84% |
| Marjă profit brut | 57.56% | 41.68% | 52.92% | 43.97% | 0% | 0% | 0% | 0% |
| Rentabilitatea capitalului (ROE) | 99.88% | 99.82% | 99.85% | 90.34% | 100% | 0% | 62.24% | 99.92% |
| Profit net per salariat | 202.164 Lei | 134.449 Lei | 156.302 Lei | 145.056 Lei | 128.009 Lei | n/a | 320.639 Lei | 311.171 Lei |
Viteza rotație active
0.79
Viteza rotație stocuri
0
Durata medie încasare creanțe
208.46 zile
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Viteza rotație active | 0.79 | 1.09 | 0.89 | 0.91 | 1.2 | 0.18 | 0.56 | 0.91 |
| Viteza rotație stocuri | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Durata medie încasare creanțe | 208.46 zile | 190.09 zile | 198.43 zile | 190.34 zile | 0 zile | 0 zile | 0 zile | 0 zile |
| Cifra de afaceri per salariat | 365.517 Lei | 330.362 Lei | 301.232 Lei | 336.725 Lei | 299.028 Lei | n/a | 430.391 Lei | 384.930 Lei |
Lichiditate curentă
0.94
Lichiditate imediată
0.94
Pondere active imobilizate
47.4%
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 0.94 | 1.16 | 1.36 | 1.02 | 1.14 | 2.11 | 1.99 | 2.73 |
| Lichiditate imediată | 0.94 | 1.16 | 1.36 | 1.02 | 1.14 | 2.11 | 1.99 | 2.73 |
| Pondere active imobilizate | 47.4% | 34.47% | 26.57% | 42.67% | 42.61% | 34.82% | 34.58% | 28.53% |
| Pondere active circulante | 52.6% | 65.53% | 73.43% | 57.33% | 57.39% | 65.18% | 65.42% | 71.47% |
©Firme.ro