Companie
Detalii identificare
Nume firmăECO BEC SRL
Cod unic de înregistrare29551008 neplătitor de TVA
Nr. înmatriculareJ40/413/2012
EUIDROONRC.J40/413/2012
Data înființării17.01.2012 - 14 ani
Domeniu de activitate
CAEN
3811
Această clasă include:
-colectarea deşeurilor solide nepericuloase (gunoi) din cadrul zonelor locale, cum este colectarea deşeurilor din gospodării şi întreprinderi cu ajutorul coşului de gunoi, a tomberoanelor, containelor etc. ce pot include materiale reciclabile mixte -colectarea materialelor reciclabile -colectarea gunoaielor în coşuri de gunoi amplasate în locuri publice
Această clasă include de asemenea:
-colectarea deşeurilor provenite din activităţi de construcţii şi demolări -colectarea şi eliminarea deşeurilor cum ar fi praful şi molozul -colectarea deşeurilor provenite din filaturi -activitatea de expoatare a instalaţiilor de transfer a deşeurilor nepericuloase Această clasă exclude: -colectarea deşeurilor periculoase,
3812 -activitatea de expoatare a gropilor de gunoi pentru eliminarea deşeurilor nepericuloase, 3821 -activitatea unităţilor unde materialele reciclabile amestecate cum ar fi hârtia, materialele plastice etc. sunt sortate în categorii distincte,
3832
-colectarea deşeurilor solide nepericuloase (gunoi) din cadrul zonelor locale, cum este colectarea deşeurilor din gospodării şi întreprinderi cu ajutorul coşului de gunoi, a tomberoanelor, containelor etc. ce pot include materiale reciclabile mixte -colectarea materialelor reciclabile -colectarea gunoaielor în coşuri de gunoi amplasate în locuri publice
Această clasă include de asemenea:
-colectarea deşeurilor provenite din activităţi de construcţii şi demolări -colectarea şi eliminarea deşeurilor cum ar fi praful şi molozul -colectarea deşeurilor provenite din filaturi -activitatea de expoatare a instalaţiilor de transfer a deşeurilor nepericuloase Această clasă exclude: -colectarea deşeurilor periculoase,
3812 -activitatea de expoatare a gropilor de gunoi pentru eliminarea deşeurilor nepericuloase, 3821 -activitatea unităţilor unde materialele reciclabile amestecate cum ar fi hârtia, materialele plastice etc. sunt sortate în categorii distincte,
3832
Industrie
Distribuţia apei; salubritate, gestionarea deşeurilor, activităţi de decontaminare
SectorColectarea, tratarea si eliminarea deseurilor; activitati de recuperare a materialelor reciclabile
Obiect activitateColectarea deseurilor nepericuloase
Informații de contact
Adresastr. Stoian Militaru nr. 103, Bucureşti Sectorul 4, Bucureşti
Telefon
Informații financiare
Rezumat (2024)
Cifra de afaceri (Lei)
109.705
Profit (Lei)
-135.086
Număr angajați
4
Vechime
14 ani
Informații statistice
Loading chart...
©Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Bilanț (Lei)
| An | Cifra afaceri | Profit anual | Profit lunar | Datorii | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri proprii | Angajați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2024 | 109.705 | -135.086 | -11.257 | 67.905 | 6.545 | 23.249 | -38.111 | 4 |
| 2023 | 99.548 | 0 | 0 | 40.220 | 0 | 137.195 | 96.975 | 5 |
| 2022 | 227.468 | 182.496 | 15.208 | 25.290 | 0 | 239.575 | 214.285 | 1 |
| 2021 | 0 | 0 | 0 | 280 | 0 | 32.069 | 31.789 | 1 |
| 2020 | 0 | 0 | 0 | 280 | 0 | 33.661 | 33.381 | 1 |
| 2019 | 0 | 0 | 0 | 280 | 0 | 35.199 | 34.919 | 1 |
| 2018 | 5.800 | 3.905 | 325 | 226 | 0 | 36.646 | 36.420 | 1 |
| 2017 | 4.244 | 3.089 | 257 | 127 | 0 | 32.642 | 32.515 | 1 |
© Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Indicatori derivați
Sumar
Marja profit net
-123.14%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
100%
Lichiditate curentă
0.34
Viteza rotație active
3.68
Indicatori și coeficienți
Marjă profit net
-123.14%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
100%
Profit net per salariat
-33.772 Lei
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Marjă profit net | -123.14% | 0% | 80.23% | 0% | 0% | 0% | 67.33% | 72.79% |
| Marjă profit brut | 0% | 0% | 81.68% | 0% | 0% | 0% | 70.33% | 75.78% |
| Rentabilitatea capitalului (ROE) | 100% | 0% | 85.17% | 0% | 0% | 0% | 10.72% | 9.5% |
| Profit net per salariat | -33.772 Lei | 0 Lei | 182.496 Lei | 0 Lei | 0 Lei | 0 Lei | 3.905 Lei | 3.089 Lei |
Viteza rotație active
3.68
Viteza rotație stocuri
42.47
Durata medie încasare creanțe
34.17 zile
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Viteza rotație active | 3.68 | 0.73 | 0.95 | 0 | 0 | 0 | 0.16 | 0.13 |
| Viteza rotație stocuri | 42.47 | 38.54 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Durata medie încasare creanțe | 34.17 zile | 332.6 zile | 0 zile | 0 | 0 | 0 | 0 zile | 0 zile |
| Cifra de afaceri per salariat | 27.426 Lei | 19.910 Lei | 227.468 Lei | 0 Lei | 0 Lei | 0 Lei | 5.800 Lei | 4.244 Lei |
Lichiditate curentă
0.34
Lichiditate imediată
0.3
Pondere active imobilizate
21.97%
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 0.34 | 3.41 | 9.47 | 114.53 | 120.22 | 125.71 | 162.15 | 257.02 |
| Lichiditate imediată | 0.3 | 3.35 | 9.47 | 114.53 | 120.22 | 125.71 | 162.15 | 257.02 |
| Pondere active imobilizate | 21.97% | 0% | 0% | 0% | 0% | 0% | 0% | 0% |
| Pondere active circulante | 78.03% | 100% | 100% | 100% | 100% | 100% | 100% | 100% |
©Firme.ro