Companie
Detalii identificare
Nume firmăAGRO TRICOM TIN SRL
Cod unic de înregistrare RO 29433959 plătitor de TVA
Nr. înmatriculareJ22/2179/2011
EUIDROONRC.J22/2179/2011
Data înființării09.12.2011 - 14 ani
Domeniu de activitate
CAEN
111
Această clasă include toate formele de cultivare în câmp a cerealelor, a plantelor leguminoase şi oleaginoase. Cultivarea acestor plante este adesea combinată în cadrul unităţilor agricole. Această clasă include:
-cultivarea cerealelor: -grâu -porumb -sorg -orz şi orzoaică -secară -ovăz -mei -alte cereale n.c.a. -cultivarea plantelor leguminoase: -fasole -bob -năut -mazăre -linte -lupin -alte plante leguminoase -cultivarea plantelor cu seminţe oleaginoase: -soia -bumbac pentru seminţe -ricin -in pentru seminţe -muştar -rapiţă -şofrănel -susan pentru seminţe -floarea soarelui -arahide -alte oleaginoase Această clasă exclude: -cultivarea orezului,
0112 -cultivarea porumbului dulce,
0113 -cultivarea porumbului furajer,
0119 -cultivarea fructelor oleaginoase,
0126
-cultivarea cerealelor: -grâu -porumb -sorg -orz şi orzoaică -secară -ovăz -mei -alte cereale n.c.a. -cultivarea plantelor leguminoase: -fasole -bob -năut -mazăre -linte -lupin -alte plante leguminoase -cultivarea plantelor cu seminţe oleaginoase: -soia -bumbac pentru seminţe -ricin -in pentru seminţe -muştar -rapiţă -şofrănel -susan pentru seminţe -floarea soarelui -arahide -alte oleaginoase Această clasă exclude: -cultivarea orezului,
0112 -cultivarea porumbului dulce,
0113 -cultivarea porumbului furajer,
0119 -cultivarea fructelor oleaginoase,
0126
Industrie
Agricultură, silvicultură şi pescuit
SectorAgricultura, vanatoare si servicii anexe
Obiect activitateCultivarea cerealelor (exclusiv orez), plantelor leguminoase si a plantelor producatoare de seminte oleaginoase
Informații de contact
AdresaDeleni, Iaşi
Informații financiare
Rezumat (2024)
Cifra de afaceri (Lei)
617.745
Profit (Lei)
-33.469
Număr angajați
5
Vechime
14 ani
Informații statistice
Loading chart...
©Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Bilanț (Lei)
| An | Cifra afaceri | Profit anual | Profit lunar | Datorii | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri proprii | Angajați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2024 | 617.745 | -33.469 | -2.789 | 461.826 | 1.372.933 | 759.937 | 1.671.044 | 5 |
| 2023 | 690.472 | -189.613 | -15.801 | 331.794 | 1.258.357 | 777.949 | 1.704.512 | 6 |
| 2022 | 710.432 | 129.608 | 10.801 | 466.255 | 1.219.763 | 1.145.883 | 1.894.125 | 6 |
| 2021 | 1.217.481 | 574.945 | 47.912 | 418.316 | 1.262.586 | 1.186.044 | 2.014.517 | 6 |
| 2020 | 672.846 | 196.303 | 16.359 | 175.037 | 873.292 | 767.646 | 1.439.572 | 6 |
| 2019 | 720.785 | 257.467 | 21.456 | 233.791 | 785.171 | 728.748 | 1.243.268 | 5 |
| 2018 | 542.091 | 111.980 | 9.332 | 193.032 | 655.706 | 570.519 | 985.801 | 5 |
| 2017 | 500.574 | 183.307 | 15.276 | 94.853 | 539.229 | 487.368 | 873.821 | 6 |
© Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Indicatori derivați
Sumar
Marja profit net
-5.42%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
-2%
Lichiditate curentă
1.65
Viteza rotație active
0.29
Indicatori și coeficienți
Marjă profit net
-5.42%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
-2%
Profit net per salariat
-6.694 Lei
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Marjă profit net | -5.42% | -27.46% | 18.24% | 47.22% | 29.18% | 35.72% | 20.66% | 36.62% |
| Marjă profit brut | 0% | 0% | 18.97% | 48.08% | 0% | 0% | 0% | 0% |
| Rentabilitatea capitalului (ROE) | -2% | -11.12% | 6.84% | 28.54% | 13.64% | 20.71% | 11.36% | 20.98% |
| Profit net per salariat | -6.694 Lei | -31.602 Lei | 21.601 Lei | 95.824 Lei | 32.717 Lei | 51.493 Lei | 22.396 Lei | 30.551 Lei |
Viteza rotație active
0.29
Viteza rotație stocuri
1.19
Durata medie încasare creanțe
77.15 zile
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Viteza rotație active | 0.29 | 0.34 | 0.3 | 0.5 | 0.41 | 0.48 | 0.44 | 0.49 |
| Viteza rotație stocuri | 1.19 | 1.06 | 0.78 | 1.97 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Durata medie încasare creanțe | 77.15 zile | 30.55 zile | 79.48 zile | 28.98 zile | 0 zile | 0 zile | 0 zile | 0 zile |
| Cifra de afaceri per salariat | 123.549 Lei | 115.079 Lei | 118.405 Lei | 202.914 Lei | 112.141 Lei | 144.157 Lei | 108.418 Lei | 83.429 Lei |
Lichiditate curentă
1.65
Lichiditate imediată
0.53
Pondere active imobilizate
64.37%
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 1.65 | 2.34 | 2.46 | 2.84 | 4.39 | 3.12 | 2.96 | 5.14 |
| Lichiditate imediată | 0.53 | 0.38 | 0.51 | 1.36 | 4.39 | 3.12 | 2.96 | 5.14 |
| Pondere active imobilizate | 64.37% | 61.8% | 51.56% | 51.56% | 53.22% | 51.86% | 53.47% | 52.53% |
| Pondere active circulante | 35.63% | 38.2% | 48.44% | 48.44% | 46.78% | 48.14% | 46.53% | 47.47% |
©Firme.ro