Companie
Detalii identificare
Nume firmăLEVIZSIKE TRANS SRL
Cod unic de înregistrare RO 29319505 plătitor de TVA
Nr. înmatriculareJ2011000478311
EUIDROONRC.J2011000478311
Data înființării09.11.2011 - 14 ani
Domeniu de activitate
CAEN
111
Această clasă include toate formele de cultivare în câmp a cerealelor, a plantelor leguminoase şi oleaginoase. Cultivarea acestor plante este adesea combinată în cadrul unităţilor agricole. Această clasă include:
-cultivarea cerealelor: -grâu -porumb -sorg -orz şi orzoaică -secară -ovăz -mei -alte cereale n.c.a. -cultivarea plantelor leguminoase: -fasole -bob -năut -mazăre -linte -lupin -alte plante leguminoase -cultivarea plantelor cu seminţe oleaginoase: -soia -bumbac pentru seminţe -ricin -in pentru seminţe -muştar -rapiţă -şofrănel -susan pentru seminţe -floarea soarelui -arahide -alte oleaginoase Această clasă exclude: -cultivarea orezului,
0112 -cultivarea porumbului dulce,
0113 -cultivarea porumbului furajer,
0119 -cultivarea fructelor oleaginoase,
0126
-cultivarea cerealelor: -grâu -porumb -sorg -orz şi orzoaică -secară -ovăz -mei -alte cereale n.c.a. -cultivarea plantelor leguminoase: -fasole -bob -năut -mazăre -linte -lupin -alte plante leguminoase -cultivarea plantelor cu seminţe oleaginoase: -soia -bumbac pentru seminţe -ricin -in pentru seminţe -muştar -rapiţă -şofrănel -susan pentru seminţe -floarea soarelui -arahide -alte oleaginoase Această clasă exclude: -cultivarea orezului,
0112 -cultivarea porumbului dulce,
0113 -cultivarea porumbului furajer,
0119 -cultivarea fructelor oleaginoase,
0126
Industrie
Agricultură, silvicultură şi pescuit
SectorAgricultura, vanatoare si servicii anexe
Obiect activitateCultivarea cerealelor (exclusiv orez), plantelor leguminoase si a plantelor producatoare de seminte oleaginoase
Informații de contact
AdresaViitorului nr. 14, Ilişua, Sălaj
Informații financiare
Rezumat (2025)
Cifra de afaceri (Lei)
1.592.642
Profit (Lei)
5.166
Număr angajați
3
Vechime
14 ani
Informații statistice
Loading chart...
©Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Bilanț (Lei)
| An | Cifra afaceri | Profit anual | Profit lunar | Datorii | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri proprii | Angajați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 1.592.642 | 5.166 | 431 | 580.323 | 402.182 | 235.468 | 174.327 | 3 |
| 2024 | 1.446.793 | 10.339 | 862 | 414.507 | 171.937 | 271.731 | 169.161 | 3 |
| 2023 | 1.879.985 | 25.721 | 2.143 | 419.916 | 245.868 | 277.870 | 158.822 | 3 |
| 2022 | 2.086.068 | 36.681 | 3.057 | 537.391 | 222.177 | 448.315 | 133.101 | 3 |
| 2021 | 1.396.249 | 44.591 | 3.716 | 403.276 | 219.080 | 248.280 | 96.419 | 3 |
| 2020 | 1.592.507 | 144.260 | 12.022 | 622.049 | 305.632 | 354.913 | 51.827 | 4 |
| 2019 | 1.875.691 | 0 | 0 | 607.296 | 246.120 | 268.745 | -92.431 | 4 |
| 2018 | 1.497.184 | 84.639 | 7.053 | 609.978 | 368.433 | 208.720 | -32.825 | 3 |
| 2017 | 1.460.486 | 66.788 | 5.566 | 603.996 | 216.546 | 255.981 | -117.464 | 4 |
© Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Indicatori derivați
Sumar
Marja profit net
0.32%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
2.96%
Lichiditate curentă
0.41
Viteza rotație active
2.5
Indicatori și coeficienți
Marjă profit net
0.32%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
2.96%
Profit net per salariat
1.722 Lei
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Marjă profit net | 0.32% | 0.71% | 1.37% | 1.76% | 3.19% | 9.06% | 0% | 5.65% | 4.57% |
| Marjă profit brut | 0.6% | 1.08% | 2.2% | 2.04% | 3.8% | 0% | 0% | 0% | 0% |
| Rentabilitatea capitalului (ROE) | 2.96% | 6.11% | 16.19% | 27.56% | 46.25% | 100% | 0% | -257.85% | -56.86% |
| Profit net per salariat | 1.722 Lei | 3.446 Lei | 8.574 Lei | 12.227 Lei | 14.864 Lei | 36.065 Lei | 0 Lei | 28.213 Lei | 16.697 Lei |
Viteza rotație active
2.5
Viteza rotație stocuri
0
Durata medie încasare creanțe
49.95 zile
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Viteza rotație active | 2.5 | 3.26 | 3.59 | 3.11 | 2.99 | 2.41 | 3.64 | 2.59 | 3.09 |
| Viteza rotație stocuri | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Durata medie încasare creanțe | 49.95 zile | 64.05 zile | 43.91 zile | 63.7 zile | 56.45 zile | 0 zile | 0 zile | 0 zile | 0 zile |
| Cifra de afaceri per salariat | 530.881 Lei | 482.264 Lei | 626.662 Lei | 695.356 Lei | 465.416 Lei | 398.127 Lei | 468.923 Lei | 499.061 Lei | 365.122 Lei |
Lichiditate curentă
0.41
Lichiditate imediată
0.41
Pondere active imobilizate
63.07%
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 0.41 | 0.66 | 0.66 | 0.83 | 0.62 | 0.57 | 0.44 | 0.34 | 0.42 |
| Lichiditate imediată | 0.41 | 0.66 | 0.66 | 0.83 | 0.62 | 0.57 | 0.44 | 0.34 | 0.42 |
| Pondere active imobilizate | 63.07% | 38.75% | 46.94% | 33.14% | 46.88% | 46.27% | 47.8% | 63.84% | 45.83% |
| Pondere active circulante | 36.93% | 61.25% | 53.06% | 66.86% | 53.12% | 53.73% | 52.2% | 36.16% | 54.17% |
©Firme.ro