Companie
Detalii identificare
Nume firmăSMARTECK EXPERT SRL
Cod unic de înregistrare29393625 neplătitor de TVA
Nr. înmatriculareJ2011014151404
EUIDROONRC.J2011014151404
Data înființării28.11.2011 - 14 ani
Domeniu de activitate
CAEN
4669
Această clasă include:
-comerţul cu ridicata al echipamentelor de transport, cu excepţia autovehiculelor, motocicletelor şi bicicletelor -comerţ cu ridicata al roboţilor pentru liniile de producţie -comerţul cu ridicata de cabluri şi comutatoare şi alte echipamente de uz industrial -comerţ cu ridicata al altor materiale electrice, cum sunt motoarele, transformatoarele electrice -comerţ cu ridicata de alte maşini n.c.a folosite în industrie (cu excepţia industriei extractive, a construcţiilor, a ingineriei civile şi a industiei textile), comerţ, navigaţie şi în alte servicii
Această clasă include de asemenea:
-comerţul cu ridicata al instrumentelor şi echipamentelor de măsură Această clasă exclude: -comerţul cu ridicata al autovehiculelor, remorcilor şi rulotelor,
451 -comerţul cu ridicata al pieselor pentru autovehicule,
4531 -comerţ cu ridicata al motocicletelor,vezi 4540 -comerţ cu ridicata al bicicletelor,
4649
-comerţul cu ridicata al echipamentelor de transport, cu excepţia autovehiculelor, motocicletelor şi bicicletelor -comerţ cu ridicata al roboţilor pentru liniile de producţie -comerţul cu ridicata de cabluri şi comutatoare şi alte echipamente de uz industrial -comerţ cu ridicata al altor materiale electrice, cum sunt motoarele, transformatoarele electrice -comerţ cu ridicata de alte maşini n.c.a folosite în industrie (cu excepţia industriei extractive, a construcţiilor, a ingineriei civile şi a industiei textile), comerţ, navigaţie şi în alte servicii
Această clasă include de asemenea:
-comerţul cu ridicata al instrumentelor şi echipamentelor de măsură Această clasă exclude: -comerţul cu ridicata al autovehiculelor, remorcilor şi rulotelor,
451 -comerţul cu ridicata al pieselor pentru autovehicule,
4531 -comerţ cu ridicata al motocicletelor,vezi 4540 -comerţ cu ridicata al bicicletelor,
4649
Industrie
Comerţ cu ridicata şi cu amănuntul; repararea autovehiculelor şi motocicletelor
SectorComert cu ridicata cu exceptia comertului cu autovehicule si motociclete
Obiect activitateComert cu ridicata al altor masini si echipamente
Informații de contact
Adresastr. Bârca nr. 24, Bucureşti Sectorul 5, Bucureşti
Telefon
Informații financiare
Rezumat (2025)
Cifra de afaceri (Lei)
144.348
Profit (Lei)
99.164
Număr angajați
1
Vechime
14 ani
Informații statistice
Loading chart...
©Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Bilanț (Lei)
| An | Cifra afaceri | Profit anual | Profit lunar | Datorii | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri proprii | Angajați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 144.348 | 99.164 | 8.264 | 45.087 | 12.013 | 132.478 | 99.404 | 1 |
| 2024 | 140.386 | 97.235 | 8.103 | 102.962 | 12.280 | 188.157 | 97.475 | 1 |
| 2023 | 153.372 | 105.067 | 8.756 | 20.556 | 2.563 | 123.300 | 105.307 | 1 |
| 2022 | 94.355 | 73.890 | 6.158 | 5.044 | 0 | 79.174 | 74.130 | 1 |
| 2021 | 48.495 | 33.451 | 2.788 | 7.048 | 0 | 40.739 | 33.691 | 1 |
| 2020 | 39.773 | 19.795 | 1.650 | 4.757 | 0 | 38.013 | 33.256 | 1 |
| 2019 | 54.024 | 31.221 | 2.602 | 5.743 | 0 | 71.598 | 65.855 | 1 |
| 2018 | 51.492 | 23.330 | 1.944 | 3.972 | 0 | 71.967 | 67.995 | 1 |
| 2017 | 79.399 | 11.064 | 922 | 1.323 | 0 | 45.988 | 44.665 | 2 |
© Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Indicatori derivați
Sumar
Marja profit net
68.7%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
99.76%
Lichiditate curentă
2.94
Viteza rotație active
1
Indicatori și coeficienți
Marjă profit net
68.7%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
99.76%
Profit net per salariat
99.164 Lei
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Marjă profit net | 68.7% | 69.26% | 68.5% | 78.31% | 68.98% | 49.77% | 57.79% | 45.31% | 13.93% |
| Marjă profit brut | 82.57% | 82.87% | 81.61% | 81.31% | 71.98% | 52.77% | 60.79% | 48.31% | 16.93% |
| Rentabilitatea capitalului (ROE) | 99.76% | 99.75% | 99.77% | 99.68% | 99.29% | 59.52% | 47.41% | 34.31% | 24.77% |
| Profit net per salariat | 99.164 Lei | 97.235 Lei | 105.067 Lei | 73.890 Lei | 33.451 Lei | 19.795 Lei | 31.221 Lei | 23.330 Lei | 5.532 Lei |
Viteza rotație active
1
Viteza rotație stocuri
0
Durata medie încasare creanțe
165.34 zile
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Viteza rotație active | 1 | 0.7 | 1.22 | 1.19 | 1.19 | 1.05 | 0.75 | 0.72 | 1.73 |
| Viteza rotație stocuri | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | -36.03 | -94.61 | -50.63 | -34.4 |
| Durata medie încasare creanțe | 165.34 zile | 203.78 zile | 7.99 zile | 242.72 zile | 109.46 zile | 188 zile | 370.93 zile | 48.95 zile | 187.88 zile |
| Cifra de afaceri per salariat | 144.348 Lei | 140.386 Lei | 153.372 Lei | 94.355 Lei | 48.495 Lei | 39.773 Lei | 54.024 Lei | 51.492 Lei | 39.700 Lei |
Lichiditate curentă
2.94
Lichiditate imediată
2.94
Pondere active imobilizate
8.31%
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 2.94 | 1.83 | 6 | 15.7 | 5.78 | 7.99 | 12.47 | 18.12 | 34.76 |
| Lichiditate imediată | 2.94 | 1.83 | 6 | 15.7 | 5.78 | 8.22 | 12.57 | 18.37 | 36.5 |
| Pondere active imobilizate | 8.31% | 6.13% | 2.04% | 0% | 0% | 0% | 0% | 0% | 0% |
| Pondere active circulante | 91.69% | 93.87% | 97.96% | 100% | 100% | 100% | 100% | 100% | 100% |
©Firme.ro