Companie
Detalii identificare
Nume firmăDENITEL BERCENI SRL
Cod unic de înregistrare29257631 neplătitor de TVA
Nr. înmatriculareJ2011012623406
EUIDROONRC.J2011012623406
Data înființării24.10.2011 - 14 ani
Domeniu de activitate
CAEN
6110
Această clasă cuprinde activităţi de expoatare, întreţinere şi furnizare a accesului la facilităţile de transmisie a vocii, datelor, a unui text, a sunetelor şi imaginilor prin utilizarea unei infrastructuri de telecomunicaţii formată din reţele de cabluri. Facilităţile de transmisie care desfăşoară aceste activităţi se bazează pe o singură tehnologie, fie pe o combinaţie de tehnologii. În mod specific, aceste activităţi includ: 1) exploatarea şi întreţinerea instalaţiilor de comutare şi transmitere pentru a asigura comunicaţia între doua puncte prin intermediul: liniilor terestre, a microundelor sau o combinaţie de linii terestre şi conexiuni prin satelit 2) exploatarea sistemelor de distribuţie prin cablu (de exemplu: pentru distribuţia de date şi semnale de televiziune) 3) furnizarea de servicii de comunicaţii telegrafice precum şi a altor comunicaţii non-vocale. Această clasă include, de asemenea, asigurarea accesului la Internet prin operatorul infrastructurii de reţele cu cablu. Această clasă exclude: -recomercializarea serviciilor de telecomunicaţii,
6190
6190
Industrie
Informaţii şi comunicaţii
SectorTelecomunicatii
Obiect activitateActivitati de telecomunicatii prin retele cu cablu
Informații de contact
AdresaAleea Huedin nr. 5, Bucureşti Sectorul 4, Bucureşti
Telefon
Informații financiare
Rezumat (2025)
Cifra de afaceri (Lei)
266.250
Profit (Lei)
133.697
Număr angajați
1
Vechime
14 ani
Informații statistice
Loading chart...
©Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Bilanț (Lei)
| An | Cifra afaceri | Profit anual | Profit lunar | Datorii | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri proprii | Angajați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 266.250 | 133.697 | 11.141 | 127.789 | 39.668 | 222.058 | 133.937 | 1 |
| 2024 | 263.450 | 155.522 | 12.960 | 26.251 | 2.746 | 204.910 | 181.405 | 1 |
| 2023 | 260.700 | 126.908 | 10.576 | 65.437 | 5.407 | 314.174 | 254.144 | 1 |
| 2022 | 210.150 | 126.996 | 10.583 | 6.596 | 8.258 | 125.574 | 127.236 | 1 |
| 2021 | 204.900 | 120.547 | 10.046 | 6.397 | 11.109 | 116.075 | 120.787 | 2 |
| 2020 | 192.900 | 117.912 | 9.826 | 5.970 | 14.780 | 338.869 | 347.679 | 1 |
| 2019 | 191.100 | 111.585 | 9.299 | 39.415 | 20.878 | 248.304 | 229.767 | 1 |
| 2018 | 148.200 | 46.161 | 3.847 | 26.493 | 29.524 | 115.151 | 118.182 | 0 |
| 2017 | 144.150 | 71.781 | 5.982 | 16.168 | 38.391 | 49.798 | 72.021 | 1 |
© Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Indicatori derivați
Sumar
Marja profit net
50.21%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
99.82%
Lichiditate curentă
1.74
Viteza rotație active
1.02
Indicatori și coeficienți
Marjă profit net
50.21%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
99.82%
Profit net per salariat
133.697 Lei
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Marjă profit net | 50.21% | 59.03% | 48.68% | 60.43% | 58.83% | 61.13% | 58.39% | 31.15% | 49.8% |
| Marjă profit brut | 51.24% | 60.09% | 49.43% | 61.23% | 59.62% | 62.02% | 59.39% | 32.15% | 52.32% |
| Rentabilitatea capitalului (ROE) | 99.82% | 85.73% | 49.94% | 99.81% | 99.8% | 33.91% | 48.56% | 39.06% | 99.67% |
| Profit net per salariat | 133.697 Lei | 155.522 Lei | 126.908 Lei | 126.996 Lei | 60.274 Lei | 117.912 Lei | 111.585 Lei | n/a | 71.781 Lei |
Viteza rotație active
1.02
Viteza rotație stocuri
0
Durata medie încasare creanțe
163.82 zile
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Viteza rotație active | 1.02 | 1.27 | 0.82 | 1.57 | 1.61 | 0.55 | 0.71 | 1.02 | 1.63 |
| Viteza rotație stocuri | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Durata medie încasare creanțe | 163.82 zile | 33.04 zile | 30.03 zile | 41.41 zile | 38.11 zile | 31.79 zile | 34.67 zile | 36.2 zile | 30.01 zile |
| Cifra de afaceri per salariat | 266.250 Lei | 263.450 Lei | 260.700 Lei | 210.150 Lei | 102.450 Lei | 192.900 Lei | 191.100 Lei | n/a | 144.150 Lei |
Lichiditate curentă
1.74
Lichiditate imediată
1.74
Pondere active imobilizate
15.16%
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 1.74 | 7.81 | 4.8 | 19.04 | 18.15 | 56.76 | 6.3 | 4.35 | 3.08 |
| Lichiditate imediată | 1.74 | 7.81 | 4.8 | 19.04 | 18.15 | 56.76 | 6.3 | 4.35 | 3.08 |
| Pondere active imobilizate | 15.16% | 1.32% | 1.69% | 6.17% | 8.73% | 4.18% | 7.76% | 20.41% | 43.53% |
| Pondere active circulante | 84.84% | 98.68% | 98.31% | 93.83% | 91.27% | 95.82% | 92.24% | 79.59% | 56.47% |
©Firme.ro